Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2021-07-30

Wiceprezydenta Bielska-Białej pytaliśmy o propozycje na świętowanie Dni Miasta, które rozpoczynają się za niespełna miesiąc. Rozmawialiśmy także o instalacji, która stanie na rondzie im. Czesława Niemena.

Wojciech Waluś, dyrektor MZD w Bielsku-Białej

2021-07-28

Zbliża się definitywny finisz prac na rozbudowywanej ul. Cieszyńskiej. Jak przebiegała realizacja tej ogromnej inwestycji? Na jakie problemy napotykano? O tym rozmawialiśmy z szefem bielskiego MZD. Pojawił się także temat związany z budową parkingu w sąsiedztwie lotniska.

Patrycja Pokrzywa, Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej

2021-07-29

To już półmetek wakacji, ale nigdy nie jest za późno, aby mówić o tym jak bezpiecznie wypoczywać. Dlatego z Patrycją Pokrzywą, z rzeczniczką prasową Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej porozmawiamy o bezpieczeństwie nad wodą oraz podczas górskich wycieczek.

Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny

2021-07-26

Przegląd wszystkich najważniejszych aktywności i propozycji w gminie w porannej rozmowie. Z burmistrzem Pszczyny rozmawialiśmy o półkoloniach dla ponad 600 dzieci oraz o kolorowych parasolkach zawieszonych nad ulicą Bankową, które w dalszym ciągu robią prawdziwą furorę. Dariusz Skrobol wyliczał także propozycje sportowe i rekreacyjne.

Dominika Putyra, trenuje kolarstwo tandemowe

2021-07-27

Dominika Putyra pochodzi z Bystrej. Oprócz tego trenuje kolarstwo tandemowe, jest członkiem kadry parakolarskiej i będzie reprezentować Polskę podczas paraolimpiady w Tokio.

Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2021-07-23

Czy miasto realizować będzie program "zielony przystanek". Sygnalizowała to - poprzez interpelację - grupa radnych miejskich. W trakcie porannej rozmowy wiceprezydenta Bielska-Białej pytaliśmy także o szczegóły organizacji mety etapu Tour de Pologne.

Marek Regel, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

2021-07-22

W sobotę rozpoczyna się 58. Tydzień Kultury Beskidzkiej. O tym, co w czasie tej imprezy będzie działo się na estradzie w Żywcu opowiada Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w tym mieście. A działo będzie się dużo - mimo, że w tym roku zabraknie znanych i lubianych Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

Jacek Cwetler, kustosz Izby Regionalnej

2021-07-21

Muzeum Historii Przemysłu ma powstać w Czechowicach-Dziedzicach, w budynku dworca kolejowego. Kiedy rozpocznie się remont tego budynku, niezbędny do ulokowania w nim nowego muzeum? Pytamy kustosza Izby Regionalnej w tym mieście Jacka Cwetlera. W rozmowie wspominamy również pożar czechowickiej rafinerii. Minęło 50 lat od tego najtragiczniejszego wydarzenia w historii miasta.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2021-07-20

Z burmistrzem Żywca porozmawiamy o zbliżającym się Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Padło też pytanie o strefę relaksu, która powstała na Rynku oraz kontynuujemy temat wycinki drzew przy ulicy Dworcowej.

Piotr Mazur, Łowcy Burz Podbeskidzie

2021-07-19

Ostatnio burze to praktycznie nasza codzienność. Dlatego zaprosiliśmy Piotra Mazura z grupy Łowcy Burz Podbeskidzie, aby opowiedział nam o swojej pasji. Przy okazji nasz ekspert przybliżył kilka faktów i ciekawostek związanych ze zjawiskiem jakim jest burza.

Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2021-07-16

W trakcie porannej rozmowy pojawił się temat związany ze spotkaniem dot. planów budowy spalarni. Wiceprezydenta miasta pytaliśmy także o problem, który sygnalizowali nam mieszkańcy kamienicy vis a vis magistratu. Od lipca nie mogą parkować swoich samochodów na parkingu w sąsiedztwie urzędu.

