Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów

2019-09-16

Niespełna tydzień pozostał do startu 47. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W porannym programie Jolantę Koźmin, szefową Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów, pytaliśmy o trasę i dystans pożegnania lata na rowerze. Ta edycja rajdu zbiega się także z Dniem bez Samochodu, więc nie ma innej opcji jak wsiąść na rower i razem, rodzinnie spędzić niedzielę.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-09-13

Naszego gościa pytamy m.in. o zmiany organizacyjne w urzędzie miejskim oraz o problem podczas imprez kulturalnych na Starówce.

Tadeusz Pilarz, Marian Kasprzyk- Zaproszenie na święto olimpijczyków

2019-09-12

W Bielsku-Białej uhonorują beskidzkich olimpijczyków. Do świętowania zapraszają bielszczan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Główne obchody 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i 40 lat działalności Beskidzkiej Rady Olimpijskiej odbędą się w sobotę. W samo południe na Bulwarach w Stracone zostanie oddany do użytku skwer olimpijczyków.

16 września rusza festiwal "Żywiec miasto zmySŁÓW"

2019-09-11

"To nie jest festiwal dla koneserów"- przekonują organizatorzy festiwalu "Żywiec miasto zmySŁÓW". Przed nami 4 edycja tego wydarzenia. Rozmawiamy z organizatorami: Kornelią Gąsiorek, dr Katarzyną Śleziak i Mariuszem Hujdusem.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2019-09-10

W Żywcu pracują nad kartą mieszkańca. O co chodzi? Pytamy naszego gościa. Rozmawiamy też o bieżących sprawach miasta.

Radosław Ostałkiewicz, Anna Skotnicka-Nędzka- Bezpieczniej w Jaworzu

2019-09-09

Z władzami gminy Jaworze rozmawiamy o najnowszych inwestycjach, które mają poprawić bezpieczeństwo w gminie.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-09-06

Jak bielszczanie radzą sobie ze zmianami w strefie płatnego parkowania w mieście? O to m.in. zapytamy naszego dzisiejszego gościa.

ks. Szymon Tracz, diecezjalny konserwator zabytków i sztuki sakralnej

2019-09-05

Nowe niezwykłe muzeum ma zostać utworzone w naszym regionie. Co w nim znajdziemy? To zdradza nam ks. dr Szymon Tracz, diecezjalny konserwator zabytków i sztuki sakralnej. Poza tym pytamy go o bieżące remonty w kościołach na Podbeskidziu.

BBDays4.IT- festiwal nie tylko dla branży informatycznej

2019-09-04

"Branża IT, to nie magia dla wybranych"- mówią organizatorzy i zapraszają na wydarzenia pod hasłem BBDays4.IT. Od poniedziałku przez najbliższy tydzień będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach, ale też poznać od kuchni bielskie firmy IT, pobawić klockami Lego, czy pogadać o branży przy grillu. Rozmawiamy ze współorganizatorami wydarzenia: Piotrem Szymurą i Grzegorzem Jaworkiem.

Lucyna Kozień- odeszła wieloletnia dyrektor "Banialuki"

2019-09-03

Przez prawie 40 lat była związana z Teatrem Lalek im. J. Zitzmana. Lucyna Kozień, dyrektor naczelna i artystyczna mimo ważnego kontraktu postanowiła zrezygnować ze stanowiska. Pytamy ją o powody oraz o kondycję bielskiej sceny lakowej. foto: Banialuka

Janusz Kaps, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty

2019-09-02

Czy w związku z podwójnym rocznikiem uczniowie będą się uczyć na zmiany? Jak miasto poradziło sobie z małą ilością miejsca w szkołach ponadpodstawowych? O to u progu nowego roku szkolnego pytamy Janusza Kapsa, dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-08-30

Naszego gościa pytamy o finanse miasta oraz koszty zmian w oświacie.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2019-08-29

W Mazańcowicach oficjalnie oddano do użytku filię Gminnego Ośrodka Kultury, w Międzyrzeczu Górnym rozpoczęła się budowa nowej sali gimnastycznej przy szkole. Z naszym gościem rozmawiamy tez o drogach.

Tomasz Jano- Tragedia na Giewoncie. Co poszło nie tak?

2019-08-28

4 osoby zginęły, w tym dwoje dzieci, a ok. 150 zostało poszkodowanych podczas burzy w okolicy Giewontu w Tatrach. Takiej tragedii w polskich górach nie było od kilkudziesięciu lat. Zastępcę naczelnika beskidzkiej grupy GOPR pytamy, co zrobić żeby nie doszło do powtórki z minionego czwartku.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2019-08-27

Z naszym gościem rozmawiamy m.in. o sprawach ekologicznych: walce ze smogiem oraz petycji partii Zielonych w sprawie plastiku, a także o nowej przestrzeni w dzielnicy Zabłocie.

16. Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej

2019-08-26

W tym roku obchodzimy 100-lecie Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Co będzie działo się w najbliższy weekend na lotnisku w Aleksandrowicach? Rozmawiamy o tym z Jerzym Oślakiem, prezesem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego i Longinem Bladym, pilotem z ponad 60-letnim stażem! aktywnym instruktorem aeroklubu.

Agnieszka Gorgoń-Komor- wiceprzewodnicząca rady miejskiej

2019-08-23

Miejscy radni kończą wakacje.Jakimi sprawami zajmą się w pierwszej kolejności? Z naszym gościem rozmawiamy o najbliższej sesji rady miejskiej, która odbędzie się we wtorek.

Szymon Waluś, akcja

2019-08-22

Wycieczka w góry nie musi się kończyć zdobyciem szczytu i podziwianiem pięknych widoków. Przy okazji można… posprzątać. Do tego zachęcają inicjatorzy akcji "Czyste Beskidy". W naszym studiu jeden z nich – Szymon Waluś.

D. Gołyszny, M. Paszek- Zmiany w strefie płatnego parkowania

2019-09-21

Od września za postój w Bielsku-Białej zapłacimy tylko w parkomacie. Trwa montaż 55 urządzeń na bielskich ulicach i parkingach.

Jan Góra, Szymon Wróbel- Dni Śliwkowej Gminy Lipowa!

2019-08-20

Nasi goście zapraszają na najbliższy weekend do Lipowej. Z wójtem Górą rozmawiamy też o aktualnych inwestycjach w gminie, m.in. termomodernizacji szkół podstawowych.