Miała problem z jazdą. Takiego finału nikt się nie spodziewał
Ratownicy medyczni zatrzymali kobietę, która mogła potrzebować pomocy. Prawda okazała się zupełnie inna.
Ratownicy medyczni zatrzymali kobietę, która mogła potrzebować pomocy. Prawda okazała się zupełnie inna.
Sprawa Domu Ludowego „Rondelek” w Zasolu Bielańskim, która od miesięcy budziła emocje mieszkańców i była tematem sesji Rady Miejskiej w Wilamowicach, doczekała się rozstrzygnięcia. Komisja Rewizyjna (w składzie: Sebastian Handzlik - przewodniczący, Sylwester Kimla - zastępca przewodniczącego, Adrian Śliwka - członek komisji) zakończyła kontrolę i przedstawiła szczegółowy protokół. W jej trakcie wskazano nieprawidłowości oraz podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z najemcą. Kontrola po miesiącach sporu Przypomnijmy, że konflikt wokół Domu […]
Uroczyście, w obecności ambasadora Francji, otwarto – po przebudowie – dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja miała trwać piętnaście miesięcy, zajęła kolejne dwa lata. Teraz jednak już wszyscy: pasażerowie, samorządowcy oraz kolejarze mogą odetchnąć z ulgą.
Tegoroczne święta wielkanocne były w Międzyrzeczu Górnym ważne z dwóch powodów. Po pierwsze było to istotne przeżycie duchowe, po drugie do Międzyrzecza... przyleciał Florek. Florek to bocian, który od wielu lat spędza wiosnę i lato w tej miejscowości, w gnieździe na dachu starej strażnicy. Przez ten czas bocian stał się żywym symbolem Międzyrzecza.
Pali się budynek przy ul. Krótkiej w Rudzicy. Na miejsce zdarzenia docierają już strażacy. Z pierwszych, jeszcze niezweryfikowanych informacji wynika, że doszło do pożaru budynku gospodarczego lub warsztatu.
Na ul. Bielskiej w Jaworzu rozpoczęły się prace drogowe, które już wpływają na ruch na jednym z ważniejszych odcinków trasy DW944. Roboty obejmują około 600 metrów drogi – od granicy z Bielskiem-Białą do mostu za skrzyżowaniem z ul. Kasztanową. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i zachować szczególną ostrożność.
Na ulicy leżała gotówka w portmonetce. Kierowca zauważył portfel, zatrzymał się i oddał właścicielce. Sytuacja miała miejsce w Niedzielę Palmową w Czechowicach-Dziedzicach. Teraz poszukiwany jest uczciwy znalazca!
Ks. Karina Chwastek-Kamieniorz, dotychczasowa wikariuszka Parafii Ewangelicko Augsburskiej w Wieszczętach-Kowalach została proboszczem tej parafii.
Miniony okres świąteczny okazał się wyjątkowo pracowity dla policjantów z garnizonu bielskiego. Funkcjonariusze interweniowali w wielu przypadkach związanych z osobami, które – mimo spożytego alkoholu – zdecydowały się wsiąść za kierownicę. Skala zjawiska jest niepokojąca. Jak podkreślają mundurowi, liczba ujawnionych przypadków pokazuje, że wciąż nie brakuje osób lekceważących podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach. Seria zdarzeń rozpoczęta w Czechowicach-Dziedzicach Niechlubną serię rozpoczął w piątek po północy 37-letni obywatel Ukrainy. Na ulicy […]