Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2024-06-14

Tematy to liczenie strat po powodzi błyskawicznej, budząca ogromne emocje wśród mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego i handlowców z targowiska lokalizacja nowej siedziby Banialuki - i kilka innych.

Beata Smolec, burmistrz Andrychowa

2024-06-13

Besta Smolec, poprzednio wicestarosta powiatu wadowickiego, zwyciężyła wybory na burmistrza Andrychowa. Miała przewagę 89 głosów nad poprzednim włodarzem. Jakie plany na obecną kadencję ma nowa burmistrz? Które działania poprzedniej władzy w mieście ocenia pozytywnie, a które nie? Czy w Andrychowie powstanie zakład zgazowania odpadów? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie.

Zbigniew Pęzioł, Roman Marekwica

2024-06-12

Jakimi pojazdami jeździli do akcji strażacy 40 lat temu i jaki mieli sprzęt do dyspozycji? Naszymi gośćmi są: st. bryg. w stanie spoczynku Zbigniew Pęzioł (komendant rejonowej i zawodowej straży pożarnej w latach 1979-1998) oraz bryg. Roman Marekwica, obecny komendant miejski PSP w Bielsku-Białej. Rozmawiamy z okazji jubileuszu 160-lecia straży pożarnej w Bielsku-Białej.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2024-06-11

Nasz gość zaprosi was na Dni Żywca, opowie o miejskich inwestycjach i działaniach miasta związanych z nielegalnym składowiskiem odpadów, a także wystosuje do mieszkańców pewien apel. Posłuchajcie.

Marcin Śliwa, burmistrz gminy Kęty i Sylwia Brzozowicz, dyrektorka DK

2024-06-10

Koncerty, występy artystyczne, atrakcje dla małych i dużych znalazły się programie tegorocznych Dni Kęt. Impreza rusza w piątek, 14 czerwca. Zakończy się w niedzielę koncertem Vixena i zespołu Feel. O szczegółach święta miasta opowiadają burmistrz Kęt Marcin Śliwa oraz dyrektorka Domu Kultury w Kętach Sylwia Brzozowicz.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2024-06-07

Ile szkód wyrządziła wtorkowa powódź błyskawiczna na terenie Bielska-Białej? Ile będzie kosztować ich usuwanie? Kiedy możemy się spodziewać pierwszych prac związanych z modernizacją ulicy Piastowskiej? Takie - m.in. - pytania zadajemy naszemu dzisiejszemu gościowi.

Janusz Szymura, prezes BTS Rekord

2024-06-06

Za nami bardzo udany sezon dla futsalistek i futsalistów BTS Rekord. Piłkarze halowi z Bielska-Białej tytuł mistrzów Polski odzyskali, a piłkarki halowe tytuł mistrzyń obroniły! O sukcesach „rekordzistów” rozmawiamy z prezesem klubu Januszem Szymurą.

Tadeusz Karolini - wójt gminy Łodygowice

2024-06-05

Cztery osoby zajmujące kluczowe stanowiska zrezygnowały po ogłoszeniu wyników wyborów z pracy w urzędzie. Stanowisko sekretarza gminy jest zablokowane, ponieważ dotychczasowa sekretarz jest na trzymiesięcznym wypowiedzeniu bez obowiązku świadczenia pracy. O pierwszych, trudnych tygodniach pracy nowego wójta gminy Łodygowice rozmawiamy z pełniącym tę funkcję Tadeuszem Karolini. Na rozmowę zaprasza Paweł Chudecki.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol

2024-06-04

Naszym gościem jest uczestnik 13. Biegu Pszczyńskiego. Dystans 10 km pokonał w niedzielę, między innymi, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Z samorządowcem rozmawiamy jednak nie tylko o biegu.

Marek Luzar, reżyser filmów animowanych

2024-06-03

Dzisiaj gość bardzo kulturalny. To za sprawą Marka Luzara, twórcy animowanej serii "Ikary z Bielska-Białej". "Ikar" z kolei to nazwa nagrody, którą prezydent miasta przyznaje zasłużonym dla kultury.

