Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Grażyna Chorąży, Urszula Cichoń- Uruchomili hospicjum domowe

2019-05-27

Bielskie hospicjum stacjonarne im. Jana Pawła II właśnie uruchomiło opiekę w domach pacjentów. Rozmawiamy z szefową Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, Grażyną Chorąży i Urszulą Cichoń, dyrektorką hospicjum.

Adam Caputa- sytuacja powodziowa

2019-05-24

Stany wód w rzece Biała i lokalnych potokach opadają. Rano poziom Białki w punkcie pomiarowym w Mikuszowicach był 23 cm poniżej stanu alarmowego. „Najgorsze mamy za sobą, widzimy to po mniejszej ilości zgłoszeń od mieszkańców”- mówił na naszej antenie Adam Caputa, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w urzędzie miejskim.

Krzysztof Stankiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego

2019-05-23

Rozpoczęcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20 coraz bliżej. W Bielsku-Białej obejrzymy 8 meczów. Jak na nie bezpiecznie dojechać, żeby nie utknąć i nie dostać mandatu? o to pytamy Krzysztofa Stankiewicza, naczelnika bielskiej drogówki.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2019-05-22

Starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka jest naszym gościem. Rozmawiamy o sytuacji finansowej placówek leczniczych podlegających starostwu, a także o trwających remontach dróg.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2019-05-21

Mieszkańcy Żywca złożyli ponad 20 propozycji inwestycji, licząc na ich realizację. Jaka jest na to szansa? O to pytamy burmistrza Antoniego Szlagora.

W Bielsku-Białej powstał Ośrodek Integracji Obcokrajowców

2019-05-20

To pilotażowy projekt, z którego mają skorzystać przyjezdni oraz bielszczanie. Konkurs na to zadanie wygrało Towarzystwo Przyjaciół Podbeskidzia i Bielska-Białej. W ośrodku obcokrajowcy znajdą m.in. informacje na temat tego, jak zalegalizować swój pobyt i pracę. W ośrodku, który mieści się przy ul. Krasińskiego 5a/10 pracują: Mariia Zhyltsova, Lilia Karevicz oraz Szymon Kułakowski z Inicjatywy Obywatelskiej "Witaj". Jest on czynny codziennie w tygodniu w godzinach od 12:00 do 18:00.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-05-17

O bieżących sprawach miasta rozmawiamy z naszym gościem.

Iwona Purzycka, Tadeusz Papierzyński- Zaproszenie na NOC MUZEÓW

2019-05-16

Nocne zwiedzanie, często muzea otwierają niedostępne na co dzień miejsca. Przed nami Noc Muzeów. Mamy dla was zaproszenie Iwony Purzyckiej, dyrektora Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej oraz Tadeusza Papierzyńskiego, szefa promocji urzędu miejskiego w Wiśle.

Jerzy Siodłak- naczelnik beskidzkiej grupy GOPR

2019-05-15

Z naszym gościem rozmawiamy o śniegu w maju, koniecznych remontach stacji GOPR w Beskidach oraz o pilnie potrzebnej pomocy dla ratownika-seniora Tadeusza Mikulskiego.

Jan Kędzior, wiślański szałaśnik

2019-05-15

Wypas owiec czas zacząć. Sezon w Beskidach otwiera zawsze wiosenny redyk. Czym jest i czemu ma służyć? O to pytamy Jana Kędziora, jednego z wiślańskich szałaśników.

Dariusz Skrobol, Marta Wesołowska - Daisy Days

2019-05-13

Zazieleni się pszczyński rynek. W najbliższy weekend ósma odsłona DAISY DAYS. Będzie można zobaczyć piękne ogrody, kupić rośliny i wziąć udział w wielu atrakcjach. O nich już opowiadają nasi goście - organizatorzy tego wydarzenia.

Agnieszka Gorgoń-Komor- wiceprzewodnicząca rady miejskiej

2019-05-10

Tylko do 17 maja można zgłaszać kandydatów do rad osiedli. Jeśli macie 18 lat i chcecie działać w swojej dzielnicy, to jest to propozycja dla was.

B. Górna-Bryzek, G. Szlachta- Bieg dla autyzmu wzdłuż Białej

2019-05-09

Już w niedzielę w Bielsku-Białej odbędzie się ciekawe wydarzenie- bieg na niebiesko dla autyzmu. Naszymi gośćmi są: Barbara Górna-Bryzek, prezes bielskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu i mama Igora z autyzmem oraz Grażyna Szlachta, babcia Nikodema z autyzmem.

Daniel Kawka- Kuloodporni Bielsko-Biała po świetnym początku ligi

2019-05-08

Bielscy Kuloodporni, po tym jak zdemolowali rywali na otwarcie Amp Futbol Ekstraklasy zachowują spokój. „Przed nami jeszcze 4 turnieje, czyli w sumie 16 meczów. Wiele może się jeszcze wydarzyć”- mówi Daniel Kawka, założyciel i prezes fundacji, która prowadzi zespół piłkarski osób bez nogi lub ręki. Bielska drużyna, po zdobyciu srebrnych medali w ubiegłym sezonie, została poważnie wzmocniona.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2019-05-07

Ruszył tegoroczny Program Ograniczenia Niskiej Emisji w Żywcu. Na jakich warunkach mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie do zakupu nowego pieca?

Katarzyna Pszczółka- Rekordowe otwarcie BBbike!

2019-05-06

4,5 tysiąca razy bielszczanie wypożyczali rower miejski w pierwszym miesiącu funkcjonowania wypożyczalni w nowej odsłonie. Od 1 kwietnia BBbike ruszyła po przerwie, powiększona o 12 nowych stacji.

Tomasz Skowroński, rekordzista w podróżowaniu koleją

2018-05-02

Majówka to dobry czas na podróż, nawet daleką podróż. Tyle dni wolnych od pracy postanowił wykorzystać Tomasz Skowroński. Bielszczanin chce pobić swój własny rekord w przejechaniu pociągiem jak największej liczby kilometrów na tzw. bilecie weekendowym. Do poniedziałkowego poranka chce pokonać 5505 km. Start dzisiaj po południu. Wcześniej był naszym gościem w porannym programie.

Katarzyna Piątek- Zaproszenie na bezpłatne badania

2019-04-29

W jednym miejscu będzie można porozmawiać z lekarzami i wysłuchać wykładów, przygotowano ponad tysiąc darmowych badań w bielskich klinikach. Jak je zdobyć?

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-04-26

Z naszym gościem rozmawiamy m.in. o zakończonej rozbudowie i modernizacji Bielskiego Centrum Kultury. Pytamy dlaczego Shaggy wystąpi na Dniach Bielska-Białej bez Stinga.

Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic

2019-04-25

Od 1 maja mieszkańcy czechowickiej gminy będą segregować odpady według nowych zasad. Dlaczego mimo większego wysiłku, włożonego w segregację odpadów płacą więcej?