Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jacek Bożek, Klub Gaja

2020-07-15

Szefa Klubu Gaja pytaliśmy o ogród japoński jaki powstanie w Bielsku-Białej. Kiedy będzie gotowy i jaka jest na niego koncepcja? Aktywista ekologiczny odpowiedział nam na niezwykle aktualne pytanie: czy po intensywnych opadach deszczu w ostatnich tygodniach, ciągle jeszcze w Beskidach występuje problem suszy?

Mirosław Krysta, prezes BBTS

2020-07-14

Siatkarzom BBTS nie udało się w minionym sezonie awansować do PlusLigi. Zajęli drugie miejsce w I lidze i odebrali medale w kolorze „prawie złotym”. Drużyna wróciła już do treningów i rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Jakich roszad dokonano w składzie i czy zespół BBTS będzie w kolejnych rozgrywkach na tyle mocny, by wreszcie spełnić marzenia kibiców? O tym rozmawiamy z prezesem bielskiego klubu Mirosławem Krystą.

Tadeusz Piętka, wójt gminy Ujsoły

2020-07-13

Ujsoły to popularna wśród turystów gmina, która ostatnio była jednak jednym wielkim placem budowy. Czy sieć kanalizacyjna jest już gotowa? Czy zamierzony efekty ekologiczny został osiągnięty? O tym rozmawiamy z naszym gościem, wójtem Tadeuszem Piętką.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-07-10

Przeprowadzono remonty w domach kultury, teraz w okresie wakacji przyszedł czas na szkoły. Czy wyremontowana zostanie także kładka nad rzeką Wapienica? Prezydenta Bielska-Białej pytaliśmy również o zmiany personalne w dwóch ważnych dla regionu organizacjach.

Tomasz Grodzki, marszałek Senatu

2020-07-09

Marszałek przyjechał do Bielska-Białej i Żywca w ramach akcji "Senat dla samorządu” zorganizowanej z okazji jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Z prof. Tomaszem Grodzkim rozmawiamy o roli samorządu i senatu w polskim ustroju państwowym oraz o nadchodzącej drugiej turze wyborów prezydenckich.

Jarosław Krzak, wójt gminy Ślemień

2020-07-09

W "Bitwie o wozy" w pierwszej turze wyborów prezydenckich przegrali z gminą Koszarawa dosłownie o 102 głosy. Remontują najstarszy i pierwszy w Polsce Wiejski Dom Kultury. Do niedawna przy drogach nie mieli nawet metra chodnika. Co słychać w gminie Ślemień? O tym opowiadał nasz dzisiejszy gość wójt Jarosław Krzak.

Agnieszka Gorgoń-Komor, Stanisław Szwed

2020-07-08

W niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. Przed nami jeszcze 3 dni kampanii, w sobotę obowiązywać już będzie przedwyborcza cisza. Tym, którzy jeszcze się wahają i nie wiedzą na którego z kandydatów oddać swój głos, w dokonaniu wyboru pomogą nasi goście: senator Agnieszka Gorgoń-Komor (Koalicja Obywatelska) oraz wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed (Prawo i Sprawiedliwość).

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2020-07-07

Politycy chętnie przed wyborami odwiedzają Żywiec. W ciągu ostatnich 3 tygodni w mieście gościła wicepremier Jadwiga Emilewicz, ministrowie Michał Wójcik i Grzegorz Puda, a w tym tygodniu będzie tam marszałek senatu Tomasz Grodzki. Wszystkich w ratuszu przyjmuje burmistrz miasta. Antoniego Szlagora pytamy także m. in. o to czy samorząd pomoże mieszkańcom w akcji sprzątania rezerwatu przyrody "Grapa".

Hubert Maślanka - prezes MZK w Bielsku-Białej

2020-07-06

Co zmiana na stanowisku prezesa MZK w Bielsku-Białej oznacza dla pasażerów komunikacji miejskiej? O tym rozmawiamy z nowym szefem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Hubertem Maślanką.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-07-03

W piątkowy poranek na antenie rozmawialiśmy o tematach z Bielska-Białej. Miasto znalazło się na wysokiej pozycji w prestiżowym rankingu, w którym pod uwagę brano warunki do lokowania biznesu. Prezydenta miasta pytaliśmy o to: czy został już usunięty problem z odwodnieniem na ul. Krakowskiej? Bo w ostatnich tygodniach po większych opadach tworzyły się tam ogromne kałuże.

Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

2020-07-02

Gościem Radia Bielsko była szefowa szpitala dziecięcego w Bielsku-Białej. Ewę Bachtę pytaliśmy m.in. o to jak placówka radzi sobie w trudnym czasie epidemii? I czy ostatnie miesiące wpłynęły na działalność oddziału psychiatrii dzieci oraz młodzieży?

Waldemar Szendera, biolog

2020-07-01

Użytek ekologiczny od nazwą Czechowicka Dolina Jaskrów powołała do życia rada miejska w Czechowicach-Dziedzicach. Gdzie znajduje się to miejsce? Na czym polega jego unikalność? Rozmawiamy z biologiem dr Waldemarem Szenderą.

Jacek Popławski, dyrektor Teatru Lalek Banialuka

2020-06-30

Ledwie wrócili do gry, a już zamykają z powodu wakacyjnej przerwy. Kiedy bielski Teatr Lalek Banialuka znów otworzy się dla widzów? Czym powita ich po przerwie? I czy z powodu epidemii ceny biletów wzrosną? O to wszystko pytaliśmy Jacka Popławskiego, dyrektora teatru.

Paweł Zemanek, wójt gminy Porąbka

2020-06-29

Dziś rozmawialiśmy o tematach z gminy Porąbka. Wójta pytaliśmy o organizację pracy urzędu w czasie epidemii, prowadzone inwestycje drogowe oraz o to: kiedy zakończy się rozbudowa SP 1? Słuchacze Radia Bielsko dowiedzieli się również, że zmieni się witryna internetowa gminy.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-06-26

Brakuje mieszkań komunalnych - tak twierdzi część radnych. O tym będziemy rozmawiamy z Jarosławem Klimaszewskim - prezydentem Bielska-Białej. Pytamy też m.in. o plany dotyczące terenu dworca PKS.

Sławomir Łyczko - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Mysikrólik"

2020-06-25

Jeśli nie musisz, nie koś trawy, przynajmniej do sierpnia – apeluje Sławomir Łyczko z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Mysikrólik" w Bielsku-Białej. Co roku ofiarami kosiarek padają młode sarny. Poważnie okaleczone są później poddawane eutanazji. Rozmawiamy również o lisach, które często żyją w naszym bliskim sąsiedztwie. Czy są groźne? Czy powinniśmy się bać tych zwierząt?

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2020-06-24

Most w centrum Starej Wsi, to gmina Wilamowice, doczeka się remontu! To jeden z tematów, który poruszamy ze starostą powiatu bielskiego Andrzejem Płonką. Sprawdzamy też, jak epidemia wpływa na finanse szpitali.

Dorota Piegzik-Izydorczyk, Rada Miejska w Bielsku-Białej

2020-06-22

Raport o stanie miasta i sprawozdanie finansowe za miniony rok zostaną przedstawione na najbliższej sesji. O jakich jeszcze tematach będą dyskutować bielscy radni? O tym rozmawiamy z wiceprzewodniczącą rady Dorotą Piegzik-Izydorczyk.

Agnieszka Misiewska-Kaczur i Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz

2020-06-23

Czy koronawirus to wymyślone zagrożenie – jak twierdzi jeden z kandydatów na prezydenta Polski czy też zagrożenie realne? A jeśli realne, to czy zareagowaliśmy odpowiednio, współmiernie do zagrożenia? Rozmawiamy z: dr n. med. Agnieszką Misiewską-Kaczur, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii oraz mikrobiologii lekarskiej, która pełni obowiązki zastępcy dyrektora ds. medycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz prof. Włodzimierzem Julianem Korab-Karpowiczem, filozofem polityki, politologiem, doktorem Uniwersytetu Oksfordzkiego, obecnie wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2020-06-23

Wicepremier Jadwiga Emilewicz odwiedziła ostatnio Żywiec. Czy była to wizyta w ramach kampanii przed wyborami prezydenckimi? Na Żywiecczyźnie odbywają się spotkania przedstawicieli gmin, które korzystają z usług MZK. Czy szykuje się kolejna komunikacyjna rewolucja w naszym regionie? O tym m. in. rozmwiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.