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2024-05-31

Rozmawiamy o rozstrzygnięciu konkursu na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowej siedziby Banialuki, jutrzejszym otwarciu miejskich kąpielisk, zmianach w sposobie parkowania pod ratuszem i kilku innych kwestiach.

Grzegorz Dunat, organizator Motosurf

2024-05-29

MotoSurf to niezwykle widowiskowy sport w którym zawodnicy ścigają się po wodnym torze na deskach przypominających klasyczne deski surfingowe wyposażonych w silniki spalinowe. W najbliższy weekend w Molo Resort w Osieku odbędą się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. O zawodach opowiada główny organizator wydarzenia Grzegorz Dunat.

Maciej Mrówka, wójt gminy Wilkowice

2024-05-28

Maciej Mrówka od kilkunastu dni jest wójtem Wilkowic. Jednogłośnie wybrali go radni. To wyjątkowa sytuacja, ponieważ startujący w wyborach Janusz Zemanek nie uzyskał wymaganego poparcia. Nowego włodarza Wilkowic pytamy o emocje związane z wyborami i współpracę z radnymi. Pojawiło się też pytanie o studium uwarunkowania przestrzennego.

Adrian Midor, starosta żywiecki

2024-05-27

Bieżące remonty dróg, nowości w szkolnictwie branżowym i temat, który co jakiś czas powraca jak bumerang – problemy z zachowaniem płynności finansowej żywieckiego szpitala. To tematy, które poruszamy w rozmowie z dzisiejszym gościem Radia Bielsko, którym jest starosta żywiecki Adrian Midor. Zaprasza Paweł Chudecki.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2024-05-24

Z prezydentem Bielska-Białej rozmawiamy o kilku ważnych kwestiach dotyczących miasta i jego mieszkańców. Jakich? Posłuchajcie!

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2024-05-23

Dzisiaj o poranku w naszym radiowym studiu zagościł Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica. Rozmawialiśmy m.in. o przekazaniu nowej strażnicy dla OSP Łazy, samochodach bojowych i roli jaką strażacy-ochotnicy pełnią w swoich społecznościach. Wójt zaprasza was też na Dzień Stracha Polnego do Rudzicy.

Karolina Lorenc, Studio Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała

2024-05-22

Gościem Radia Bielsko była dzisiaj Karolina Lorenc, zastępca dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej ds. organizacyjnych i kulturalnych. Nie bez przyczyny, bo już w ten weekend, 25-26 maja, wielkie otwarcie Centrum Bajki i Animacji OKO - z całym mnóstwem atrakcji.

Marcin Śliwa, burmistrz gminy Kęty

2024-05-21

Jak nowy włodarz widzi rozwój gminy Kęty w rozpoczynającej się kadencji? Jak rozwiązać problem braku terenów pod działalność gospodarczą? Dlaczego przyspieszają prace nad dokumentami planistycznymi? Odpowiedzi na te i inne pytania w dzisiejszej rozmowie. Gościem Radia Bielsko był burmistrz gminy Kęty Marcin Śliwa.

Wojciech Urbański - wójt gminy Świnna

2024-05-20

W gminie Świnna do sieci gazowniczej podłączone są trzy pierwsze budynki. To z jednej strony sukces, że po latach starań w Świnnej jest w końcu gaz. Z drugiej strony, w związku z planowanym zakazem używania gazu do ogrzewania budynków, ten sukces to wielka niewiadoma. O planach gminy Świnna na najbliższe lata rozmawiamy dzisiaj z nowym wójtem tej podżywieckiej gminy – Wojciechem Urbańskim.

Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w BB

2024-05-17

W naszym studiu gościła dzisiaj Dorota Piegzik-Izydroczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Rozmawiałyśmy o tym czym kierowana przez nią rada będzie się zajmować podczas posiedzenia zwołanego na najbliższy czwartek, 23 maja.