Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Andrzej Płonka starosta bielski

2022-11-29

Zakończyła się przebudowa drugiego piętra jednego z pawilonów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Większą liczbą łóżek dysponuje teraz psychiatria dziecięca. A w jakiej kondycji finansowej jest szpital, a także prowadzący go organ czyli powiat bielski?

Justyna Sznajder, Stowarzyszenie "Wilamowianie"

2022-11-28

Nasza rozmówczyni jest prezesem Stowarzyszenia 'Wilamowianie", które podejmuje różne działania, aby propagować nietuzinkową kulturę charakterystyczną dla tej miejscowości. I właśnie temat tych działań poruszamy w trakcie naszej rozmowy.

Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2022-11-25

Porannego gościa pytaliśmy o zmiany w Sejmiku i skutki dla samorządu Bielska-Białej. Padło także pytanie o stawki za wodę i ścieki, bo wiadomo ze Wody Polskie zatwierdziły nowy taryfikator spółki Aqua. To oznacza podwyżki cen.

Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny

2022-11-24

Jak dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Pszczyna cieszy się możliwość zakupu węgla, po preferencyjnych cenach, za pośrednictwem samorządu? Kiedy i gdzie ten węgiel będzie można kupić? Pytamy burmistrza Dariusza Skrobola.

Karolina Fojcik-Pustelnik, zdobywczyni Kilimandżaro

2022-11-23

Karolina Fojcik-Pustelnik to mieszkanka Ustronia, mama Poli, fotografka, biegaczka i pracownik Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie - i zdobywczyni Kilimandżaro. I właśnie jej wyprawy na dach Afryki będzie dotyczy nasza rozmowa.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2022-11-22

W sobotę minęło 20 lat odkąd nasz rozmówca zasiada w samorządzie. Podsumowaliśmy więc minione dwie dekady i porozmawialiśmy o planach na kolejne lata. Poruszyliśmy też temat węgla, zimowego utrzymania dróg oraz lodowiska, które niebawem pojawi się na żywieckim Rynku.

Jarosław Warzecha, Ulica Kreatywna

2022-11-21

Streetworkerzy działający w ramach projektu Ulica Kreatywna są wszędzie tam, gdzie są dzieciaki: na podwórkach, boiskach, w parkach. Organizują im czas, a kiedy któreś zmaga się z problemem - reagują. Ulica Kreatywna działa w Bielsku-Białej, w mieście tym prowadzi też kilka "świetlic", które wymagają remontu. Podobnie jak jej Gniazdo w Soblówce. I właśnie m.in. o tym rozmawiamy z naszym dzisiejszym gościem, który jest kierownikiem projektu.

Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca RM w Bielsku-Białej

2022-11-18

Nie tylko o tematy z najbliższej sesji miejskiej pytaliśmy w trakcie porannej rozmowy. Padło pytanie m.in. o to czy złożono wniosek o nadanie patronatu hali pod Dębowcem. W przyszłym roku miałaby to być hala im. Zbigniewa Pietrzykowskiego.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2022-11-17

Dzisiejsza rozmowa skupia się na czterech tematach: dystrybucji węgla, przebudowie placu koło filii GOK w Rudzicy, finasowym wsparciu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz wymianie ulicznego oświetlenia. Posłuchajcie.

Mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, PSP w Bielsku-Białej

2022-11-16

W trakcie porannej rozmowy rozmawialiśmy o naszym bezpieczeństwie, w kontekście rozpoczynającego się sezonu grzewczego. Była mowa o czujkach tlenku węgla i czujkach czadu. Nasza rozmówczyni objaśniała, dlaczego tak ważne są regularne przeglądy kominiarskie.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2022-11-15

Poranną rozmowę w całości poświęciliśmy projektowi budżetu Bielska-Białej na 2023 rok. 15 listopada to graniczny dzień, gdy samorządy muszą przedstawić RIO projekty przyszłorocznych budżetów. Jakie inwestycje będą realizowane? Co w zakresie oszczędności? O tym na naszej antenie mówił prezydent miasta.

