Entuzjazm opadł (?)
Przy ul. Stażystów w Bielsku-Białej mają powstać tanie mieszkania na wynajem. To w ramach inicjatywy SIM Śląsk Południe.
Przy ul. Stażystów w Bielsku-Białej mają powstać tanie mieszkania na wynajem. To w ramach inicjatywy SIM Śląsk Południe.
54% Polaków na dwa dni świąt przygotowuje więcej jedzenia niż jest to konieczne. Tak wynika z badania na zlecenie organizacji Too Good To Go. - Zestawienie tych danych z 25-procentowym wzrostem cen produktów, niezbędnych do przygotowania wielkanocnych potraw, nie napawa optymizmem - czytamy na stronie internetowej tej organizacji.
Kuria tradycyjnie opublikowała życzenia ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej.
Dzięki pomocy osób indywidualnych i firm, Caritas diecezji bielsko-żywieckiej rozdała paczki najbardziej potrzebującym.
Dwie sikory: modra i bogatka przylepiły się do kupionej na rynku lepiącej łapki na gryzonie. Informuje o tym ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej, który pospieszył z pomocą ptakom.
W środę obowiązywać zaczną zmiany na ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej, w rejonie FCA. Wyznaczone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych, i w ogóle ruch pieszych zostanie przekierowany na wschodnią stronę wspomnianej ulicy (mowa o odcinku od bramy wjazdowej FCA do ronda Ofiar Katynia). Zmiany mają związek z robotami prowadzonymi na ul. Kwiatkowskiego, o czym informuje Miejski Zarząd Dróg.
Ekologiczna fundacja z Bielska-Białej ruszyła z kolejną edycją ogólnopolskiej akcji.
W Ratuszu w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie podsumowujące działania podjęte w czasie kryzysu wodnego. Jak referował na naszej antenie prezydent miasta, na spotkaniu stwierdzono, że wszystkie procedury zostały dochowane. - Nie jest oczywiście tak, że nie ma wniosków do poprawy. Trudno powiedzieć w takiej sytuacji, że na 100% wszystko poszło dobrze - dodał Jarosław Klimaszewski w trakcie porannej rozmowy.
Będzie pozytywny finał sprawy podejmowanej przez kilka podmiotów, od kilku miesięcy.