Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2023-03-28

Tematów poruszamy kilka, wśród nich zbliżający się remont ulic Sienkiewicza i Żeromskiego oraz najbliższa sesja Rady Miejskiej, podczas której radni zajmą się uchwałą w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II.

Maryna Gąsienica-Daniel

2023-03-27

Najlepsza polska alpejka pojawiła się, w minionym tygodniu, w Beskidach. Wzięła udział w Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim w Szczyrku. Wcześniej, na „dachu Wisły” czyli Skolnitym była jedną z narciarek testujących najnowsze kolekcje nart. Z Maryną Gąsienicą-Daniel podsumujemy zakończony już sezon.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2023-03-24

Po przerwie powraca Budżet Obywatelski Bielska-Białej. Powraca, ale ze zmianami. Jakie modyfikacje wprowadzono? O to m.in. pytaliśmy w trakcie porannej rozmowy.

dr hab. Jacek Nowakowski, prof. ATH; dr Robert Pysz

2023-03-23

Przekształcenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Uniwersytet Bielsko-Bialski jeszcze nigdy nie było tak realne. Jakie wymogi formalne uczelnia musi spełnić? Jakie działania już podjęto? O to pytaliśmy w porannym programie rektora ATH oraz rzecznika uczelni.

Piotr Pawelak, KS Górnik Brzeszcze

2023-03-22

31 marca 1993 roku na stadionie Górnika Brzeszcze miało wydarzenie bez precedensu. Mecz rozegrały tam dwie reprezentacje - Polski i Litwy. Z Piotrem Pawelakiem, prezesem KS Górnik Brzeszcze wspominamy to wydarzenie.

Anna Janczyk-Zabrocka, Żywiecka Fundacja Rozwoju

2023-03-21

Codziennie aż 70 osób z niepełnosprawnościami z Żywiecczyzny czeka na spotkanie ze swoimi asystentami. To podopieczni Żywieckiej Fundacji Rozwoju. Osób potrzebujących wsparcia asystenta jest jednak znacznie więcej. Pomóżmy im na święta! Zachęca do tego Anna Janczyk-Zabrocka z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Damian Stawicki, rowerowa wyprawa do Maroka

2023-03-20

Bielszczanin szykuje się do kolejnej wyprawy rowerowej. Tym razem celem dla Damiana Stawickiego będzie Marrakesz. Kiedy start? Jaką strategię techniczną zamierza obrać? O tym opowiedział nam w trakcie porannej rozmowy.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2023-03-17

Władze Bielska-Białej przymierzają się do tego, by miasto powalczyło o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. W 2029 roku ten tytuł przyznany zostanie jednemu z polskich miast i to do tej rywalizacji gmina miałaby stanąć. To był jeden z tematów porannej rozmowy.

Marek Kamiński, Lucjusz Cykarski - Bielskie Centrum Kultury

2023-03-15

Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej świętuje 35-lecie działalności, w najbliższy weekend gala z tej okazji. W trakcie porannej rozmowy były wspomnienia i refleksje pracowników BCK.

Jacek Kaliński, wójt gminy Kozy

2023-03-16

Rozmawiamy o głośnej sprawie kruszarni przy ulicy Pod Grapą, powrocie porwanej kozy i gminnych inwestycjach.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2023-03-14

Dzisiaj rozmawiamy o przypadających na ten rok setnych urodzinach księżnej Marii Krystyny Habsburg i związanych z tym obchodach. Będzie też o inwestycjach i sprzątaniu.

Paweł Ząbek, Klub Wysokogórski w Bielsku-Białej

2023-03-13

70-lecie świętuje w tym roku Klub Wysokogórski w Bielsku-Białej. Jubileuszowy rok nie rozpoczął się dla klubu szczęśliwie. Dwukrotnie włamano się do jego siedziby. Między innymi na ten temat porozmawiamy z prezesem klubu Pawłem Ząbkiem.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2023-03-10

Bielsko-Biała nagrodzone za Program profilaktyki złamań osteoporotycznych, to w ramach 6. edycji konkursu "Zdrowy Samorząd". W porannym programie pojawiło się także pytanie o pomysły na świętowanie półwiecza od startu produkcji Malucha w Bielsku-Białej.

Grzegorz Michałek, Szkoła Rzemiosł

2023-03-09

Chętnych do nauki w jego pracowni było 10 razy więcej niż miejsc! Naszym gościem jest mistrz snycerstwa z Wisły, a zarazem jeden z nauczycieli w Szkole Rzemiosł w Cieszynie - Grzegorz Michałek.

Lidia Sztwiertnia, rzeźbiarka

2023-03-08

Czy w sztuce można przeprowadzić rozgraniczenie na to co żeńskie i męskie? O to pytaliśmy dzisiaj porannego gościa Radia Bielsko. W dniu kobiet do studia zaprosiliśmy znaną i cenioną rzeźbiarkę - Lidię Sztwiertnię.

Przemysław Brych - "Konduktor Przemek"

2023-03-07

Poranna rozmowa dzisiaj to było spotkanie z... Konduktorem Przemkiem. Pod tym pseudonimem kryje się Przemysław Brych, mieszkaniec Bielska-Białej. Rozmawialiśmy o kolei i mediach społecznościowych, w których nasz gość mocno się udziela.

Marcin Burdziński, zastępca dyrektora MZD w Bielsku-Białej

2023-03-06

Porannym gościem był zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Marcina Burdzińskiego pytaliśmy m.in. o przebudowę ul. Kwiatkowskiego. Pojawił się także temat związany z system rejestracji przejazdu na czerwonym świetle, który działa na Rondzie Solidarności.

Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2023-03-03

Ruszyła rekrutacja do miejskich przedszkoli. Na naszej antenie wiceprezydenta miasta pytaliśmy o zasady naboru i kalendarz rekrutacji. Poza tym pojawił się temat związany z Dniami Bielska-Białej. Świętowanie w tym roku z początkiem września.

Józef Grabowski, kino Świt

2023-03-02

Wygrają kina czy platformy streamingowe? Trwa walka o widza. Dla kin studyjnych, jednosalowych to walka o przetrwanie. O kondycji kina „Świt” w Czechowicach-Dziedzicach porozmawiamy z kierownikiem placówki Józefem Grabowskim.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2023-03-01

Wójta pytamy go o budzącą emocje ankietę dotyczącą odprowadzania nieczystości płynnych. Rozmawiamy też o projekcie Jasienicki Kurort Zamkowy i dofinansowaniu dla samochodu strażackiego.