Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Sławek Łyczko, ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt "Mysikrólik"

2019-12-04

Mają pod opieką setkę dzikich zwierząt, wśród nich duże drapieżniki. Ostatnio do ośrodka "Mysikrólik" w Bielsku-Białej trafił wilk, a teraz jest w nim ryś. O ich losach, a także dalszych losach placówki, która zamierza się rozwijać mówimy w porannej rozmowie. Naszym gościem jest Sławek Łyczko, który z żoną prowadzi ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt.

Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, spektakl "Wyspa Kalina"

2019-12-02

Polska Marilyn Monroe, seksbomba, skandalistka - tak mówiono o aktorce Kalinie Jędrusik. A jaka była naprawdę? O jej losach jest najnowszy spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Naszym gościem jest aktorka Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt.

Antoni Szlagor burmistrz Żywca

2019-12-03

Rozmawiany o nowej choince i lodowisku na rynku, o zakończonych właśnie inwestycjach, ale też o przyszłorocznych podwyżkach za odbiór śmieci.

Przemysław Kamiński, wiceprezydent Bielska-Białej

2019-11-29

Czy w Bielsku-Białej powstanie spalarnia śmieci? O to pytamy wiceprezydenta miasta Przemysława Kamińskiego.

Jacek Kaliński, wójt Kóz

2019-11-28

Dwa i pół miliona będzie kosztowała gminę Kozy przebudowa ulicy Pod Grapą. Ale to nie jedyna duża inwestycja drogowa. O najważniejszych wydarzeniach rozmawiamy w programie Gość Dnia. Nasze studio odwiedził wójt Jacek Kaliński.

Elżbieta Rosińska - Rada Seniorów w Bielsku-Białej

2019-11-27

W Bielsku-Białej obrady rozpoczęła Rada Seniorów kolejnej kadencji. Wybrano 15 radnych. Jakie mają zadania? Na to pytanie i jeszcze kilka innych związanych z tematyką osób starszych odpowiadała Elżbieta Rosińska - przewodnicząca Rady Seniorów poprzedniej kadencji, a także radna w obecnej.

Monika Jaskólska - fundacja "NIE wypada NIE pomagać"

2019-11-26

Syrenka Toma Hanksa już prawie gotowa! W przyszłym tygodniu w Bielsku-Białej jej prezentacja. A jakie będą dalsze losy zabytkowego samochodu? O tym m.in. w porannym programie opowiadała nam Monika Jaskólska z fundacji "NIE wypada NIE pomagać" i inicjatywy "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa".

Renata Golonka, dyrektorka Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

2019-11-25

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem powstał w Bielsku-Białej, ale pomoc można uzyskać także w Cieszynie, Żywcu oraz Kozach. Kto i z jakiej pomocy może tam skorzystać - usłyszycie w programie Gość Dnia. Do naszego studia zawitała Renata Golonka dyrektorka ośrodka.

Janusz Okrzesik, przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej

2019-11-22

O podwyżkach podatku od nieruchomości oraz opłat za śmieci, które zostały przyjęte podczas ostatniej sesji rady miasta w Bielsku-Białej rozmawiamy z naszym gościem. Odwiedził nas Janusz Okrzesik, przewodniczący rady miejskiej.

Dariusz Gajny, ogrodnik miejski w Bielska-Białej

2019-11-21

Bielsko-Biała ma ogrodnika miejskiego. Czym będzie się zajmował? O to pytamy go w programie Gość Dnia.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2019-11-20

W Czechowicach-Dziedzicach, na trasach z Ligoty do Międzyrzecza oraz z Bestwiny do Starej Wsi. Wszędzie tam pracowali lub pracują drogowcy. O prowadzonych na powiatowych drogach inwestycjach rozmawiamy ze starostą bielskim Andrzejem Płonką.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2019-11-19

Jest już prawie gotowy projekt budowlany nowej pływalni w Żywcu. Wizualizacje obiektu zaprezentowano w internecie. Kiedy mieszkańcy będą mogli popływać w nowym basenie? O tym m. in. rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły

2019-11-18

Już w piątek w Wiśle rozpocznie się Puchar Świata w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince będzie można podziwiać najlepszych skoczków świata. Gorąco będzie też w wiślańskim amfiteatrze i na rynku, gdzie będzie działała Strefa Kibica. O tym między innymi rozmawiamy z burmistrzem Tomaszem Bujokiem.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-11-15

Naszego gościa pytamy o szykowane zmiany w radzie miejskiej, a także o wzrost podatku od nieruchomości i protest pracowników BBOSiR.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2019-11-15

Teraz prace przygotowawcze- bez grodzenia i utrudnień, roboty budowlane pełną parą ruszą na wiosnę. W Jasienicy podpisano umowę na budowę straznicy OSP i rozbudowę urzędu gminy. O tym m.in. rozmawiamy z naszym gościem.

Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic

2019-11-13

O sytuacji finansowej miasta rozmawiamy z naszym gościem. Pytamy m.in. czy mieszkańców czeka drastyczna podwyżka opłaty za śmieci oraz czy nie zabraknie pieniędzy na walkę ze smogiem.

Mieczysław Szczurek, starosta powiatu cieszyńskiego

2019-11-12

O remont zameczku w Drogomyślu, inwestycje drogowe w Cieszynie i nie najlepszy dojazd do Brennej będziemy pytamy naszego gościa ze Śląska Cieszyńskiego. Nasze studio odwiedził starosta Mieczysław Szczurek.

Jarosław Klimaszewski- prezydent Bielska-Białej

2019-11-08

Naszego gościa pytamy m.in. o podwyżkę opłat za śmieci oraz prostet pracowników Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Anna Foltyniak-Pękala- prorektor Akademii Techniczno-Humanistycznej

2019-11-07

Naszego gościa pytamy, kiedy studenci zaczną korzystac z nowej hali sportowej. Rozmawiamy także o targach pracy oraz o ciekawych konferencjach naukowych, które odbędą się w Bielsku-Białej. Z przyczyn niezależnych od organizatorów konferencja Nauka Innowacje Biznes nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie- 18 listopada. "Mając na uwadze Państwa zainteresowanie, a także znaczenie konferencji dla integracji środowiska biznesowego i naukowego, dołożymy wszelkich starań, aby odbyła się w pierwszym możliwym terminie. Nową datę wydarzenia podamy jak tylko będzie to możliwe. Przepraszamy za wszelkie niedogodności"- poinformowała nas ATH.

Antoni Byrdy- burmistrz Szczyrku

2019-11-06

Zimowa stolica Beskidów szykuje sie na nowy sezon. Czy komunikacyjnie będzie łatwiej? Z naszym gościem rozmawiamy też o odsnieżaniu.