Marek Hetnał, dyrektor PUP w Bielsku-Białej

2021-07-15

W porannym programie rozmawialiśmy o rynku pracy w pow. bielskim. Na jakim poziomie jest wskaźnik bezrobocia? W jakich branżach jest najwięcej ofert zatrudnienia? Te pytania zadaliśmy dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej.

Szymon Tracz, diecezjalny konserwator zabytków

2021-07-14

Gotyckie obrazy przedstawiające Madonnę z dmuchawcem, czy Madonnę z poziomką. To jedyne tego rodzaju dzieła na świecie, które znajdują się na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. To m.in. one zainspirowały twórców diecezjalnego muzeum rozproszonego do pewnych rozwiązań - o czym rozmawiamy z ks. Szymonem Traczem, który w diecezji odpowiada za zabytki.

Roman Frankl - aktor, piosenkarz, kompozytor

2021-07-13

Dama polskiej piosenki, królowa swingu. 13 lipca 1924 roku w Białej na świat przyszła p. Maria Koterbska. W porannym programie rozmawialiśmy z synem śp. artystki. Romana Frankla pytaliśmy o twórczość i wspomnienia związane z mamą. Jak wyglądała praca nad biografią p. Marii, którą napisał kilkanaście lat temu? Który z utworów wybitna artystka lubiła najbardziej? To przykładowe pytania, które padły w trakcie rozmowy.

Sylwia Zyzańska, olimpijka

2021-07-12

W tym tygodniu składa olimpijską przysięgę i wylatuje do Tokio! Sylwia Zyzańska z Łucznika Żywiec będzie jedną z reprezentantek naszego kraju na igrzyskach olimpijskich. Jakie nadzieje wiąże ze startem na najważniejszej dla sportowców imprezie?

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2021-07-09

W trakcie porannej rozmowy z wiceprezydentem miasta poruszyliśmy kilka tematów, m.in. dotyczący tego: kiedy ruszy przebudowa Pl. Wojska Polskiego? Przemysław Kamiński mówił również o tym, które grupy społeczne mogą skorzystać z transportu do punktu szczepień przeciwko Covid-19. Pytaliśmy także o komentarz do językowej wpadki na tablicy informacji miejskiej.

Hubert Maślanka - prezes MZK w Bielsku-Białej

2021-07-08

Minął rok od zajęcia stanowiska prezesa MZK w Bielsku-Białej przez Huberta Maślankę. Co w tym czasie udało się zmienić w działalności komunikacji miejskiej w stolicy Podbeskidzia i ościennych gminach? Na co nadal narzekają pasażerowie? Oto próba bilansu ostatnich 12 miesięcy w MZK.

Piotr Łapa, Urząd Miejski w Pszczynie

2021-07-07

Park Aktywności otwarto w Pszczynie. Niedaleko rynku, na terenie zwanym kiedyś przez mieszkańców Wembley, powstało atrakcyjne miejsce zabaw dzieci, ale także strefa wypoczynku dla starszych. O atrakcjach jakie czekają na mieszkańców i turystów przy ul. Bramkowej rozmawiamy z rzecznikiem Urzędu Miejskiego w Pszczynie Piotrem Łapą.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2021-07-06

We wtorki - co dwa tygodnie - spotykamy się z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem, aby porozmawiać o różnych sprawach dotyczących tego miasta. Tym razem poruszymy m.in. temat mobilnego punktu szczepień, który zostanie uruchomiony mieście w trakcie zbliżającego się Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach

2020-07-05

Planowano deficyt budżetowy, tymczasem samorządowi gminy Hażlach udało się wypracować w ubiegłym roku 5-milionową nadwyżkę. Jak udało się to zrobić w trudnym, naznaczonym pandemią roku? Jakie inwestycje planowane są na ten rok oraz na najbliższe lata? Z wójtem gminy Grzegorzem Sikorskim rozmawiamy również o imprezie, która odbędzie się w najbliższy weekend w Kończycach Wielkich - „Pod kończyckimi dębami”.