Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2022-05-24

Rozmawiamy m.in. o strefach płatnego parkowania, które zaczną funkcjonować w mieście już w lipcu, o raporcie o stanie miasta w 2021 roku, a także o absolutorium z tytułu wykonania budżetu za zeszły rok. Poinformujemy też, że goście z Ukrainy mogą bezpłatnie korzystać z usług żywieckiego MZK do 31 maja.

Piotr Łapa, Urząd Miejski w Pszczynie

2022-05-23

Przed nami kolejna w regionie biegowa impreza z tradycjami – Bieg Pszczyński. Jeszcze można się zapisywać! Szczegóły na ten temat w rozmowie z Piotrem Łapą z Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2022-05-20

Dlaczego gmina nie poczekała z wyburzeniem kamienicy przy ul. Cyniarskiej 13 do końca postępowania odwoławczego od wpisu do rejestru zabytków? To pytanie zadaliśmy prezydentowi miasta w trakcie porannej rozmowy. Pojawił się także temat związany z problemem przy budowie mieszkań komunalnych (ul. Solskiego i Wapienna). Na placu budowy od tygodni niewiele się dzieje.

Andrzej Płonka starosta bielski

2022-05-19

Brakuje lekarzy i pielęgniarek w polskich szpitalach. Również w bielskim Szpitalu Pediatrycznym. To ogromny problem. Czy rozwiązać go mogą lekarze i pielęgniarki zza naszej wschodniej granicy? Czy biały personel z Ukrainy jest zatrudniany w Bielsku-Białej? O tym m. in. rozmawiamy ze starostą bielskim Andrzejem Płonką.

Jerzy Pilch, wójt Brennej

2022-05-18

Czy Hala Jaworowa zostanie zabudowana? Czy powstanie na niej hotel? Jakie są konsekwencje decyzji radnych podjętych na poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji rady gminy? O tym w rozmowie z wójtem Brennej Jerzym Pilchem.

Jacek Popławski, dyrektor Teatru Lalek Banialuka

2022-05-17

To już w najbliższą sobotę w Bielsku-Białej rozpocznie się 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej. Od lat nieodmiennie organizuje go Teatr Lalek Banialuka. Z dyrektorem teatru, Jackiem Popławskim, rozmawiamy oczywiście o tym wydarzeniu.

Andrzej Filipiak, dyrektor Biegu Fiata

2022-05-16

Zbliża się jedna z ważniejszych imprez sportowych w regionie. Bieg Fiata zorganizowany zostanie po raz 28. Będzie to ostatni element Pucharu Euroregionu Beskidy. O organizacji biegu i utrudnieniach z nim związanych rozmawialiśmy w trakcie porannej audycji.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2022-05-13

Punkt pomocowy dla uchodźców w pawilonie po dawnym TESCO w Bielsku-Białej został zamknięty. Gdzie teraz gmina będzie kierować pomoc? O to m.in. pytaliśmy prezydenta miasta. W trakcie porannej rozmowy pojawił się także temat związany z remontem kolejnego odcinka ul. Warszawskiej.

Sebastian Wyszyński, dyrektor BBOSiR

2022-05-12

Szefa Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pytaliśmy o remont kąpieliska Panorama. Inny poruszony temat dot. uatrakcyjnienia oferty ośrodka na Dębowcu. Jednym z tych elementów mają być koncerty, pierwszy w lipcu.

Jacek Kaliński, wójt gminy Kozy

2022-05-11

Poruszyliśmy kilka tematów. Wśród nich kwestię petycji w sprawie budowy bloku socjalnego w miejscu placu zabaw - i przenosin tego placu do innej lokalizacji. Padło też pytanie o finisz kolejnego etapu budowy kanalizacji. Ponadto Jacek Kaliński zaprosił wszystkich na zbliżające się Dni Kóz.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2022-05-10

Tematy naszej rozmowy to nowe miejskie autobusy, promesa na kupno nowego samochodu dla druhów ze Sporysza, dotacje do wymiany kopciuchów i Dni Żywca, które odbędą się w czerwcu. Ale nie tylko, warto więc posłuchać całości.

Jadwiga Noga, Tomasz Furtak - Bieg po Nowe Życie

2022-05-09

To już w najbliższy weekend, jubileuszowy "Bieg po Nowe Życie". W marszu nordic walking biorą udział osoby po przeszczepie, specjaliści medycyny transplantacyjnej oraz gwiazdy estrady i kina. My dziś do porannej rozmowy zaprosiliśmy Jadwigę Nogę i Tomasza Furtaka, którzy opowiedzieli nam o tym wydarzeniu.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2022-05-06

W trakcie porannej rozmowy poznaliśmy termin i cząstkowy program Dni Bielska-Białej. Świętowanie odbywać się będzie w ostatni weekend sierpnia i pierwszy weekend września. Koncertem głównym będzie występ Organka z towarzyszeniem Renaty Przemyk i Iwony Loranc.

Mikołaj Siemaszko, Czechowiczanie dla przyrody

2022-05-05

Sadzili drzewa i krzewy, stworzyli też wodne zastawki, które będą siedliskami dla płazów. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic wzięli sprawy we własne ręce i walczą o przetrwanie lasu Bażaniec. Do tej pory wycinano w nim drzewa, śmiecono, a teren w jego sąsiedztwie jest zabudowywany. Dla zwierząt pozostaje coraz mniej miejsca. O Bażańcu opowiada Mikołaj Siemaszko z grupy Czechowiczanie dla przyrody.

Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku

2022-05-04

Goście z Ukrainy i wsparcie jakiego miasto im udziela, zakończony sezon zimowy i rozpoczynający się właśnie sezon letni oraz remont drogi wojewódzkiej biegnącej przez Szczyrk. To tematy, które poruszyliśmy podczas naszej rozmowy.

Krystian Kowalczyk, zastępca komendanta SM w Bielsku-Białej

2022-05-02

W trakcie porannej rozmowy pytaliśmy m.in. o podsumowanie sezonu na kontrole dronem. Straż miejska używając tego sprzętu sprawdza, czym w piecach palą mieszkańcy. Pojawił się także temat związany ze znakowaniem rowerów. To sposób na to, by uchronić się przed kradzieżą.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2022-04-29

Szefa bielsko-bialskiego samorządu pytaliśmy o to: dlaczego MZD ograniczy w tym roku koszenie traw w pasie drogowym? Odpowiedź jaka padła, wskazywała na konieczność oszczędności w tym zakresie. Pojawił się także temat związany z rewitalizacją Błoni.

Sławomir Łyczko, ośrodek Mysikrólik

2022-04-27

Widać wiosnę w przyrodzie i w tym roku nawet wcześniej niż zwykle. Spacerując spotkać możemy młode zająców, podloty kosów, gołębi czy sów. Jak działać, by im nie zaszkodzić? O tym mówiliśmy w trakcie porannego programu.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2022-04-28

Z wójtem gminy Jasienica poruszamy jak zwykle tematy istotne z punktu widzenia gminy i jej mieszkańców: nowe miejsca parkingowe, tężnie i strażackie samochody.

Tymoteusz Kucharczyk, Maciej Kucharczyk

2022-04-26

Rozmowa z 16-letnim Tymoteuszem Kucharczykiem z Łodygowic i jego tatą Maciejem. Tymek to drugi w Polsce, obok pochodzącego z Cieszyna Kacpra Sztuki, kierowca wyścigowy, który w najbliższy weekend rozpoczyna sezon w hiszpańskiej Formule 4.