Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Marek Przytulski, dyrektor ds. rozwoju w Veolia Energia Polska

2020-05-19

W jaki sposób można odwrócić niekorzystny trend związany z brakami wody? Ile w tym temacie zależy od firm wodociągowych, a ile od indywidualnych konsumentów? Czy możliwe jest, że trzeba będzie sięgać po alternatywne technologie pozyskania wody? Na te i szereg innych pytań w porannej rozmowie odpowiadał Marek Przytulski z Veolia Energia Polska.

Andrzej Kalata, starosta powiatu żywieckiego

2020-05-20

O ciężkiej atmosferze, jaka panuje wokół służby zdrowia na Żywiecczyźnie, o lawinowo rosnących długach szpitala i o niezagrożonych inwestycjach powiatowych rozmawiamy ze starostą żywieckim Andrzejem Kalatą.

Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia

2020-05-21

Z burmistrzem Ustronia rozmawiamy m.in. o jego ostatnim występie w roli rapera! Przemysław Korcz zaprezentował się w duecie z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz w ramach akcji #Hot16challenge2. Wszystko zostało sfilmowane i zaprezentowane w sieci. Video można obejrzeć m. in. na naszej stronie internetowej. Pytamy też o turystów w Ustroniu. Gości jest sporo, zwłaszcza w weekendy, ale coraz rzadziej stosują się do obostrzeń, które obowiązują w związku z pandemią koronawirusa.

Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia

2020-05-18

W Bielsku-Białej i Żywcu otwarte zostały dziś przedszkola. Natomiast w Oświęcimiu dzieci mogą liczyć na opiekę w przedszkolach już od tygodnia. Jak wielu oświęcimian jest zainteresowanych wysłaniem swoich dzieci do tych placówek? I jak wygląda opieka nad najmłodszymi w czasie pandemii? Między innymi na ten temat rozmawiamy z prezydentem Januszem Chwierutem.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-05-15

Z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim rozmawiamy o tym jak od poniedziałku będzie wyglądała praca przedszkoli. Pytamy też o to, o ile uszczupli się budżet miasta przy mniejszych wpływach z podatku PIT i CIT za kwiecień.

Marcin Szczurek, szef Grupy Beskidzkiej GOPR

2020-05-14

Bez maseczek i odpowiedniego dystansu. Turyści w Beskidach zupełnie zapominają o obowiązujących obostrzeniach wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. O tym jak zmieniła się praca ratowników górskich w tym czasie rozmawiamy z Marcinem Szczurkiem, szefem Grupy Beskidzkiej GOPR.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-05-08

Przedszkola i żłobki w Bielsku-Białej rozpoczną pracę 18 maja, ale nie wszystkie dzieci będą mogły z nich skorzystać. Ze względu na zalecenia sanitarne liczba miejsc jest mocno ograniczona. O tym między innymi rozmawiamy z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2020-05-13

Dużo mniejsze środki niż zwykle wpłynęły do budżetu bielskiego starostwa z podatków PIT i CIT za kwiecień. O ile? I z czego to wynika? O tym rozmawiamy z szefem powiatu Andrzejem Płonką.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2020-05-12

Kiedy zostaną otwarte pierwsze przedszkola w Żywcu? Pytamy o to burmistrza miasta. Z Antonim Szlagorem rozmawiamy też m. in. ozonatorach, jakie udało się kupić dla żywieckiego Pogotowia Ratunkowego.

Jerzy Pilch, Dariusz Jakubiec - gmina Brenna

2020-05-11

W korkach stali kierowcy zmierzający w miniony weekend w Beskidy. Spragnieni górskich wycieczek turyści korzystali z pięknej, słonecznej pogody. Czy ci, którzy przyjeżdżają w Beskidy by pochodzić po górach, rezerwują również miejsca w hotelach i pensjonatach? O tym, m. in., rozmawiamy z samorządowcami z Brennej. Naszymi gośćmi są: wójt Brennej Jerzy Pilch i jego zastępca Dariusz Jakubiec.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2020-04-28

Burmistrz Żywca wyjaśnia dlaczego nie przekazał danych ze spisu wyborców Poczcie Polskiej. Z Antonim Szlagorem rozmawiamy również o zakończonej sukcesem, a trudnej do zrealizowania w czasie pandemii, operacji dostarczenia mieszkańcom miasta 10 tysięcy półlitrowych butelek płynu do dezynfekcji rąk.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-04-24

Poczta Polska chce, by urząd udostępnił jej dane ze spisu wyborców. W urzędzie rozdzwoniły się telefony mieszkańców, którzy sobie tego nie życzą. Co zrobi miasto? O to pytamy prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-04-17

O pomocy miasta dla najbardziej potrzebujących w czasie epidemii rozmawiamy z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewski.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2020-04-14

Czy komisje wyborcze w Żywcu zostały już obsadzone? Czy zgłosiła się wystarczająca liczba mieszkańców do pracy przy wyborach prezydenckich? Między innymi na ten temat rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2020-04-08

Ze starostą powiatu bielskiego Andrzejem Płonką rozmawiamy o zakupach niezbędnych środków ochronnych i sprzętu do walki z koronawirusem, a także o tym, gdzie będzie się mieścił drugi drom dziecka.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-04-03

Z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim rozmawiamy o kolejnych działaniach samorządu w walce z koronawirusem, a także o wielomilionowej inwestycji - planach budowy centrum przesiadkowego.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-03-27

O aktualnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa rozmawiamy z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2020-03-31

O pierwszym mieszkańcu powiatu żywieckiego zakażonym koronawirusem, o pomocy dla szpitala w Żywcu płynącej od mieszkańców i od firm, a także o tym, co możemy zrobić dla prowadzących zamknięte obecnie bary i restauracje - rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Dagmara Włoszek-Rabska, nominowana do "Złotej Maski"

2020-03-30

Gościem programu "Ale Kultura" była Dagmara Włoszek-Rabska, która została nominowana do nagrody "Złota Maska" za rolę Pchły w spektaklu „Pchła Szachrajka” w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Witold Mazurkiewicz, Międzynarodowy Dzień Teatru

2020-03-27

Międzynarodowy Dzień Teatru w cieniu koronawirusa. Jakie emocje towarzyszą w tym dniu zespołowi Teatru Polskiego w Bielsku-Białej? Co specjalnego szykują dla swoich widzów? O tym w programie "Ale Kultura" rozmawiamy z dyrektorem bielskiej sceny Witoldem Mazurkiewiczem.