Pobiegli ulicami miasta
XXXI Bieg Niepodległości odbył się z okazji dzisiejszego święta w Czechowicach-Dziedzicach.
XXXI Bieg Niepodległości odbył się z okazji dzisiejszego święta w Czechowicach-Dziedzicach.
To jest mój kraj – podkreśla Ayad Salih. Choć jego nazwisko do staropolskich zaliczyć nie można, czuje się Polakiem. Mieszka w kraju nad Wisłą od 45 lat. Od 1985 roku w Bielsku-Białej. Dziś apeluje o pomoc palestyńskim dzieciom ze Stefy Gazy.
Judyta K. i Piotr K. są winni znęcania się nad dziewięcioma psami – orzekł Sąd Rejonowy w Cieszynie. Prowadzący hodowlę psów w Mnichu doprowadzili do „skrajnego wychudzenia i wyniszczenia organizmu każdego z nich, czego skutkiem była śmierć dwóch psów” - uznał sąd.
Strażakom ochotnikom udało się uratować życie mieszkańca Rycerki Górnej. Mężczyzna – jak opisywała jego żona, która wezwała pomoc - miał kłopoty z oddychaniem.
W związku z organizacją biegu nastąpią ograniczenia w ruchu drogowym. W sobotę 11 listopada w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się Bieg Niepodległości.
Do pożaru w hali magazynowo-produkcyjnej, w zakładzie przy ulicy Piekarskiej w Bielsku-Białej, zostali wezwani wieczorem strażacy.
Dawny budynek straży granicznej, znajdujący się przy przejściu granicznym w Jasnowicach zostanie przebudowany i rozbudowany.
Przez trzy godziny autobus Komunikacji Beskidzkiej był „uziemiony” ostatnio na Przełęczy Salmopolskiej czyli popularnym Białym Krzyżu! Przyjeżdżający w góry turyści parkują swoje samochody w miejscu przeznaczonym do zawracania autobusów. Czy rozwiązaniem problemu jest wydłużenie trasy tych pojazdów?
Kobiety wystąpią w rolach głównych w trakcie tegorocznej Jazzowej Jesieni im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej.