Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jacek Popławski, Teatr Lalek Banialuka

2024-02-27

8 marca to data kolejnej premiery, na którą zaprasza was Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Będzie to antyczna "Antygona", ale opowiedziana przez współczesnych młodych twórców. O najnowszym spektaklu proponowanym przez bielski teatr opowiada jego dyrektor naczelny i artystyczny - Jacek Popławski.

Adrian Midor - starosta żywiecki

2024-02-26

O zakończonych modernizacjach, inwestycjach w infrastrukturę drogową, przewozach autobusowych i poszukiwaniu rodziców do pieczy zastępczej, rozmawiamy dzisiaj ze starostą żywieckim Adrianem Midorem. Rozmawia Paweł Chudecki.

Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2024-02-23

W trakcie porannej rozmowy poruszyliśmy kilka tematów sportowych dot. Bielska-Białej. To m.in. temat Akademii Podbeskidzia i starań miasta o współorganizację mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet w kategorii do lat 20.

Grzegorz Jeleśniański

2024-02-22

Spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Parku Lipowym w Kętach. Cel? Bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Dokładnie od roku biegacze z Kęt i okolic biorą udział w cotygodniowych spotkaniach w ramach inicjatywy „parkrun”. W najbliższą sobotę będą świętować 1. urodziny. O akcji opowie dziś koordynator lokalizacji Grzegorz Jeleśniański.

Diana Kolenkiewicz, Mateusz Wójcikiewicz - Cavatina Hall

2024-02-21

To był 11 lutego 2022 roku, gdy w Cavatina Hall w Bielsku-Białej odbył się pierwszy koncert. Czy w ciągu tych dwóch lat udało się wygenerować autorskie wydarzenie lub festiwal? Który z dotychczasowych koncertów był najbardziej prestiżowy? Odpowiedzi na te pytania padły w trakcie porannej rozmowy.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2024-02-20

Dzisiaj o pranku w naszym studio pojawił się Antoni Szlagor, burmistrz Żywca. Rozmawialiśmy m.in. o ścieżkach rowerowych wokół jeziora i wysokiej pozycji miasta w rankingu "Sukces Samorządu 2023". Było też o drogach i moście Widzyka.

Janusz Żydek, wójt gminy Chybie

2024-02-19

Kiedy zostanie ukończona budowa siedziby gminnego ośrodka kultury w Chybiu? Inwestycja ma poślizg. Zgodnie z planem powinna być gotowa w 2002 roku. Co dzieje się na placu budowy? Rozmawiamy z wójtem gminy Januszem Żydkiem.

Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca RM w Bielsku-Białej

2024-02-16

W tym roku przypada 100-lecie urodzin p. Marii Koterbskiej. Pomnik wybitnej artystki, w formie rzeźby, pojawi się w Bielsku-Białej. Ta kwestia pojawiła się w trakcie porannej rozmowy. Poruszyliśmy także inne tematy związane ze zbliżającą się sesją miejską.

Andrzej Płonka, starosta bielski

2024-02-15

Szef powiatu zaprasza was na Dni Zdrowia, które w ten weekend odbędą się w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Opowie też na co przeznaczone zostanie dofinansowanie pozyskane przez Powiat Bielski z Ministerstwa Zdrowia. Dodajmy, że to 1,3 miliona złotych.

Stanisław Kucharczyk - wicestarosta żywiecki

2024-02-14

Niespełna 5 % osiągnęło bezrobocie na Żywiecczyźnie. Taki jest wynik badania stanu bezrobocia w powiecie żywieckim za ubiegły rok. O tej m.in. sprawie rozmawiamy dzisiaj z wicestarostą żywieckim Stanisławem Kucharczykiem.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2024-02-13

Geotermia w Grodźcu, budowa nowego węzła na trasie S-52 w tej samej miejscowości, rewitalizacja starej drogi Bielsko-Biała - Cieszyn, defibrylator w Jasienicy i finał WOŚP. To sprawy, o które pytamy dzisiejszego gościa Radia Bielsko.

Marcin Śliwa, pełniący obowiązki burmistrza gminy Kęty

2024-02-12

Kiedy ruszy budowa ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy Kęt? Jak nowa droga wpłynie na ruch w centrum miasta? Czy w Kętach brakuje nowych mieszkań? Między innymi te pytania usłyszy dziś pełniący funkcję burmistrza gminy Kęty Marcin Śliwa. Zapraszamy na naszą rozmowę.

Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2024-02-09

Drzewa i krzewy pojawią się na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej? Taki jest plan, jeśli wniosek złożony przez gminę pozytywnie przejdzie weryfikację. Miasto na zazielenienie placu może otrzymać blisko pół miliona euro. To jeden z tematów, który poruszyliśmy w trakcie porannej rozmowy. Piotra Kucię, zastępcę prezydenta Bielska-Białej, pytaliśmy także o konsultacje dot. aktualizacji planu rozwoju transportu publicznego.

Olga Bogumił-Nowrotek, MOPS Bielsko-Biała

2024-02-08

W tych ośrodkach można wiele się nauczyć, nabyć nowe umiejętności, a przy okazji dobrze się bawić i poznać nowych ludzi. W Bielsku-Białej działa osiem Ośrodków Wsparcia dla Osób Starszych. Ośrodki zapraszają mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia na codzienne zajęcia, od 7.30 do 15.30. O tych niezwykłych placówkach i ich ofercie opowiada Olga Bogumił-Nowrotek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.

Inna Hryban, Maciej Liszka - Władcy Klimczoka

2024-02-07

Rozmawiamy z tegorocznymi władcami Klimczoka. Maciej Liszka zameldował się w styczniu na Klimczoku 160 razy! Inna Hryban wbiegła na szczyt, w tym samym miesiącu, 106 razy. Jaka siła pcha ich w góry z taką częstotliwością?

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2024-02-06

Rozmawiamy o drogach, w tym o ślimaczącej się - zdaniem mieszkańców - modernizacji mostu Widzyka. Padają też pytania związane z jakością powietrza w Żywcu. Na koniec wracamy do niedzielnej akcji "Cała polska smaży pączki" i finału na żywieckim Rynku.

Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski

2024-02-05

Krzysztof Jan Klęczar w grudniu został powołany przez premiera Donalda Tuska na wojewodę małopolskiego. Jak czuje się w nowej roli były burmistrz Kęt? Co dalej z Beskidzką Drogą Integracyjną? Jak będzie wyglądać współpraca wojewody z samorządowcami? Posłuchajcie!

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2024-02-02

Do końca czerwca w Bielsku-Białej obowiązuje umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Ogłoszono przetarg na wykonawcę tej usługi po tym terminie. W tym tygodniu było tzw. otwarcie kopert z ofertami. Jakie kwoty się pojawiły? Kto wygrał? Te pytania zadaliśmy w trakcie porannej rozmowy.

Wojciech Niedoba, Beskidzka Grupa Modelarska

2024-02-01

W najbliższy weekend w Kozach odbędzie się doroczna wystawa makiet kolejowych. Organizatorem jest - jak zwykle - Beskidzka Grupa Modelarska. Wojciech Niedoba opowiada więc o wystawie, grupie i kolejowym świecie w małej skali.

Andrzej Płonka, starosta bielski

2024-01-31

Rozmawiamy o inwestycjach drogowych, tych zakończonych i planowanych, pomocy dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej oraz planach szefa powiatu względem zbliżających się wyborów samorządowych.