Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Magda Kidoń-Staszek, kino Janosik

2020-09-21

Kina wznowiły działalność po przerwie wymuszonej pandemią. Czy jednak widzowie wrócili do nich powrócili? Nie wszyscy. Dlatego trwa kampania #Chodź do kina! wspierana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. O sytuacji kin w dobie koronawirusa rozmawiamy z szefową żywieckiego „Janosika” Magdą Kidoń-Staszek.

Janusz Okrzesik, przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej

2020-09-18

Czym ma się zajmować Centrum Usług Wspólnych? Co dla Bielska-Białej oznacza przystąpienie do "Porozumienia burmistrzów na rzecz klimatu i energii"? O to pytaliśmy naszego porannego gościa, którym był przewodniczący rady miejskiej - Janusz Okrzesik.

Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA

2020-09-16

O remoncie willi Sixta oraz projekcie Taras z widokiem (na kulturę) rozmawiamy z dyrektorką Galerii Bielskiej BWA Agatą Smalcerz.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2020-09-15

Znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu w centrum Żywca jest wielką sztuką. Od wielu lat władze miasta zapowiadają wprowadzenie stref płatnego parkowania. Kiedy zapowiedzi zostaną zrealizowane? Między innymi na ten temat rozmawiamy z burmistrzem Antonim Szlagorem.

Janusz Żydek, wójt gminy Chybie

2020-09-14

Kiedy zostaną usunięte niebezpieczne odpady składowane na terenie byłej cukrowni w Chybiu? Rok temu wybuchł tam pożar, z którym przez dobę walczyli strażacy. Spłonęły szmaty, tworzywa sztuczne oraz guma. Pozostały beczki i zbiorniki z niebezpiecznymi substancjami. Kosztowny problem utylizacji odpadów spadł na barki gminy. Czy uda się go rozwiązać? Rozmawiamy z wójtem Chybia Januszem Żydkiem.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-09-11

Przebudowa ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej nie zakończy się w tym roku - to już pewne. Do kiedy potrwają prace? Między innymi o to pytamy prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

mjr Artur Pracki, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej

2020-09-10

Epidemia koronawirusa wpłynęła także na działalność wojska. O zadaniach z jakimi żołnierze musieli się mierzyć, ale też o propozycjach, które teraz mają dla mieszkańców rozmawiamy z majorem Arturem Prackim z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej.

Justyn Kołek, grzyboznawca

2020-09-09

W beskidzkich lasach - wysyp grzybów. Justyn Kołek, grzyboznawca z Międzybrodzia Bialskiego, mówi które można zbierać, a które lepiej omijać szerokim łukiem.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2020-09-08

O odtworzeniu szlaku kolejowego z Bielska-Białej do Cieszyna rozmawiamy z wójtem Jasienicy Januszem Pierzyną. Mówimy także o remontach dróg w gminie oraz nowym pomniku.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2020-09-04

Dzisiejszy Gość Dnia to prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Rozmawiamy o mieszkaniach, które wreszcie mają powstać u zbiegu ulic Wapiennej i Solskiego. Ogłoszono przetarg na budowę.

Radosław Siuda, charytatywny turniej

2020-09-07

To już w najbliższy weekend na boiskach zlokalizowanych na kąpielisku "Start" w Cygańskim Lesie odbędzie się VI Charytatywny turniej Piłki Ręcznej Plażowej. Tym razem gramy dla Natalki i Kacpra, podopiecznych fundacji "Pomaluj Nasz Świat". W programie Project Jump by Patrycja Wieja i trening celności lądowania. W niedzielę dodatkowo będzie możliwość oddania krwi.

Janusz Zemanek, wójt gminy Wilkowice

2020-09-03

Udało się podpisać porozumienie, na podstawie którego wydłużona została linia nr 2 (bielskiego MZK). Autobus kursuje teraz codziennie do przystanku Wilkowice Górne. W porannej audycji pytaliśmy także o reakcję na decyzję ws. "Bieniatki" i o to, czy w tym roku kontynuowany będzie program dopłat do wymiany starego źródła ciepła?

Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów

2020-09-02

Stolica Podbeskidzia walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. O tym jak pomóc jej zdobyć to miano rozmawiamy z Jolantą Koźmin, prezesem Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów. Zdradzamy też, jak będzie wyglądał jesienny rajd rowerowy.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2020-09-01

O rozpoczęciu roku szkolnego, parkingu przy ulicy Grunwaldzkiej i sezonie turystycznym rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Janusz Kaps, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty

2020-08-31

Już jutro uczniowie wracają do szkół. Na jakich zasadach? Jak przygotowane są bielskie placówki? O tym rozmawiamy z dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty Januszem Kapsem.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-08-28

Jak bielskie szkoły są przygotowane do nowego roku szkolnego? O to pytamy prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Szymon Żoczek, GSB Pamir Bike Challenge

2020-08-27

Dziś w programie Gość Dnia rozmawiamy o wyprawie Szymona Żoczka z Czechowic-Dziedzic, który zamierza na rowerze przejechać Główny Szlak Beskidzki. Chce w ten sposób pomóc Kubie, który walczy z nowotworem kości.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2020-08-26

O tym, jak będzie wyglądał dla uczniów powrót do szkoły w nowych realiach oraz o aktualnych i planowanych remontach dróg w powiecie bielskim rozmawiamy ze starostą Andrzejem Płonką.

Katarzyna Piątek- Biegniemy z Mają

2020-08-25

„Biegniemy z Mają" to bieg charytatywny, który od 6 lat odbywa się w bielskiej Wapienicy. Jest organizowany przez grupę przyjaciół dla dzieci z naszego regionu dotkniętych chorobą onkologiczną. Impreza zdobyła uznanie wśród biegaczy, a co najważniejsze udało się już pomóc: Mai, Klaudii, Hani, Alanowi i dwóm Zuziom. W tym roku, ze względu na pandemię, w tradycyjnej formule odbyć się nie może. Ale pobiec trzeba! Na wsparcie czekają bowiem Wojtuś i Milenka. Rozmawiamy ze współorganizatorką niezwykłego biegu - Katarzyną Piątek.

Bartosz Czader, motylarnia w Jaworzu

2020-08-24

Kolejne ciekawe miejsce powstało na mapie Jaworza. To motylarnia przy Muzeum Fauny i Flory, która wkrótce zostanie udostępniona odwiedzającym. Co zastaną w środku? O tym rozmawiamy z Bartoszem Czaderem, który jest pomysłodawcą tego projektu.