Grzegorz Dziszkiewicz, rekordzista Polski w ultrabiegach górskich

2022-11-14

Przekroczył barierę do tej pory nieosiągalną dla biegaczy. W ciągu roku przebiegł w ultrabiegach górskich, w trakcie oficjalnych zawodów, 3 tys. kilometrów! Rozmawiamy z Grzegorzem Dziszkiewiczem z Bielska-Białej.

Jan Góra, wójt gminy Lipowa

2022-11-10

Ogromną popularnością cieszy się pumptrack, który powstał w Twardorzeczce. Miejscem co najmniej równie popularnym w gminie Lipowa jest Dolina Zimnika. Turyści, którzy przyjeżdżają, by w niej pospacerować, mają jednak problem ze znalezieniem miejsc do zaparkowania samochodu. Jak rozwiązać ten problem? Rozmawiamy z wójtem Janem Górą.

Andrzej Sikora, ostatni wojewoda bielski

2022-11-09

Dzisiaj do porannej rozmowy zaprosiliśmy posła na Sejm X kadencji a także ostatniego wojewodę bielskiego. Mecenas Andrzej Sikora został wyróżniony tytułem Zasłużony dla Miasta Bielska-Białej. Od dawna angażuje się w działalność społeczną, obecnie w funkcjonowanie Katolickiego Domu Opieki "Józefów".

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2022-11-08

Tematów do rozmowy była jak zwykle kilka. Wśród nich kwestia wniosków na węgiel w preferencyjnej cenie, które mieszkańcy mogą składać w ratuszu. Powróciliśmy też do sprawy testowania autobusu napędzanego wodorem przez żywieckie MZK. Burmistrz zaprosił was też do korzystania z nowo otwartej strefy relaksu w Zabłociu.

Zuzanna Buryan i Dominik Fąferko, Szlachetna Paczka

2022-11-07

Szlachetnej Paczce brakuje wolontariuszy. Od tego ile osób zgłosi się do pomocy, zależy jej skala. To już ostatni dzwonek, by zostać częścią tej wielkiej, ogólnopolskiej akcji. I ostatnie dni, by zgłosić rodzinę, która jest w trudnej sytuacji i wymaga wsparcia. Już w najbliższą sobotę zostanie otwarta baza rodzin, dla których darczyńcy będą mogli przygotowywać paczki! O tym wszystkim rozmawiamy z wolontariuszami Szlachetnej Paczki w rejonie Kęty-Brzeszcze.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2022-11-04

W porannym programie pytaliśmy prezydenta o postęp przy przebudowie Pl. Wojska Polskiego. Kiedy bielszczanie i mieszkańcy regionu zobaczą efekty? To jedna z kluczowych inwestycji realizowanych w tym roku.

Senator RP Agnieszka Gorgoń-Komor

2022-11-03

Senator z Bielska-Białej jest współorganizatorką wtorkowej konferencji "Dobra atmosfera dla zdrowia". Jej uczestnicy będą debatować nad tym: czy istnieje realne zagrożenie chorobami, wskutek postępującego ubóstwa energetycznego?

Julia Wyczesany, Młodzieżowa Rada Miasta Bielska-Białej

2022-11-02

Czym zajmuje się Młodzieżowa Rada Miasta Bielska-Białej? To wyjaśnimy dziś w rozmowie z jedną z radnych – Julią Wyczesany.

Zofia Jagosz-Zarzycka, Muzeum Śląska Cieszyńskiego

2022-10-31

Prawdopodobnie relikty średniowiecznego ratusza odkryli w centralnej części rynku w Cieszynie pracujący tam archeolodzy. O sensacyjnych odkryciach, które zapewne zmodyfikują znaną nam historię miasta, opowiada Zofia Jagosz-Zarzycka - kierownik Działu Działu Archeologii Muzeum Śląska Cieszyńskiego.