Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2019-10-23

O sytuację w szpitalu pediatrycznym w Bielsku-Białej pytamy naszego porannego gościa. Jest nim starosta powiatu bielskiego - Andrzej Płonka. Musiał zmierzyć się między innymi z pytaniem o konflikt w placówce i braki kadrowe.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2019-10-22

Z naszym gościem rozmawiamy o bieżących sprawach miasta.

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna

2019-10-21

Około 170 drzew jest do wycinki w Cieszynie. Z czego to wynika? O to pytamy burmistrz Gabrielę Staszkiewicz. Pojawił się także temat wieży wybudowanej przez firmę Play i nowego Open Air Museum, którego wandale nie oszczędzają.

Janusz Okrzesik - przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

2019-10-18

Wygrali wybory i zostali senatorem (Agnieszka Gorgoń-Komor) lub posłem (Przemysław Drabek). To jednak oznacza konsekwencje dla bielskiej rady miejskiej i jej prezydium. Kiedy skład zostanie uzupełniony, i jak sytuacja pod kątem prawnym wygląda teraz? O to dziś pytaliśmy naszego gościa.

Aleksandra Smętkiewicz - Jadłodzielnia Bielsko-Biała

2019-10-17

Barszczyk z uszkami, coś na słodko, a może owoce? Przeróżne produkty i gotowe dania można znaleźć w lodówce społecznej. Może niewielu z was wie, ale takie lodówki stoją także w Bielsku-Białej. Skąd pomysł, by założyć jadłodzielnię? O to zapytaliśmy Aleksandrę Smętkiewicz, która jest jedną z koordynatorek idei foodsharing`u w tym mieście.

Jacek Cwetler - kustosz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach

2019-10-16

W 2021 roku ma rozpocząć się przebudowa dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Rok później inwestycja ma zostać zakończona. Czy oznacza to, że już za 3 lata w mieście powstanie Muzeum Przemysłu? Samorządowcy planują zorganizować je właśnie w budynku dworca! Rozmawiamy o tym z miejskim radnym, a zarazem kustoszem Izby Regionalnej - Jackiem Cwetlerem.

Daniel Kawka, prezes fundacji "Kuloodporni"

2019-10-15

Wielki sukces Kuloodpornych Bielsko-Biała, zespołu składającego się z zawodników po amputacjach. W weekend zostali Mistrzami Polski! To automatyczna przepustka do Ampfutbolowej Ligi Mistrzów. Drużyna chce, żeby odbyła się ona w stolicy Podbeskidzia. O tym więcej w rozmowie z Danielem Kawką, prezesem fundacji.

Stanisław Kotlarczyk, akcja "Oczy Etiopii"

2019-10-14

Liczy na otwarte serca i zrozumienie. Stanisław Kotlarczyk z Kobiernic znów wybiera się do Etiopii, by ratować wzrok mieszkańców. Tym razem chce zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt, na którzy potrzeba około 30 tysięcy złotych. Stąd końcem października koncert charytatywny w Bielskim Centrum Kultury, o którym opowiada nasz gość.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-10-11

Paweł Połtorzecki- największy turniej karate w Europie!

2019-10-10

Prawie 1800 zawodników z 32 krajów przyjedzie do Bielska-Białej. W hali pod Dębowcem odbędzie się 13. edycja turnieju Polish Open- International Karate Grand Prix. Rozmawiamy z głównym organizatorem, Pawłem Połtorzeckim prezesem Polskiej Unii Karate.

Jacek Popławski- dyrektor Teatru Lalek "Banialuka"

2019-10-09

Aktor i reżyser, bielszczanin zastąpił na stanowisku dyrektora Teatru Lalek im. Jerzego Zitzmana Lucynę Kozień. Jaką ma wizję teatru lalek, co szykuje dla widzów w nowym sezonie?

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2019-10-08

Unijne pieniądze na zakup i montaż 3 tys. instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie 10 gmin powiatu żywieckiego otrzymał Międzygminny Związek do spraw Ekologii w Żywcu. Kiedy rozpocznie się montowanie paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła w domach mieszkańców? Między innymi o tym rozmawiamy z burmistrzem miasta Antonim Szlagorem.

Inez Baturo- 8. Foto Art Festival w Bielsku-Białej

2019-10-07

Październik w Bielsku-Białej upłynie pod znakiem fotografii. W najblizśzy piatek rozpocznie się 8. Foto Art Festiwal im. Andrzeja Baturo.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-10-04

Naszego gościa pytamy m.in. o powody zmiany decyzji w sprawie targowiska przy ul. Lompy w Bielsku-Białej oraz o sposoby walki ze SMOG-iem.

Witold Mazurkiewicz- 130 lat Teatru Polskiego. Co to będzie za sezon!

2019-10-03

Aż 8 premier na 130-lecie Teatru Polskiego. To nie wszystko. Na bielskiej scenie zobaczymy polską prapremierę nowej sztuki Petera Quiltera, autora „Boskiej". foto: TP

dr Jarosław Rutkiewicz- Coraz więcej chorych z objawami grypy

2019-10-02

Pierwsze objawy kapryśnej jesiennej pogody widać już w gabinetach lekarskich w Bielsku-Białej. Dr Jarosław Rutkiewicz, szef bielskiego Sanepidu mówi, że podstawową i najskuteczniejszą metodą na ochronę przed tą chorobą jest szczepienie.

mjr Artur Pracki- WOT i święto 18 Batalionu Powietrznodesantowego

2019-10-01

Ilu terytorialsów jest w służbie na Podbeskidziu i czym się zajmują? O tym oraz o piątkowym święcie bielskich spadochroniarzy w rozmowie z naszym gościem.

M.Krysta, P.Gradowski- Bielscy siatkarze rozpoczęli sezon

2019-09-30

Bielscy siatkarze walczą o awans. Ruszyły rozgrywki I ligi, zespół BBTS Bielsko-Biała zaczął od dwóch zwycięstw na wyjeździe: pokonał Kluczbork 3:1, a spotkanie z AZS AGH Kraków zakończyło się po pięciu setach (3:2). Rozmawiamy z prezesem klubu i trenerem.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-09-27

Niesprawiedliwy, opresyjny- tak o nowym systemie poboru opłat w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej mówią niektórzy radni. Na ostatniej sesji domagali się oni poprawek. Co na to prezydent miasta?

Koncerty GrubSona na szczycie? To nie jest cytat...

2019-09-25

Klip do jego przeboju "Na szczycie" ma ponad... milion odsłon w internecie! A on nadal chce spotykać się ze swoimi fanami twarzą w twarz. GrubSon, bo o nim mowa myśli o koncertach w schroniskach. Czy spotkamy go w Beskidach? O tym m.in. w rozmowie. Z artystą rozmawiał Karol Maleszka.