Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Iza Handerek, podróżniczka i blogerka

2019-07-24

Przed nami jeszcze cały miesiąc wakacji. Gdzie warto się wybrać? Niezwykle popularna podróżniczka i blogerka rodem z Pietrzykowic koło Żywca - Iza Handerek poleca Peru. Dlaczego? Szczegóły w rozmowie z naszym gościem.

Krzysztof Klęczar - burmistrz Kęt

2019-07-23

W Kętach mieszkańcy mogli składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Jakich inwestycji życzą sobie w swoich dzielnicach i sołectwach? O tym, między innymi, rozmawiamy z naszym gościem - burmistrzem gminy Krzysztofem Klęczarem.

Elżbieta Legierska-Niewiadomska, Katarzyna Dąbek - 56. TKB

2019-07-22

5 dni zostało do rozpoczęcia 56 Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Kto tym razem zaprezentuje się na scenach naszego regionu, co zaskoczy gości, a czyja muzyka z pewnością zachwyci o to wszystko pytamy Katarzynę Dąbek z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej oraz Elżbietę Legierską-Niewiadomską z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Adam Ruśniak, wiceprezydent Bielska-Białej

2019-07-19

Adam Ruśniak wiceprezydent Bielska-Białej jest naszym gościem, a pytamy go o rekrutację do szkół średnich. Czy wszyscy uczniowie dostali się do wymarzonego liceum czy technikum?

Joanna Markieton, Piotr Połata - GRA O ŻYCIE

2019-07-18

Zaczynamy kolejną edycję GRY O ŻYCIE. Radio Bielsko razem z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym odwiedzi Bielsko-Białą, Szczyrk i Żywiec. Będziemy pokazywać, ze pomaganie nie jest trudne. O 8:45 rozmowa z Joanną Markieton z pogotowia i Piotrem Połatą, instruktorem ratownictwa wodnego.

Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy

2019-07-17

Budynek urzędu gminy wraz ze strażnicą zmienią się nie do poznania. O tę inwestycję pytamy wójta Jasienicy Janusza Pierzynę.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2010-07-16

Debata na temat sportu odbyła się w żywieckim ratuszu. Co w praktyce wynika ze spotkania samorządowców z trenerami i działaczami? Czy w mieście wybudowana zostanie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia? Pytamy burmistrza Antoniego Szlagora.

Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach

2019-07-16

Czy jest szansa że kończycki pałac wreszcie odzyska blask? O to między innymi pytamy wójta gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-07-12

Naszego gościa pytamy m.in. o rozbudowę szpitala miejskiego i plany PKP wycięcia drzew w centrum miasta.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły

2019-07-11

Sytuacja na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Wisły zszargała mieszkańcom wiele nerwów. Początkowo remont szedł jak po grudzie. Jak teraz wygląda sytuacja? To tylko jedno z pytań, które zadaliśmy burmistrzowi Tomaszowi Bujokowi.

Dhruv Verma, Paweł Czech- Bollywood w Beskidach

2019-07-10

„Film jest w postprodukcji, we wrześniu chcemy pokazać zwiastun i rozpocząć jego promocję w Polsce”- mówi Paweł Czech, menadżer filmowców z Bollywood. Mowa o obrazie „Nie means Nie”, do którego zdjęcia kręcono w Bielsku-Białej, Szczyrku, Zwardoniu i Zakopanem w zeszłym roku.

Joanna Edelman- spróbuj wolontariatu w wakacje

2019-07-09

Wakacje, to trudny czas dla organizacji które działają dzięki wolontariuszom. Powód jest błahy, ludzie wyjeżdżają na urlopy albo zmieniają szkołę czy miejsce zamieszkania. A praca do wykonania jest przez cały rok. Bielska Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany ma pod swoją opieką ok. 40 osób.

Jacek Balicki- 42. Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

2019-07-08

Takich samochodów nie spotyka się już na drogach. Na Podbeskidzie przyjadą pojazdy, które lata świetności dawno mają za sobą, ale do dziś budzą zachwyt. Impreza rozpocznie się w czwartek.

Irena Świtalska, Teatr Polski w Bielsku-Białej

2019-07-03

Kolejny rekord frekwencji odnotował Teatr Polski w Bielsku-Białej. O tym jaki to był sezon, ale też o planach na kolejny rozmawiamy z Ireną Świtalską reprezentującą bielską scenę.

Adam Ruśniak- Będą dopłaty do rachunków za ogrzewanie

2019-07-05

Bielska gmina będzie dopłacała do rachunków za ogrzewanie mieszkańcom, którzy pozbędą się kopciucha. Znamy szczegóły projektu tzw. uchwały osłonowej, która ma pomóc w walce ze smogiem. Chodzi o wsparcie tych bielszczan, których nie stać było dotąd na wymianę źródła ogrzewania na ekologiczne.

Robert Piętka- Dni Milówki z Radiem BIELSKO

2019-07-04

To już w najbliższy weekend! Myslovitz oraz bracia Golec w jubileuszowym koncercie, kończącym trasę z okazji 20-lecia zespołu- to hity tegorocznego święta gminy. Z naszym gościem rozmawiamy m.in. o cmentarzu żołnierzy wyklętych i sesji absolutoryjnej.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2019-07-02

W Żywcu huczy od plotek dotyczących zawodowej przyszłości Antoniego Szlagora. Podobno ma wystartować w jesiennych wyborach paralamentarnych. Są też tacy, którzy twierdzą, że zajmie się biznesem. Czy faktycznie rządzący miastem prawie 20 lat burmistrz porzuci pracę w samorządzie na rzecz polityki? O to m. in. pytamy samego zainteresowanego.

Wojciech Byrski- buduje szybowce i wygrywa nimi zawody

2019-07-01

Sam buduje modele szybowców z silnikiem elektrycznym i wygrywa nimi zawody Pucharu Świata. Bielszczanin Wojciech Byrski był ostatnio najlepszy w swojej kategorii na Węgrzech. Motoszybowce od kilkunastu lat buduje w sekcji Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2019-06-28

Piotr Kucia, dotychczas zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, zostanie nowym wiceprezydentem Bielska-Białej. Skąd ten nieoczywisty wybór? O to pytamy włodarza miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Artur Beniowski, wójt Bestwiny

2019-06-27

Choć wakacje trwają, w gminie Bestwina dzieje się sporo. O trwające inwestycje, ale także o to, dlaczego nie udało się pozyskać dofinansowania na fotowoltaikę, pytamy wójta Artura Beniowskiego.