Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2022-01-21

W trakcie porannej rozmowy pytaliśmy m.in. o akcję protestacyjną w Thermie. Pojawił się także temat związany z "kubłowym problemem", który sygnalizuje Wydział Gospodarki Odpadami. Zastępcę prezydenta miasta pytaliśmy na czym on polega.

Magdalena Worek, SOSW Żywiec

2022-01-20

Placówka ta istnieje od 1965 roku. W tym roku szkolnym z jej oferty korzysta blisko 200 uczniów i podopiecznych. To Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu, o którym rozmawiamy z jego dyrektor Magdaleną Worek.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły

2022-01-19

Bez problemu mogą dojechać turyści tej zimy do Wisły, przynajmniej samochodem czy autobusem. Remont drogi wojewódzkiej prowadzącej do tej turystycznej miejscowości został zakończony. Czy w Wiśle są już pierwsi odpoczywający od szkoły uczniowie? Z burmistrzem Tomaszem Bujokiem rozmawiamy też o uchwale krajobrazowej, która ma rozwiązać problem szpecących i zaśmiecających krajobraz reklam i szyldów.

Tomasz Jano, GOPR

2022-01-18

Dla uczniów kilku województw, w tym małopolskiego, rozpoczęły się zimowe ferie. Jakie warunki panują obecnie w Beskidach, na górskich szlakach i narciarskich trasach? Między innymi na ten temat rozmawiamy z zastępcą naczelnika beskidzkiej grupy GOPR Tomasz Jano.

Wiesław Maj, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej w bielskim UM

2022-01-17

W planach jest rewitalizacja kilku parków w mieście. Rozstrzygnięto już m.in. przetarg na zagospodarowanie parku za Ratuszem. Prace obejmą także park Strzygowskiego. Wraz z nadejściem wiosny kontynuowany będzie projekt zazieleniania przystanków autobusowych.

Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

2022-01-14

W trakcie porannej rozmowy poruszaliśmy kwestie dot. najbliższej sesji miejskiej. Radni będą decydować m.in. o przyjęciu raportu odnośnie dostosowania miasta do zmian klimatu, czy zmian w formule Budżetu Obywatelskiego.

Wojciech Barteczko, zastępca dyrektora MZD w Bielsku-Białej

2022-01-13

W trakcie porannej rozmowy dokonaliśmy przeglądu inwestycji drogowych prowadzonych obecnie w Bielsku-Białej. Te największe to przebudowa Pl. Wojska Polskiego oraz rozbudowa Al. Armii Krajowej. Naszego rozmówcę pytaliśmy także o akcję ZIMA.

Michał Janik Na szczytach marzeń

2022-01-12

To człowiek, który tylko jednego styczniowego dnia (był to tzw. open day) wszedł na Klimczok 6 razy! Michał Janik walczy o tytuł Władcy Klimczoka czyli śmiałka, który w styczniu wyjdzie na ten szczyt najwięcej razy. Na razie, na czele stawki rywalizującej o tytuł jest właśnie Michał, który zameldował się na górze już 26 razy. Pomiędzy kolejnymi wędrówkami czechowiczanin znalazł czas, by z nami porozmawiać.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2022-02-11

Co nowego w temacie wprowadzenia płatnych stref parkowania w Żywcu? Będzie to jedno z pytań, które zadamy burmistrzowi Antoniemu Szlagorowi podczas dzisiejszej rozmowy.

Witold Mazurkiewicz - Teatr Polski w Bielsku-Białej

2022-01-10

Ledwo odbyła się premiera komedii "Nikt nie kocha tak jak tenor", a w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej już myślą o kolejnych. Jakie jeszcze spektakle bielska scena planuje w tym roku zaproponować swoim widzom? O tym rozmawiamy z Witoldem Mazurkiewiczem, dyrektorem teatru, ale też reżyserem najnowszego przedstawienia.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2022-01-07

W trakcie porannej rozmowy pytaliśmy o plany budowy - lub przebudowy - siedziby Banialuki. Do naszej redakcji dotarły także głosy dot. remontu ul. Łowieckiej. Mieszkańcy mają zastrzeżenia co do zabezpieczenia prowadzonych prac.

