Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2021-02-26

W czwartek odbyło się podsumowanie konsultacji prowadzonych w kierunku integracji rzeki Białej z miastem. Jakie będą dalsze kroki? O to w ramach porannej audycji zapytaliśmy prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego. Pojawił się także temat związany z rekrutacją do przedszkoli, która ruszy w poniedziałek.

Marek Małecki, dyrektor Domu Kultury w Kozach

2021-02-25

Dzisiejszy gość opowiada w jaki sposób placówka taka jak dom kultury radzi sobie w dobie pandemii. Przybliża też m.in. jak mieszkańcy zareagowali na przeniesienie oferty do internetu. Na koniec mówi o ciekawmy konkursie adresowanym do kozian.

Andrzej Płonka starosta bielski

2021-02-24

Czy Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej nadal grozi upadłość? Jak wiadomo, placówka ma olbrzymie problemy w związku z wprowadzoną zmianę finansowania świadczeń pediatrycznych. Czy pojawiło się światełko w tunelu dla lecznicy? Naszym gościem jest starosta bielski Andrzej Płonka.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej

2021-02-23

Porannego gościa pytaliśmy o wypowiedzi dot. bielskiego szpitala dziecięcego i przyszłości placówki. Pojawił się także temat związany z nowym programem ministerstwa rodziny i polityki społecznej, a także kilka informacji odnośnie konkursu organizowanego przez ten resort.

Mirosław Dziergas, wydział turystyki i promocji żywieckiego starostwa

2021-02-22

W porannym programie rozmawialiśmy o pracy specjalistów od promocji w czasie sanitarnych obostrzeń. Naszego rozmówcę pytaliśmy także o przyszłość największych imprez biegowych, które organizowane były/są w naszym regionie.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2021-02-19

Przez pierwsze 2 tygodnie lutego urzędnicy ratusza w Bielsku-Białej czekali na opinie ws. planów budowy ekospalarni. Co wynika z zebranych i przeanalizowanych ankiet? O to pytaliśmy dziś prezydenta miasta.

Olga Bogumił-Nowrotek, MOPS Bielsko-Biała

2021-02-18

Na jakie wsparcie w trakcie pandemii mogą liczyć osoby starsze i samotne w Bielsku-Białej? Gdzie – w razie potrzeby - mogą się zgłosić czy zadzwonić? W jaki sposób działają obecnie placówki MOPS-u? Rozmawiamy z Olgą Bogumił-Nowrotek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia

2021-02-17

Przeciwko łączeniu szkół i przedszkoli w zespoły szkolno-przedszkolne protestowali w poniedziałek przed ustrońskim ratuszem rodzice. Dlaczego władze miasta chcą zreorganizować placówki oświatowe? Jaki jest cel wprowadzanych zmian? Na ten temat rozmawiamy z burmistrzem Ustronia Przemysławem Korczem.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2021-02-16

Mieszkańcy są zaniepokojeni wycięciem dużych topoli na żywieckim Cyplu. Czy o pracach podjętych tam przez Nadleśnictwo Jeleśnia wiedziały władze Żywca? Burmistrza Antoniego Szlagora pytamy także o to jak drogowcy radzili sobie w trakcie ostatniego ataku zimy i czy w Żywcu chodniki posypywano solą czy kawą.

Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka KM PSP w Bielsku-Białej

2021-02-15

Poranna rozmowa dostarczyła wielu przydatnych informacji w zakresie tematyki bezpieczeństwa, w sezonie zimowym. Nasz gość opowiadał m.in. o czym należy pamiętać, by nie doszło do zatrucia tlenkiem węgla.

Janusz Okrzesik, przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej

2021-02-12

Jednym z tematów porannej rozmowy z przewodniczącym rady miejskiej w Bielsku-Białej, był projekt uchwały dot. zwolnienia z większości opłaty za koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych. To działanie w kierunku, choć częściowego, zmniejszenia kosztów jakie ponoszą przedsiębiorcy z branży gastronomicznej. Głosowanie nad projektem tej uchwały odbędzie się na najbliższej sesji, w czwartek.

Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy

2021-01-11

Gmina sprzedała kolejną działkę na terenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki wpływom do budżetu z tytułu sprzedaży działek w strefie, za 2020 rok Jasienica odnotowała wysoką nadwyżkę. Jak wygląda więc tegoroczny budżet gminy i jakich inwestycji mogą spodziewać się mieszkańcy? Pytamy wójta Janusza Pierzynę.

Tadeusz Tomiczek, wójt gminy Łękawica

2021-02-09

W porannej rozmowie z Tadeuszem Tomiczkiem poruszyliśmy tematy związane z budową platformy widokowej, zmianami w dostępie do służby zdrowia oraz zmianami w opłatach za odbiór odpadów. Wszystkie te zagadnienia dotyczyły gminy Łękawica.

Anna Grygierek, burmistrz Strumienia

2021-02-08

Jakie inwestycje zamierza przeprowadzić w tym roku w szkołach na terenie gminy samorząd Strumienia? Jakie drogi będą remontowane? Czy w tegorocznym budżecie znajdą się pieniądze na dopłaty dla tych mieszkańców, którzy zamierzają zrezygnować z „kopciuchów”? Rozmawiamy z burmistrz Strumienia Anną Grygierek.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2021-02-05

Zapadły pierwsze ustalenia dot. form upamiętnienia śp. Marii Koterbskiej. W jaki sposób Bielsko-Biała chce upamiętnić wybitną artystkę? O to w trakcie porannej rozmowy pytaliśmy zastępcę prezydenta miasta - Adama Ruśniaka. Poruszyliśmy także temat związany z obchodami połączenia miast.

Magda Koc, Ustroński Alarm Smogowy

2021-02-04

Fatalnej jakości powietrzem oddychaliśmy w naszym regionie początkiem tygodnia. W ostatnich dniach wiatr rozwiał smog, ale problem zanieczyszczonego powietrza pozostaje nierozwiązany. O działaniach Ustrońskiego Alarmu Smogowego porozmawiamy z Magdą Koc.

Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA

2021-02-03

Znów można obcować z kulturą. Od poniedziałku otwarte są galerie sztuki i muzea. To doskonała wiadomość, po tak długim czasie zamknięcia. Odwiedzać można już także Galerię Bielską BWA. W porannym programie rozmawialiśmy z dyrektor Galerii - Agatą Smalcerz. Pytaliśmy m.in. o reakcje pierwszych widzów oraz o to, jakie wystawy można zwiedzać w budynku głównym a także w Willi Sixta

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2020-02-02

O rekrutacji do szkół i przedszkoli, która właśnie rozpoczęła się w Żywcu, o ostatnim niezwykłym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale też o znaku „Uwaga Morsy”, który ustawiono przy Moszczance rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Hubert Maślanka, prezes MZK w Bielsku-Białej

2021-02-01

Pozytywny czy negatywny? Jaki wizerunek MZK kreowany jest teraz w przestrzeni publicznej? Czy spółka ma już sposób na to, by biletomaty nie były niszczone przez wandali? O te kwestie m.in. w porannej rozmowie pytaliśmy prezesa Huberta Maślankę.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2021-01-29

Rusza kampania pod roboczą nazwą "Wykiwaj podwyżki z biletem miesięcznym". O co w niej chodzi? O to pytaliśmy prezydenta Bielska-Białej. W rozmowie z Jarosławem Klimaszewskim poruszyliśmy także temat projektu "Żylina Beskids 2026".