Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Psio Crew- Czy muzyką można walczyć ze SMOGiem?

2019-02-20

Muzycy z bielskiej kapeli Psio Crew i Gooral liczą na to, że TAK. Singlem, zapowiadającym ich najnowszą płytę jest piosenka pod tytułem Homo Sapie. Rozmawiamy z Kasią Dygą Szymonowicz i Maciejem Kamerem Szymonowiczem.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2019-02-19

Z naszym gościem rozmawiamy m.in. o inwestycjach w remizy strażackie, ciekawym pomyśle na ferie ze zwierzętami i nowym wydarzeniu muzycznym, które ma cyklicznie zagościć w mieście.

Antoni Byrdy, Mateusz Kurowski- zimowe ferie w Szczyrku

2019-02-18

Przed nami jeszcze tydzień zimowego wypoczynku. "Od stycznia odwiedziło nas znacznie więcej turystów, niż poprzedniej zimy"- mówi burmistrz Antoni Byrdy. Z gospodarzem miasta rozmawiamy o tym, jak rozwiązać problemy miasta zimą: komunikacyjne oraz z odśnieżaniem. Mateusz Kurowski ze szczyrkowskiej promocji mówi o tym, co turyści robią w Szczyrku poza ośrodkami narciarskimi.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-02-15

Naszego gościa pytamy m.in. o wywłaszczenia przy przebudowie ul. Cieszyńskiej i o likwidację miejsc parkingowych przy katedrze św. Mikołaja.

Joanna Markieton, Wojciech Biela- GRA O ŻYCIE 2

2019-02-14

Serce w roli głównej. W Walentynki proponujemy wam niebanalny prezent dla waszej połówki- nauczymy was, co robić gdy straci przytomność. Z ratownikami medycznymi z Bielskiego Pogotowia ratunkowego od 10:00 zapraszamy na GRĘ O ŻYCIE na stok Czantorii w Ustroniu. Szukajcie nas w okolicy dolnej kolejki.

Artur Beniowski- wójt gminy Bestwina

2019-02-13

Naszego gościa pytamy o budowę sali gimnastycznej w Janowicach, a także o inwestycje które znalazły się budżecie gminy na ten rok. Rozmawiamy też o walce ze smogiem.

podkom. Krzysztof Stankiewicz- lustracja miejsc po wypadkach śmierteln

2019-02-12

Od ponad roku, decyzją komendanta głównego policji po każdym wypadku drogowym, w którym ginie człowiek powoływana jest komisja. W jej skład, oprócz policjantów z drogówki wchodzą: biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz przedstawiciele zarządcy drogi i urzędu miasta.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2019-02-08

Rusza największa w historii Bielska-Białej inwestycja drogowa, mowa o rozbudowie ulicy Cieszyńskiej. Dla kilkunastu rodzin oznacza to, że będą musiały opuścić swoje domy. Prezydenta miasta pytaliśmy o to jak będzie wyglądać wywłaszczenie na podstawie tzw. specustawy drogowej.

Joanna Markieton, Wojciech Biela- GRA O ŻYCIE 1

2019-02-07

Czy wiecie, że zwykła rozgrzewka przed wejściem na stok pomoże uniknąć kontuzji? Mówiliśmy o tym podczas GRY O ŻYCIE, wspólnego projektu Radia BIELSKO i Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

dr Lech Wędrychowicz- Śląska Cyfrowa Platforma Medyczna

2019-02-06

Bielski szpital będzie korzystał z Cyfrowej Śląskiej Platformy Medycznej, która jest tworzona w regionie. Umowę w tej sprawie podpisali: marszałek województwa śląskiego i rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2019-02-05

Kiedy mieszkańcy Żywca i powiatu żywieckiego dostaną dofinansowanie do instalacji paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła? Decyzje w tej sprawie miały zapaść najpierw w listopadzie, potem mówiono o styczniu… O to, między innymi, pytamy naszego gościa burmistrza Żywca Antoniego Szlagora.

Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury

2019-02-04

Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Adam Cieślar jest naszym gościem. Pytamy go, jak poradzi sobie z aferą, która ostatnio "rozsławiła" Dom Narodowy, ale będziemy rozmawiać też o planach i zmianach, które COK szykuje dla mieszkańców.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-02-01

Naszego gościa pytamy m.in. o przebudowę ul. Cieszyńskiej i parkomaty na bielskich parkingach.

Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa

2019-01-31

To będzie niezwykła podróż w czasie. W sobotę blisko stu rekonstruktorów odtworzy bitwę pod Skoczowem. O tym widowiskowym wydarzeniu, ale także o nieco dalszych planach miasta rozmawiamy z burmistrzem Mirosławem Sitko.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2019-01-30

Naszego gościa pytamy o pożyczkę dla "pediatryka" oraz odśnieżanie dróg powiatowych.

Tomasz Wawak, Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze

2019-01-23

"Zamień kopciucha na ekoczyściucha" to program realizowany w Bielsku-Białej w ramach budżetu obywatelskiego. Na czym polega i jaki jest jego cel, o tym rozmawiamy z autorem projektu Tomaszem Wawakiem.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły

2019-01-29

Kompleks sportowo-rekreacyjny na Jonidle odzyska dawny blask. Jakie plany ma jeszcze Wisła na ten rok? O to pytamy burmistrza Tomasza Bujoka.

Wojciech Waligóra- dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

2019-01-28

2 nowe karetki wyjechał na drogi Bielska-Białej. Z naszym gościem rozmawiamy też o 14. Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które ruszają już jutro. Zapowiadamy też kolejną zimową edycję "Gry o życie".

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-01-25

Naszego gościa pytamy, czy muzeum Fiata 126 p jest zagrożone oraz o stanowisko miasta w sprawie targowiska przy ul. Lompy. Nasz gość zdradza, jak będzie wyglądał miejski Sylwester.

Marek Regel, Jan Brodka - Żywieckie Gody

2018-01-24

Gody Żywieckie mają już 50 lat! O tej specyficznej i niepowtarzalnej imprezie rozmawiamy z Markiem Regelem – dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu i Janem Brodką – muzykiem i folklorystą, który z Żywieckimi Godami jest związany od samego początku.