Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2022-08-12

O postęp prac przy remoncie Panoramy m.in. pytaliśmy naszego porannego gościa. Jeśli harmonogram w dalszym ciągu uda się utrzymać, to w kolejne wakacje z kąpieliska będzie można korzystać. Kolejnym tematem, który pojawił się w trakcie rozmowy było nowe miejsce rekreacji na Trzech Lipkach, w kontekście komentarzy jakie pojawiają się w internecie.

Damian Stawicki, trener personalny i raper

2022-08-11

Trenuje i rapuje. Tak w dwóch słowach można określić działalność czwartkowego gościa poranka naszej stacji. Damian Stawicki przygotowuje się do kolejnej, rowerowej wyprawy. Bielszczanin przed kilkoma tygodniami wydał także singiel "Mufasa", który znajdziecie na YT.

Jakub Nowak, PTTK Żywiec

2022-08-10

Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu to organizacja, której historia zaczęła się 117 lat temu. Z jej prezesem, Jakubem Nowakiem, rozmawiamy o tym jak żywiecki PTTK łączy tę tradycję ze współczesnością oraz o problemach z jakimi się mierzy.

Magdalena Wojtczak, Teatr Grodzki

2022-08-09

Nową scenę teatralną ma Bielsko-Biała! To scena, z której już korzystają amatorskie grupy teatralne skupione w Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym Teatr Grodzki. Obecnie odbywają się na niej letnie warsztaty teatralne.

Marcin Burdziński, zastępca dyrektora MZD w Bielsku-Białej

2022-08-08

20 sierpnia ma nastąpić finisz przebudowy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej. Jakie roboty do wykonania jeszcze pozostały? O tym opowiadał nasz poranny gość. Poza tym rozmawialiśmy o zagospodarowaniu ronda im. Cz. Niemena. Jutro MZD rozstrzygnie przetarg na to zadanie

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2022-08-05

Rozmawiamy m.in. o dobiegającej końca rewitalizacji Parku za Ratuszem, planie zrównoważonej mobilności dla subregionu południowego oraz nowej tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Warszawskiej.

Rafał Kupczak, prezes PKM Czechowice-Dziedzice

2022-08-04

Za przejazd możemy już płacić kartą czy telefonem! Urządzenia do płatności bezgotówkowej zainstalowano w autobusach miejskich w Czechowicach-Dziedzicach. A to tylko jeden z elementów rewolucji technologicznej, jaka ma miejsce w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej. Na ten temat rozmawiamy z prezesem PKM Rafałem Kupczakiem

Agnieszka Chrzan-Caputa i Marek Pronobis, Władcy Klimczoka

2022-08-03

Agnieszka Chrzan-Caputa i Marek Pronobis to aktualni Władcy Klimczoka! Zaliczyli w lipcu, odpowiednio, 100 i 110 wejść na szczyt tej pięknej beskidzkiej góry i zostali zwycięzcami letniej edycji „Gry o tron Władcy Klimczoka". Rozmawiamy również z Królową Klimczoka Katarzyną Jakubiec.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2022-08-03

Z burmistrzem rozmawiamy o trwającym Tygodniu Kultury Beskidzkiej, ale też inwestycjach: powstającej ścieżce nad Jeziorem Żywieckich, remontach dróg i przebudowie strażnicy OSP w Żywcu-Moszczanicy. Zapytaliśmy też jak miejska spółka Eko-Term przygotowuje się do zbliżającego się sezonu grzewczego. To w kontekście kłopotów z węglem.

Marek Regel, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

2022-08-01

Wysłuchać będzie można, między innymi, przebojów Budki Suflera! W sierpniu w Żywcu wystąpi Krzysztof Cugowski z zespołem. O koncertach pod szyldem „Muzyka do granic” oraz o Tygodniu Kultury Beskidzkiej opowie dziś #GoscRadiaBielsko – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu Marek Regel.

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2022-07-29

Gotowy jest już projekt uchwały dot. nadania rondu u zbiegu ul. PCK i Sempołowskiej - imię Marii Koterbskiej. Radni nad tym projektem pochylą się prawdopodobnie jeszcze na sierpniowej sesji. Zastępcę prezydenta miasta pytaliśmy także o problem mieszkańców kilku budynków przy ul. Wyzwolenia. Nie mają możliwości wykupienia abonamentu na parkowanie strefie i stąd pojawia się pytanie: gdzie mają zostawiać swoje samochody?

Wojciech Procner, Izba Młynarska w Nowej Wsi

2022-07-28

Jego przodkowie byli młynarzami. Wojciech Procner kultywuje tę rodzinną tradycję prowadząc w swoim domu w Nowej Wsi koło Kęt Izbę Młynarską. Niedawno wzbogaciła się o prawdziwe młyńskie koło napędzane wodą. Posłuchajcie.

Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze

2022-07-27

Gmina Jaworze stara się uzyskać status uzdrowiska. Z wójtem rozmawiamy o tym jak zamierza zrealizować ten cel. Poruszymy też kilka innych tematów. Jakich? Przekonacie się słuchając całości.

Anna Janczyk-Zabrocka, Żywiecka Fundacja Rozwoju

2022-07-26

“Wakacyjne Motyle”, „Wool for Ukraine”,„Rock for Ukraine” to tylko kilka projektów, które realizuje Żywiecka Fundacja Rozwoju dla ukraińskich uchodźców przebywających w naszym kraju. O mądrym i długofalowym pomaganiu opowiada Anna Janczyk-Zabrocka z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic

2022-07-25

Czy rewitalizacja Lasku czyli Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach oznaczać będzie wycinkę drzew? Takie obawy ma część mieszkańców. Czy faktycznie władze miasta mają taki plan? Pytamy burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. W rozmowie z samorządowcem poruszymy również sprawę kładki nad DK1, która miała być, ale nadal jej nie ma.

Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej

2022-07-22

W porannej rozmowie poruszyliśmy kilka tematów dot. Bielska-Białej. To był m.in. temat odnoszący się do naboru wniosków o dotację do wymiany pieca. Nabór rusza 25 lipca. Zastępcę prezydenta miasta pytaliśmy także pomysły na rewitalizację ul. 11 Listopada.

Michał Kusiak, łowca komet i planetoid

2022-07-21

Michał Kusiak jest astronomem oraz poszukiwaczem komet i asteroid. Mieszka w Żywcu. Na antenie Radia Bielsko opowiadał jak złapał kosmicznego bakcyl oraz o tym jak łowi się takie ciała niebieskie - i z kim.

Michał Janik - "Zapylamy Wisłą"

2022-07-20

Spędził prawie 3 tygodnie w niezwykłym kajaku! W ramach zadedykowanej owadom zapylającym akcji „Zapylamy Wisłą” czechowiczanin Michał Janik przepłynął Wisłę od źródeł rzeki do Bałtyku.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2022-07-19

Burmistrz skomentuje wizytę premiera Mateusza Morawieckiego nad Jeziorem Żywieckim. Porozmawiamy też o dwóch inwestycjach - boisku lekkoatletycznym w Parku Habsburgów i basenie. Burmistrz opowie także o rozmowach z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach w temacie uporządkowania rond w mieście.

Jerzy Kliś, Beskid Żywiec

2022-07-18

Odpady komunalne i ich zagospodarowanie to jeden z tematów, który bezpośrednio dotyczy każdego z nas. O sytuacji w spółce Beskid Żywiec, o jej zadaniach na terenie powiatu żywieckiego i planach na przyszłość rozmawiamy z prezesem spółki - Jerzym Klisiem.