fot. TS Podbeskidzie
Pochodzący z Wodzisławia Śląskiego Jarosław Skrobacz – nowym trenerem TS Podbeskidzie.
TS Podbeskidzie po południu poinformowało o podpisaniu kontraktu z Jarosławem Skrobaczem, który będzie trenerem I drużyny (zastąpi Dariusza Marca). Jarosław Skrobacz karierę trenerską rozpoczynał w Odrze Wodzisław. Później był asystentem Rafała Góraka w GKS-ie Katowice. W kolejnych sezonach prowadził: Naprzód Rydułtowy, Pniówek Pawłowice i GKS Jastrzębie. W Jastrzębiu-Zdroju, w trakcie swojego pierwszego roku, wywalczył awans drużyny do II ligi, następnie z II do I. Po czterech latach spędzonych w jastrzębskim GKS-ie, Jarosław Skrobacz rozpoczął pracę w Miedzi Legnica.
W sezonie 2021/22 rozpoczął pracę w Ruchu Chorzów, gdzie powtórzył osiągnięcie z GKS-u Jastrzębie. W dwa sezony wywalczył dwa kolejne awanse. W czerwcu ubiegłego roku, wraz z drużyną, świętował powrót Ruchu Chorzów do Ekstraklasy po sześciu latach absencji.
Na stronie internetowej klubu ukazał się pierwszy wywiad z nowym trenerem.
– Przede wszystkim oczekuję, że ten zespół będzie monolitem; że to będzie taki zespół przez duże "Z" – łącznie ze sztabem […]. O koncentrację, o mobilizację, o optymistyczne podejście ich na wstępie poprosiłem – mówił Jarosław Skrobacz.
Z TS Podbeskidzie Jarosław Skrobacz podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/25.