Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Paweł Zemanek, wójt gminy Porąbka

2020-01-28

Podczas porannego programu poruszaliśmy tematy z gminy Porąbka. Pytaliśmy o termin zakończenia rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1, i o inwestycje drogowe na ten rok. Mieszkańcy w wersji cyfrowej i papierowej mogą korzystać z planeru, który przypomni im o wszystkich ważnych wydarzeniach w gminie, nie tylko kulturalnych. W kalendarzu znajdą ważne dane kontaktowe i informacje np. o terminie wywozu odpadów.

Witold Mazurkiewicz, dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

2020-01-27

Farsa zagościła na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Najnowsza propozycja zespołu to "Hotel Westminster" Raya Cooneya w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Dyrektora sceny pytaliśmy o przygotowania do sztuki i jej główne wątki.

Janusz Okrzesik, przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej

2020-01-24

Ciekawe tematy na najbliższej sesji. Radni będą dyskutować nad zamknięciem niektórych szkół licealnych i technicznych w Bielsku-Białej, a także o powstaniu na terenie miasta instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych. O tym rozmawiamy z Januszem Okrzesikiem, przewodniczący Rady Miejskiej.

Joanna Markieton, Gra o życie

2020-01-23

Dziś powraca akcja Gra o życie. Razem z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym uczymy udzielać pierwszej pomocy. W każdy czwartek o 8.45 teoria, a później w terenie praktyka. Razem z Joanną Markieton, ratownikiem medycznym, mówimy o najczęstszych urazach, do których dochodzi na ślizgawkach.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2020-01-22

Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Buczkowicach czeka spory remont. To jeden z tematów, które poruszamy ze starostą powiatu bielskiego Andrzejem Płonką. Pytamy też jak sprawdza się pilotażowy projekt w Wilkowicach, gdzie funkcjonuje autobus na żądanie.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2020-01-21

Zaśmiecone są okolice Jeziora Żywieckiego. W trakcie ostatniej akcji czyszczenia brzegów akwenu zebrano 150 worków śmieci. Trwają również przygotowania do odmulenia dna jeziora. Inwestycję przygotowuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Między innymi o tym rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem

Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa

2020-01-20

Ekrany akustyczne, które w ubiegłym roku postawiono przy drodze ekspresowej S52 w Skoczowie nie ograniczają hałasu, a wręcz przeciwnie - potęgują go. Tak twierdzą mieszkańcy osiedla Górny Bór oraz Pogórza. Jak to możliwe? Między innymi na ten temat rozmawiamy z burmistrzem Skoczowa Mirosławem Sitko.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2019-01-17

Dla uczniów z Bielska-Białej ferie na półmetku i wygląda na to, że nie zdążą pojeździć na nartach na Dębowcu. Każdego roku miasto dopłaca do funkcjonowania ośrodka. Czy włodarze mają plan na minimalizowanie tych kosztów? A może myślą o zamknięciu kolejki? O tym wszystkim rozmawiamy z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim.

Łucja Michałek, wójt Istebnej

2010-01-16

Punkt porad prawnych działa od nowego roku w Istebnej. Do tej pory w lokalu zastępczym, od dziś w pomieszczeniach specjalnie na ten cel wyremontowanych. Osoby potrzebujące bezpłatnej pomocy prawnej mogą zgłosić się do biura w zespole szkolno-przedszkolnym w centrum Istebnej. Zabiegała o to od lat kiedyś radna powiatu cieszyńskiego, a teraz wójt gminy - Łucja Michałek.

Grażyna Staniszewska - Ośrodek Integracji Obcokrajowców MyBB

2020-01-15

Działający w Bielsku-Białej ośrodek "MyBB" rusza z kolejnym cyklem kursu języka polskiego dla obcokrajowców. Udział w lekcjach biorą nie tylko obywatele Ukrainy, ale w poprzedniej edycji była to także Amerykanka oraz Kolumbijka. O szczegóły dotyczące kursu pytaliśmy naszego dzisiejszego gościa, Grażynę Staniszewską - prezes Towarzystwa Miłośników Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Anna Przemyk, Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej

2020-01-14

Czym jest mikrorachunek podatkowy i jak z niego korzystać? Kiedy złożyć PIT za miniony rok, bo terminy uległy zmianom? O to między innymi pytamy specjalistkę. Naszym gościem jest Anna Przemyk z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej.

Kom. Krzysztof Stankiewicz - naczelnik WRD KMP w Bielsku-Białej

2020-01-13

Kontrole autokarów i organizacja ruchu w obleganych miejscowościach turystycznych. To były tematy związane z bezpieczeństwem, które poruszaliśmy podczas porannej rozmowy. Szef bielskiej drogówki podsumował także rok 2019 na drogach miasta i powiatu.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-01-10

Niedawno usłyszeliśmy, że teraz jednostką zarządzającą transportem publicznym w Bielsku-Białej będzie MZD, okazuje się jednak, że wojewoda pokrzyżował plany urzędników. Co to oznacza i kto przejmie te obowiązki? O to m.in. pytamy prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Marian Kurowski, Ryszard Mędrzak - WOŚP

2020-01-09

Moc atrakcji w ten weekend czeka na mieszkańców regionu. Powód? Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie Gość Dnia, goście z Bielska Białej i Węgierskiej Górki, którzy opowiadają jak w tym roku będzie można pomóc Orkiestrze.

Marcin Szczurek, szef Grupy Beskidzkiej GOPR

2020-01-08

Dziś rozmawiamy o zmianach w Grupie Beskidzkiej GOPR, ale także o bezpieczeństwie w górach. Temat na czasie, bo ferie zimowe za pasem. Naszym gościem jest nowy szef beskidzkich ratowników Marcin Szczurek.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2020-01-07

Rozmawiamy o nowej atrakcji turystycznej Żywca czyli punkcie widokowym otwartym dla zwiedzających na odrestaurowanej wieży konkatedralnej. W 2020 roku mija 70 lat od kiedy w granice Żywca włączono m. in. Zabłocie i Sporysz. Czy była to słuszna decyzja? Również na to pytanie odpowiada nasz gość.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2020-01-03

Nowy rok przyniósł zmiany organizacyjne w MZK w Bielsku-Białej. Czy coś zmieni się dla pasażerów? Naszego porannego gościa pytaliśmy również, czy będą kontynuowane przeloty drona, który sprawdza, czym w piecu palą mieszkańcy.

Grupa śpiewacza Tkocze z Wisły

2019-12-31

U nich tradycja kolędowania jest wciąż żywa - chodzą po domach i z muzyką na ustach składają życzenia mieszkańcom Wisły. Dziś w naszym studiu grupa Tkocze i rozmowa ubarwiona wspólnym śpiewem.

Jakub Juraszek, Mikołaj Hopp - Młodzieżowa Rada Miasta

2020-01-02

Radni z Młodzieżowej Rady Miasta w Bielsku-Białej realizują konkurs grantowy. Dzięki niemu młodzi ludzie, uczniowie szkół w stolicy Podbeskidzia, mogą zrealizować swoje inicjatywy kulturalne. To przykładowo może być organizacja konkursu lub spotkania autorskiego. Do zdobycia jest aż 10 tys. złotych, całkowita pula wynosi 50 tys.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2019-12-27

Jaki był ten rok dla Bielska-Białej i prezydenta Jarosława Klimaszewskiego? Co jego zdaniem mieszkańcy będą wspominać za 10 lat, myśląc o mijającym roku i jakie prezydent ma postanowienie noworoczne - o tym rozmawiamy w programie Gość Dnia.