Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jacek Kaliński- nowy wójt gminy Kozy

2018-12-07

Jest najmłodszym wójtem w powiecie bielskim- ma dopiero 31 lat, a jego zwycięstwo w wyborach było raczej niespodzianką. Z nowym gospodarzem Kóz rozmawiamy o priorytetach na najbliższe 5 lat.

Irena Krzanowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów

2018-12-06

Zawsze sprawdzajcie zawartość przesyłki przy kurierze. Macie do tego prawo. Jeśli przedmiot jest uszkodzony, od razu spisujcie protokół. Inaczej możecie mieć problem. Dziś Mikołaj i prezenty, ale zakupowe szaleństwo tak naprawdę dopiero rozkręca się przed świętami.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2018-12-04

W Katowicach trwa szczyt klimatyczny. W tej globalnej konferencji uczestniczą też reprezentanci Żywiecczyzny. W jakiej roli? O tym rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Katarzyna Czyż-Kaźmierczak z urzędu miasta w Ustroniu

2018-12-05

Świąteczną atmosferę czuć już w Ustroniu, a im bliżej Bożego Narodzenia tym więcej będzie się działo. O tym opowiada Katarzyna Czyż-Kaźmierczak z tamtejszego urzędu miasta.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2018-12-03

W Jasienicy rzutem na taśmę- jeszcze na ostatniej sesji rady gminy poprzedniej kadencji radni zgodzili się na zakup działki za 2,5 mln zł. Chodzi o teren o powierzchni 1 ha w pobliżu urzędu. O to m.in. pytamy nowego-starego wójta.

Agnieszka Moroń- potrzebni wolontariusze na Mistrzostwa Świata!

2018-11-30

To może być przygoda waszego życia! Organizatorzy Mistrzostw Świata w piłce nożnej dla lat 20 szukają wolontariuszy. O mistrzostwo rywalizować będą 24 drużyny, które zagrają na 6 stadionach, także w Bielsku-Białej. Jak mówi Agnieszka Moroń, lokalny koordynator wolontariatu na tym wydarzeniu, jedynym warunkiem jest wiek.

Roma Rojowska- stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych

2018-11-29

Nie w marcu, a na początku grudnia będą świętowały panie w Cieszynie. W sobotę odbędzie się 6. Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Rozmawiamy z Romą Rojowską, szefową Klubu Kobiet Kreatywnych.

Jan Picheta- redaktor "Kalendarza Beskidzkiego 2019"

2018-11-28

Rozpoczęła się promocja Kalendarza Beskidzkiego 2019, wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Rocznik ma prawie 300 stron, a na nich historie z naszego regionu. Czytelnicy przeniosą się sto lat wstecz i przeczytają o wojnie o Śląsk Cieszyński.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-11-27

Nie dla spalarni śmieci w Żywcu i Wieprzu. Pod tak zatytułowaną petycją podpisują się mieszkańcy Żywca i sąsiednich gmin. Sprzeciwiają się w ten sposób planom spółki Beskid Żywiec.

Paweł Zemanek, nowy wójt Porąbki

2018-11-26

W Porąbce po 20 latach zmienił się gospodarz. Wybory wygrał z ponad 63-procentowym poparciem dotychczasowy wicewójt. Z naszym gościem rozmawiamy o przyszłości gminy.

Janusz Okrzesik- przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej

2018-11-23

Przegrał wybory na prezydenta Bielska-Białej, ale będzie współrządził miastem. Rozmawiamy z liderem Niezależnych.BB, którzy zawarli porozumienie z nowym prezydentem Jarosławem Klimaszewskim.

Beata Kopczyńska- od 1.12 tylko elektroniczne zwolnienia lekarskie

2018-11-22

Już wkrótce nie otrzymamy do ręki papierowego zwolnienia lekarskiego. Od 1 grudnia lekarze będą mogli wystawiać tylko zwolnienia elektroniczne. Taką możliwość medycy mają od 2 lat. Jak mówi Beata Kopczyńska, rzecznik śląskiego ZUS obecnie ponad 45 proc. wszystkich takich dokumentów na terenie działania bielskiego zakładu jest wydawanych przez internet.