Irena Wójcik, Żywiecki Klub Amazonek

2022-01-05

Żywiecki Klub Amazonek funkcjonuje już od ładnych paru lat. To stowarzyszenie, które zrzesza kobiety po chorobie nowotworowej piersi, ale też organizuje im czas, wspiera i dzieli się wiedzą. O początkach i obecnej działalności tej organizacji rozmawiamy z jej wiceprezesem - Ireną Wójcik.

Grzegorz Bogunia - maratończyk

2021-01-04

Bielszczanin Grzegorz Bogunia ukończył autorski projekt "7 maratonów na 7 kontynentach". Był pierwszy na mecie ostatniego z zadań, czyli biegu na Antarktydzie. W jakich okolicznościach rozpoczął przygodę z bieganiem? Jakimi argumentami przekonuje innych do aktywności fizycznej? O tym mówiliśmy w trakcie porannej rozmowy.

Maciej Chmiel, Studio Filmów Rysunkowych

2022-01-03

75. urodziny obchodzi w tym roku Studio Filmów Rysunkowych. Prawie od samego początku ma swoją siedzibę w Bielsku-Białej. 2022 będzie dla studia rokiem ważnym w jego historii. Wyburzone zostaną dwa pawilony i rozpocznie się budowa Interaktywnego Centrum Animacji i Bajki. Zanim to nastąpi, zaglądamy do jednego z budynków, który wkrótce zniknie. Naszym przewodnikiem jest dyrektor SFR Maciej Chmiel.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2021-12-31

W ramach porannej rozmowy z prezydentem Bielska-Białej - podsumowaliśmy rok 2021. Które najważniejsze inwestycje ukończono? Jakie były momenty krytyczne? O to pytaliśmy Jarosława Klimaszewskiego. Poza tym pojawił temat stoku Dębowca i pytanie: czy w tym sezonie jeszcze skorzystają z niego narciarze?

Krzysztof Adamiec, MRKS Czechowice-Dziedzice

2021-12-30

100 lat ma już najbardziej utytułowany piłkarski klub w Czechowicach-Dziedzicach czyli MRKS, zwany powszechnie Walcownią. O historii klubu, ale też jego aktualnej sytuacji, rozmawiamy z prezesem Krzysztofem Adamcem.

Sebastian Kufel, straż miejska w Bielsku-Białej

2021-12-29

W porannej rozmowie pytaliśmy o kontrole dronem, czyli kontrole, które co roku prowadzi straż miejska w sezonie grzewczym. Taki typ kontroli pozwala zweryfikować czym w piecach palą mieszkańcy. Na jakiej podstawie typowane są rejony do kontroli? Odpowiedź na to pytanie pojawiła się w rozmowie z kierownikiem Referatu ds. Ochrony Środowiska i Profilaktyki w bielskiej straży miejskiej.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2021-12-28

Niedawno burmistrz podpisał umowę na dofinansowanie projektu o nazwie Smart Żywiec (R)ewolucja. Dofinansowanie to wynosi ponad 15,3 miliona złotych. Z Antonim Szlagorem rozmawiamy m.in. o tym co powstanie w ramach tego projektu.

Ulica Kreatywna Bielsko-Biała

2021-12-27

W Bielsku-Białej działa organizacja, która nazywa się Ulica Kreatywna. Sednem jej funkcjonowania jest praca z dziećmi i młodzieżą - bezpośrednio na ulicy. Pracą tą zajmują się pedagodzy uliczni. I właśnie o Ulicy Kreatywnej i jej działaniach porozmawiamy z naszymi dzisiejszymi gośćmi - Dariuszem Ambrożko, Jakubem Kopytko i Jackiem Śliwą.

Urszula Cichoń i ks. Piotr Schora, hospicjum w Bielsku-Białej

2021-12-24

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne ze świąt. Jak spędzą je chorzy, którzy w domu, z rodziną być nie mogą? O świętowaniu w hospicjum opowiedzą nam: dyrektor Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej Urszula Cichoń oraz kapelan tej placówki ks. Piotr Schora.