Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-03-22

Naszego gościa pytamy m.in. o stanowisko miejskich władz w sprawie dworca autobusowego i szkoły podstawowej w Komorowicach.

Agata Bucko-Serafin- Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska

2019-03-21

Prokuratura prowadzi śledztwo, policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzegają przed procederem podrzucania nielegalnych odpadów. "To może naprawdę drogo kosztować- przekonują. Na ok. milion zł oszacowano koszt usunięcia odpadów, składowanych na prywatnym terenie w Żywcu.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2019-03-20

O strajk nauczycieli, protest szpitali powiatowych i losy dworca autobusowego pytamy naszego gościa.

Mariusz Bąberski- psycholog terapeuta o stawianu granic

2019-03-19

Do takich sytuacji dochodzi w różnych sytuacjach w różnych miejscach. Nie wszystkie mają podtekst seksistowski. Jak powinniśmy zareagować, gdy ktoś przekracza nasze granice?

Radosław Ostałkiewicz- dworzec autobusowy na sprzedaż?

2019-03-18

„Nie ma decyzji, jest taki pomysł. Intencję sprzedaży, czy też propozycję współpracy w oparciu o ten teren przedstawiliśmy władzom Bielska-Białej”- mówi Radosław Ostałkiewicz, prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który jest właścicielem bielskiego PKS. foto: jaworze.pl

Janusz Okrzesik- przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej

2019-03-15

Naszego gościa pytamy o dworzec autobusowy w Bielsku-Białej oraz o najbliższą sesję rady miejskiej.

Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic

2019-03-14

O protesty mieszkańców w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego przy krajowej "jedynce" pytamy naszego gościa. Wiemy też, gdzie w tym roku odbędą się Dni Czechowic-Dziedzic.

Andrzej Filipiak- Bieg Fiata- możesz to przebiec!

2019-03-13

Organizatorzy bielskiego biegu ulicznego już po raz piąty ruszyli z cyklem bezpłatnych szkoleń, przygotowujących do pokonania dystansu 10 km. 27. Bieg Fiata wystartuje 19 maja.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2019-03-12

Najpierw był orkan Ksawery, później orkan Grzegorz, następnie przyszedł halny. W nocy z niedzieli na poniedziałek żywiecki park nawiedziła kolejna nawałnica w ciągu ostatnich 2 lat. Czy zabytkowy park Habsburgów można jeszcze odbudować? O tym, między innymi, rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

M. Stasiaczek, R. Mojski- 2. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej

2019-03-11

3 razy więcej zgłoszeń wpłynęło na drugą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej, który odbędzie się 18 maja w Bielsku-Białej. Najmłodsi wykonawcy mają 6 lat, najstarsi- 16 i więcej.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2019-03-08

Czy jest szansa, że stadion miejski w Bielsku-Białej będzie na siebie zarabiał? W 2017 r. obiekt przy ul. Żywieckiej wygenerował ponad 2 mln zł straty. O to m.in. pytamy naszego gościa - prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Sylwia Juraszek, Anna Przemyk- Bielszczanie korzystają z nowej usługi

2019-03-07

10 tysięcy bielszczan złożyło PITa za poprzedni rok w I Urzędzie Skarbowym. Większość, bo aż 8 tysięcy skorzystała z nowej usługi- Twój e-PIT. Od połowy lutego wypełnione automatycznie zeznanie podatkowe czeka na nas na portalu podatkowym ministerstwa finansów. Każdy może do swojego rozliczenia wejść i go edytować.

dr Maria Darlewska-Turant- pediatra o wpływie smogu na zdrowie dzieci

2019-03-06

Jak chronić dzieci przed smogiem? Dzisiaj na Podbeskidziu powietrze mamy wolne od zanieczyszczeń, ale problem smogu skończy się tak naprawdę z zakończeniem okresu grzewczego. Do ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Górkach Wielkich trafiają dzieci ze schorzeniami układu oddechowego.

Jarosław Konior- Jak wypadli sportowcy z Beskidów na MŚ?

2019-03-05

Na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Austrii Polskę reprezentowali m.in. uczniowie SMS Sportów Zimowych ze Szczyrku. To m.in. nasze skoczkinie narciarskie: Kinga Rajda i Kamila Karpiel. Dyrektora SMS, który był w Seefeld pytamy o ich występy, a także o organizację mistrzostw.

Patrycja Pokrzywa z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej

2018-03-04

Topnieje śnieg i powraca problem wypalania traw. Mimo próśb, gróźb i apeli to wciąż popularny proceder, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i na wsiach. Dlaczego absolutnie nie wolno tego robić, wyjaśniamy w porannym programie z Patrycją Pokrzywą z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-03-01

Naszego gościa pytamy m.in. o pomysł na targowisko przy ul. Lompy, zmiany w miejskim przewoźniku MZK oraz o obawy bielskich działkowców.

Iren Awieruszko-Ptaszkiewicz- Światowy Dzień Chorób Rzadkich

2019-02-28

Choć ten dzień w naszym kraju obchodzi się od 9 lat, to jak mówi Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz, instruktorka fitness z Bielska-Białej która żyje z rzadką genetyczną chorobą kości i stawów, niewiele zmienia się dla samych chorych. „Nadal jesteśmy niezauważani przez nasze państwo”- mówi nasz gość.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2019-02-27

Dziesiątki milionów złotych na remonty dróg w powiecie bielskim. Tak było w ubiegłym roku i tak będzie w tym. Są jednak różnice w kwotach. Z czego to wynika? Czy możliwe będzie sięgnięcie po środki z innych źródeł? O to m.in. pytaliśmy starostę bielskiego, Andrzeja Płonkę.

prof. Jarosław Janicki- uczelnia świętuje 50 rok akademicki

2019-02-26

Akademia Techniczno-Humanistyczna z Bielska-Białej świętuje jubileuszowy rok akademicki. Z tej okazji bielska uczelnia gościła blisko 50 dziekanów wydziałów mechanicznych z całej Polski. Naszego gościa pytaliśmy o powołanie Rady Uczelni oraz propozycje dla studentów

Bogdan Kłys- prezes TS Podbeskidzie

2019-02-25

W najbliższy weekend piłkarska I liga rozpocznie rundę wiosenną. Bielskie Podbeskidzie "przezimowało" na 5 miejscu w tabeli. Celem "górali" będzie 2 miejsce, które jest premiowane awansem do ekstraklasy. To część przygotowań bielskiego pierwszoligowca do prywatyzacji. Na jakich zasadach?