fot.: materiały organizatorów
W bielskiej Kamienicy, przy Szkole Podstawowej nr 23, odbył się piknik. W trakcie tej imprezy parking przed szkołą wypełnił się klasykami motoryzacji i turystycznymi rajdowcami.
Na 3. Szkolny Rajdo-Zlot Pojazdów, który otworzył piknik szkolny, przyjechało kilkanaście samochodów. Rozpiętość wieku pojazdów wyniosła aż 80 lat! Najstarszym pojazdem był Dodge WC 51 z 1944 roku, który na tyle zachwycił organizatorów i widzów, że okrzyknięty został najładniejszym samochodem zlotu. Najmłodszy samochód wyprodukowany został… w tym roku i była to robiąca piorunujące wrażenie Toyota Hilux. Nie zabrakło także kilku klasyków, takich jak piękna Nysa, Wartburg i Fiat 126 p. Wśród współczesnych samochodów uwagę wszystkich zwróciło BMW Grand Tourer.
Uczestnicy spotkania wzięli udział w rajdzie turystycznym według itinerera strzałkowego. Najwięcej punktów zajęły ex aequo dwie drużyny, zdobywając prawie maksymalną liczbę punktów. Lista uczestników według punktacji wygląda następująco:
1. Mercedes S500 – rocznik 2008
1. Mercedes S500 – rocznik 1994
2. –
3. Seat Alhambra – rocznik 2011
4. Nysa 522 – 1989
5. Wartburg 1.3
6. Mini Cooper S – 2008
7. Dodge WC 51 – 1944
8. Ford Kuga – 2019
8. Fiat Bravo 80 16v Trofeo – 2000
9. –
10. BMW Gran Touren – 2021
11. Audi A6 C4 2.5 TDI Avant – 1996
11. Volkswagen Polo – 1995
11. BMW 5 – 2019
12. –
13. –
14. Toyota Hilux – 2024
15. Fiat 126 p – 1993
Ogłoszenie wyników rajdu i wręczenie nagród miało miejsce podczas pikniku przedd budynkiem hali sportowej SP 23. Można tu było także podziwiać jeden z maluchów, który przejechał dwie Wielkie Wyprawy Maluchów w 2023 i 2024 roku.
Tegoroczny piknik został zorganizowany przez rodziców, nauczycieli i dyrekcję SP 23 z prawdziwym rozmachem. W trakcie szkolnego spotkania można było obejrzeć występy uczniów oraz koncert zespołu Alien X Majtis. Gościem specjalnym była Ewelina Lisowska.
Nie zabrakło domowych ciast pieczonych przez rodziców uczniów szkoły, stanowisk gastronomicznych, a także obleganych przez dzieci warkoczyków i przypinek.
W hali z kolei rozegrały się zawody sportowe: sprawnościowy tor przeszkód, konkurencje lekkoatletyczne oraz mecz piłkarski, w którym dzieci rywalizowały z rodzicami o puchar Dyrektor SP nr 23.
Dochód z pikniku przeznaczony ma zostać m.in. na stworzenie sali terapeutycznej i doposażenie szkolnej świetlicy.