Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły

2023-09-21

Podsumowujemy letni sezon turystyczny w Wiśle oraz straty jakie wyrządziła w miejskiej infrastrukturze sierpniowa nawałnica. Burmistrza Tomasza Bujoka pytamy też o to, kiedy rozpocznie się przebudowa wiślańskiego amfiteatru.

Janina Żagan, wicestarosta cieszyńska

2023-09-20

Które szkoły ponadpodstawowe w powiecie cieszyńskim cieszyły się największą popularnością wśród tegorocznych absolwentów podstawówek? Nabór do szkół prowadzonych przez powiat cieszyński podsumuje wicestarosta Janina Żagan.

Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów

2023-09-19

To już w najbliższą niedzielę. 52. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy. Wczoraj ruszyły zapisy bezpośrednie, a dziś na naszej antenie była rozmowa o tej bardzo lubianej imprezie sportowo-rekreacyjnej.

Mariusz Hujdus, Żywiec miasto zmySŁÓW

2023-09-18

Dzisiaj rozpoczął się festiwal "Żywiec miasto zmySŁÓW". Wydarzenie potrwa do najbliższej niedzieli. W szczegóły wprowadzi was Mariusz Hujdus, wiceprezes stowarzyszenia o tej samej nazwie co festiwal, które imprezę organizuje.

Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca RM w Bielsku-Białej

2023-09-15

Czym jest Lokalny Plan Deinstytucjonalizacji? O to pytaliśmy przewodniczącą Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Zbliża się sesja, w trakcie której przedstawiony zostanie projekt uchwały dot. właśnie tego dokumentu.

Maciek Zabierowski, Oshpitzin Muzeum Żydowskie

2023-09-14

Porozmawiamy m.in. o ścieżce edukacyjnej na oświęcimskim kierkucie i związanym z nią Bunkrze Pamięci. Będzie też kilka słów na temat pamiątek, które możecie zobaczyć w muzeum. Zainteresowani? Zatem słuchajcie.

Adam Ruśniak, Piotr Szczutowski - Fermenty

2023-09-13

To była nietypowa poranna rozmowa. W rolę przeprowadzającego wywiad wcielił się... jeden z naszych gości. Panowie opowiadali o festiwalu kabaretowym "Fermenty", który w przyszłym tygodniu rozpocznie się w Bielsku-Białej.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2023-09-12

O prowadzonych remontach ulic Sienkiewicza i Żeromskiego, a także ślimaczącej się inwestycji na osiedlu 700-lecia, rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Nadkom. Krzysztof Stankiewicz, naczelnik WRD komendy wojewódzkiej

2023-09-11

Gościem porannej rozmowy był szef śląskiej drogówki. Nadkom. Krzysztofa Stankiewicza pytaliśmy: czy to były bezpieczne wakacje na drogach województwa śląskiego? Przede wszystkim jednak rozmawialiśmy o konkursie "Odblaskowa szkoła".

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2023-09-08

W ostatni weekend bielszczanie oraz goście z regionu bawili się na Dniach Bielska-Białej. Zastępcę prezydenta miasta zapytaliśmy o to co "wypaliło", a co jest do poprawki w kwestii organizacyjnej. Po raz pierwszy na zrewitalizowanym Pl. Wojska Polskiego zorganizowano koncerty; imprezę masową.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2023-09-07

Jest pomysł, aby na terenie gminy Jasienica powstało centrum edukacyjne, po wizycie w którym młodzi ludzie widzieliby wszystko na temat funkcjonowania służb. Więcej na ten temat - i kilka innych - dowiecie się słuchając dzisiejszej rozmowy.

dr hab. Jacek Nowakowski, prof. uczelni; dr Robert Pysz

2023-09-06

Od 1 września już nie Akademia Techniczno-Humanistyczna, a Uniwersytet Bielsko-Bialski. Przed jakimi wyzwaniami stoi teraz bielska uczelnia? O tym rozmawialiśmy z naszymi porannymi gośćmi - rektorem Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego oraz rzecznikiem uczelni.

Paweł Jaworski, Przemysław Smyczek

2023-09-05

Dwa miasta z naszego regionu walczą o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku, to Pszczyna i Bielsko-Biała. Dlaczego ten tytuł jest tak bardzo pożądany? O to pytaliśmy naszych porannych gości.

Anna Skotnicka-Nędzka, Jolanta Witkowska

2023-09-04

Za kilka dni 35. Jaworzański Wrzesień, w tym roku połączony z pewnym bardzo specjalnym jubileuszem. W szczegóły wprowadzą was Anna Skotnicka-Nędzka, pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze oraz Jolanta Witkowska, dyrektor Ośrodka Promocji Gminy.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2023-09-01

W tym roku uczniowie pierwszy dzwonek usłyszą 4 września. Czy placówki oświatowe w Bielsku-Białej są gotowe na start nowego roku szkolnego? O to pytaliśmy prezydenta miasta. Dziś także rozpoczyna się świętowanie w ramach Dni Bielska-Białej. Jeszcze raz krótko przypomnieliśmy, jakie będą główne atrakcje na ten weekend.

Andrzej Kalata, starosta żywiecki

2023-08-31

Oddane kilka dni temu do użytku rondo w ciągu ul. Kopernika w Żywcu, oraz drogowe inwestycje na terenie powiatu to tematy jakie poruszamy dzisiaj w rozmowie z naszym porannym gościem, którym jest starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Andrzej Płonka, starosta bielski

2023-08-30

W październiku w Bielsku-Białej zostaną uruchomione studia lekarskie. Śląski Uniwersytet Medyczny otwiera w mieście swoją filię. Jakie nadzieje wiąże z tym faktem starosta bielski? Powiat bielski jest przecież organem prowadzącym Szpitala Pediatrycznego.

Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny

2023-08-29

Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji... Jak do nowego roku szkolnego są przygotowane szkoły i przedszkola w gminie Pszczyna? Pytamy burmistrza Dariusza Skrobola. Z samorządowcem podsumowujemy również wakacyjne imprezy, jakie tego lata miały do Pszczyny przyciągnąć turystów.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2023-08-28

W najbliższy weekend (1-3.09) Dni Bielska-Białej. O propozycjach na świętowanie - wydarzeniach głównych i dodatkowych - rozmawialiśmy z wiceprezydentem miasta.

Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca RM w Bielsku-Białej

2023-08-25

W czwartek pierwsza po wakacjach sesja miejska w Bielsku-Białej. Dzisiaj do studia zaprosiliśmy przewodniczącą Rady. Pytaliśmy o punkty z harmonogramu, w tym m.in. o projekt uchwały dot. zaciągnięcia pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego.