Motocyklista nie przeżył
Nie żyje 40-letni motocyklista, który został ciężko ranny w wypadku drogowym do którego doszło 2-go listopada na DK 44 na granicy Włosienicy i Przeciszowa w powiecie oświęcimskim.
Nie żyje 40-letni motocyklista, który został ciężko ranny w wypadku drogowym do którego doszło 2-go listopada na DK 44 na granicy Włosienicy i Przeciszowa w powiecie oświęcimskim.
Pan Andrzej znany w Lipniku jako kowboj ma już swój dom na kółkach. To dzięki zaangażowaniu i pracy dwóch młodych mieszkańców Lipnika. Mikołaj i Artur nie mogli przejść obojętnie obok „mieszkającego” przez ostatnie miesiące w namiocie kowboja.
To nie żart. To sesja zdjęciowa w kopalni Bogdanka – zaalarmowała posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło. Kontrowersyjne zdjęcia w kopalni niedaleko Lublina miała wykonać firma z Cieszyna.
Gmina nie może zakazać używania fajerwerków. Burmistrz apeluje jednak, mając na względzie dobrostan zwierząt, o dobrowolne powstrzymanie się od tej rozrywki. To konkluzja ze spotkania służb mundurowych oraz urzędników w Czechowicach-Dziedzicach.
Pełną parą idą prace modernizacyjne w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny – donosi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.
Trwają prace na ulicy Dygasińskiego w Łące w gminie Pszczyna. Rozbudowa tej drogi oraz ulicy Wczasowej potrwa do przyszłego roku.
Spotkanie z przedstawicielami PKP PLK oraz firmy Budimex, która będzie przebudowywać linię kolejową na trasie Tychy – Goczałkowice-Zdrój odbyło się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Samorząd podał informacje przekazane przez wykonawcę inwestycji.
W poniedziałek (6 listopada) wykonywana będzie nakładka asfaltowa na ulicy Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach. Nowy asfalt pojawi się na około 700-metrowym odcinku drogi, w rejonie skrzyżowań z ulicami Potok i Przełęczną.
17-latek usiłował dokonać rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń oraz noża. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w rejonie ulicy Towarzystwa Szkoły Ludowej w Bielsku-Białej kilka minut po północy z soboty na niedzielę. Napastnik został obezwładniony przez niedoszłą ofiarę.