Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-10-19

Kiedy ruszy rozbudowa ul. Cieszyńskiej? W rozmowie także o pożydowskiej kamienicy, która wróciła do zasobów gminy.

Krzysztof Radziejewski, Krzysztof Pacek - Bielscy Motocykliści

2018-10-18

Czy tym razem padnie rekord? Już w niedzielę zakończenie sezonu motocyklowego w Bielsku-Białej. Jak będzie wyglądało i jakie atrakcje czekają na uczestników? O to wszystko pytamy Krzysztofa Packa i Krzysztofa Radziejewskiego ze stowarzyszenia Bielskich Motocyklistów.

Paweł Łękawa- zaproszenie do biegania!

2018-10-17

W Czechowicach-Dziedzicach coraz więcej dzieci i dorosłych biega. Dyrektor MOSiR ma dla Was zaproszenia do 2 biegowych imprez. Z naszym gościem rozmawiamy też o nowej sportowej inwestycji.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-10-16

Gazociąg doprowadzono do nowego szpitala i dzielnicy Sporysz w Żywcu. Jest szansa by do gazu podłączyli się także mieszkańcy. To by znacznie poprawiło jakość powietrza. Z naszym gościem rozmawiamy także o właśnie otwartym Miejskim Centrum Ekologicznym.

Marta Koplejewska- nominowana do Nauczyciela Roku 2018

2018-10-15

Wczoraj obchodzono dzień Edukacji Narodowej. Nasz gość uczy fizyki i informatyki w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje także w "normalnej" podstawówce. Jak trafić do uczniów, żeby wygrywali ogólnopolskie konkursy?

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-10-12

Podwyżki dla pracowników miejskiego szpitala. O tym m.in. w rozmowie z naszym gościem.

Czesław Mozil, piosenkarz i kompozytor

2018-10-11

W tym roku Pszczyna wyprzedziła wszystkich w przygotowaniach do Bożego Narodzenia, bo tam już słychać świąteczne piosenki. To sprawka Czesława Mozila, kompozytora, piosenkarza, akordeonisty i lidera polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa, który realizuje tam swój nowy projekt. O jego szczegóły pytamy w programie Gość Dnia.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2018-10-10

O protest pracowników szpitala psychiatrycznego pytamy naszego gościa. Starostwo jest organem prowadzącym dla tej placówki.

Katarzyna Pszczółka, Piotr Plewiński- Bielszczanie na rowery miejskie!

2018-10-09

Będzie można wydłużyć sezon w razie sprzyjającej pogody, łatwiej będzie pokonać wzniesienia. Takie nowości czekać będą na bielszczan, korzystających z miejskiej wypożyczalni rowerów BBbike.

pianistka Katarzyna Musiał

2018-10-08

Koncertuje na całym świecie, wkrótce na rynku pojawi się jej najnowsza płyta. Pianistka Katarzyna Musiał, absolwentka bielskiej szkoły muzycznej, która na co dzień mieszka w Kanadzie jest naszym gościem o poranku. W Bielsku-Białej gościła w związku z Festiwalem Kompozytorów Polskich.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-10-05

Wysokie miejsce Bielska-Białej w kraju w rankingu pisma "Wspólnota", które podsumowuje mijającą 4-letnią kadencję. Rozmawiamy też o tym, co bielszczanie wybrali do realizacji w mieście w przyszłym roku- budżecie obywatelskim.

Katarzyna Piątek- Biegniemy z Mają dla Alana i Zuzi

2018-10-04

Pamiętacie? To już w najbliższą niedzielę. Zapowiada się ciekawa niedziela, można pobiec, przejść, przespacerować się i pomóc finansowo dzieci chore na nowotwory

Stanisław Kotlarczyk- Oczy Etiopii

2018-10-03

Polacy pomagają odzyskać wzrok najbiedniejszym mieszkańcom Etiopii. Robią to systematycznie od 2011 r. Pod koniec października kolejna 11 edycja akcji charytatywnej "Oczy Etiopii". Rozmawiamy z pomysłodawcą i organizatorem akcji.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-10-02

Z naszym gościem rozmawiamy m.in. o przyszłości Zabłocia.

Paweł Połtorzecki- największy turniej karate w Europie!

2018-10-01

W Bielsku-Białej w hali pod Dębowcem będzie można oglądać medalistów mistrzostw Europy i świata w karate olimpijskim. W piątek po południu (15:00) rozpocznie się 12 edycja Polish Open.

Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miasta w Bielsku-Białej

2018-09-28

Przejechać przez Bielsko-Białą obecnie nie jest łatwo. Mnożące się remonty uprzykrzają życie kierowcom. Kiedy pojedzie się lepiej i jakie inwestycje dobiegają końca, o to pytamy Tomasza Ficonia, rzecznika bielskiego magistratu.

Katarzyna Piątek, organizatorka „Biegniemy z Mają...”

2018-09-25

Już po raz piąty pobiegną z Mają, żeby wesprzeć dziecko chore na raka. Warto zarezerwować sobie czas - 7 października w niedzielę odbędą się biegi w Wapienicy w Bielsku-Białej. Rozmowa z Katarzyną Piątek, współorganizatorką wydarzenia.

Mateusz Leszczawski, organizator zlotu "Żarciowozów"

2018-09-27

Czym jest street food? Dlaczego tak popularne są od 2 lat food trucki? Co ich właściciele oferują? O tym m.in. rozmawialiśmy z Mateuszem Leszczawskim, organizatorem zlotu Żarciowozów.

Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w B-B

2018-09-26

Przebudowa ul. Cieszyńskiej ma potrwać krócej, niż pierwotnie planowano, a to oznacza większe utrudnienia. O jedną z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach w Bielsku-Białej, pytaliśmy po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który dał zielone światło do realizacji. Na jakim etapie jest inwestycja? Na te pytania m.in. odpowiadał nasz gość, Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Daniel Kawka, prezes fundacji Kuloodporni

2018-09-24

Najlepsi polscy zawodnicy zjadą się do Bielska-Białej. W najbliższy weekend Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Amp Futbol Ekstraklasy. Tego nie możecie przegapić, tak jak naszej rozmowy z prezesem fundacji Kuloodporni - Danielem Kawką.