Janusz Szymura- REKORD zakończył przygodę z LM

2018-11-21

Bielscy piłkarze halowi Rekordu zakończyli swoją przygodę w prestiżowej Lidze Mistrzów. Nie mają się jednak czego wstydzić, tak daleko w tych rozgrywkach dotarły dotąd 2 polskie zespoły. Bielszczanie są w gronie 16 najlepszych drużyn futsalu w Europie. W ostatnim turnieju w Barcelonie biało-zieloni zmierzyli się z potęgami: Gazpromem Jugorsk, 10-krotnym mistrzem Serbii oraz "kosmiczną" Barceloną. Z tym ostatnim rywalem przegrali 1:3, ale występ w hali Blaugrana zapamiętają na długuo.

prof. Jarosław Janicki- Czy pielęgniarki przestaną wyjeżdżać?

2018-11-20

Bielska uczelnia otrzymała 10 mln zł na kształcenie pielęgniarek. Akademia Techniczno-Humanistyczna pozyskała pieniądze z ministerstwa zdrowia. O tym m.in. w spotkaniu z naszym porannym gościem.

Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa

2018-11-19

Zamiast z piłką na boisko wyszli z łopatami. Działacze LKS Ochaby sami próbują je naprawić, bo jest w fatalnym stanie. Czy miasto pomoże sportowcom? O to i nie tylko pytamy Mirosława Sitko, burmistrza Skoczowa.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-11-16

To było wyjątkowe spotkanie. Jacek Krywult po 16 latach kończy pracę na stanowisku prezydenta Bielska-Białej. W najbliższą środę- zaprzysiężenie jego następcy. W porannej rozmowie pytamy obecnego jeszcze gospodarza miasta, jak trafił do samorządu 40 lat temu oraz o najbliższe plany. W rozmowie pominięto początek lat 80-tych, kiedy nasz gość po raz pierwszy piastował urząd prezydenta miasta. Został wybrany na to stanowisko przez ówczesną radę miejską. Trwało to prawie rok, został odwołany w stanie wojennym.

Jan Nowara, Marek Mikulski - Teatr Polski w Bielsku-Białej

2018-11-15

Opowieść o ludziach, których dzielił status społeczny, pochodzenie, wykształcenie, poglądy, a połączyło słowo ojczyzna. "Gałązka rozmarynu" - to najnowsza sztuka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, która w sobotę będzie miała premierę na Dużej Scenie. Hit sceniczny przedwojennego teatru. Czy i tym razem podbije serca publiczności? Przekonajcie się najpierw podczas rozmowy z reżyserem Janem Nowarą i scenografem Markiem Mikulskim, a później podczas spektaklu.

dr Klaudiusz Komor- Lekarze zbierają podpisy

2018-11-14

Chcą, żeby do publicznego żłobka i przedszkola przyjmowali tylko dzieci zaszczepione. W całym kraju, także w Bielsku-Białej ruszyła zbiórka podpisów pod projektem ustawy w tej sprawie. To odpowiedź lekarzy na wzrost zachorowań na odrę i gruźlicę w naszym kraju oraz coraz mocniejsze działania ruchów antyszczepionkowych.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-11-13

Mieszkańcy i turyści wnieśli na szczyty Beskidu Żywieckiego ponad setkę biało-czerwonych flag. O wynikach nietypowej akcji na 100 lat niepodległości Polski rozmawiamy z naszym gościem. Pytamy go także o patronów rond w mieście.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-11-09

„Nie będę wtrącał się w pracę nowemu prezydentowi”- deklaruje Jacek Krywult, od 16 lat prezydent miasta. Bielszczanie w drugiej rundzie wyborów samorządowych wybrali na jego następcę Jarosława Klimaszewskiego, przewodniczącego rady miejskiej, kandydata Koalicji Obywatelskiej.