Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Za Festiwalem „Beskid Classics” stoi maestro Paweł Kotla – twórca i dyrektor artystyczny festiwalu, który po raz 7. udowadnia, że ten wyjątkowy projekt rozwija się, zaskakuje i przyciąga znakomitych artystów z Polski i zagranicy, zapraszając ich do niezwykłych przestrzeni Beskidów. VII Beskidzki Festiwal Klasyki „Beskid Classics” potrwa od 26 sierpnia do 11 września 2026 roku.
26 sierpnia, Beskid Classics rozpoczyna swoją 7. edycję od koncertu pianistki Katarzyny Musiał, mieszkającej obecnie w Kanadzie, ale wywodzącej się z naszego regionu pianistki, która zabierze publiczność w fascynującą podróż od Hiszpanii po Kubę, Brazylię, Meksyk i Wenezuelę, ukazując, jak iberyjska kultura inspirowała kompozytorów po obu stronach Atlantyku. W programie znajdą się pełne temperamentu tańce, liryczne miniatury i wirtuozowskie arcydzieła takich twórców jak Manuel de Falla, Enrique Granados, Joaquín Turina czy Manuel Ponce. W interpretacjach Katarzyny jest rytm, słońce, namiętność i charakterystyczna dla niej ognista energia. Wystarczy zobaczyć jej sceniczną charyzmę i temperament, by zrozumieć, jak bliska jest jej muzyka południa. Podczas koncertu „Noce w ogrodach Iberii” fortepian stanie się przewodnikiem po świecie pełnym tańca, liryzmu i południowych emocji. Koncert odbędzie się 26 sierpnia 2026 roku o godz. 19.00, Dom Restauracyjny „Verdi” w Międzybrodziu Bialskim. Wstęp jest wolny.
play_arrow
Katarzyna Musiał – pianistka związana z Bielskiem-Białą, inauguruje VII edycję Festiwalu Beskid Classics! Monika Piasecka
Katarzyna Musiał jest artystką mocno związaną z naszym regionem ponieważ to tutaj stawiała pierwsze kroki jako pianistka, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Bielsku-Białej (obecnie Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej), a jej rodzinne strony to Bierna. Pianistka studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem. Swoją edukację kontynuowała w Kanadzie – w Vancouver pod kierunkiem prof. Lee Kum-Singa, a w Montrealu pracowała z prof. Anną Szpilberg i Philipem Cohenem. Swoje doświadczenie rozwijała także w prestiżowym Banff Centre. Dziś mieszka w Kanadzie, gdzie jest również założycielką i dyrektorką artystyczną Stella Musica Festival.

Do naszego regionu, pianistka wraca kilka razy w roku, odwiedzając rodzinne strony i odpoczywając z bliskimi w Biernej. Podczas swoich pobytów chętnie także koncertuje, podkreślając, że z miejscem, w którym dorastała, łączy ją ogromny sentyment. Na zdjęciu Katarzyna Musiał z dziećmi ,Wiktorią i Robertem.
Autor:
Monika Piasecka
[email protected]
Beskid Classics Bielsko-Biała Katarzyna Musiał muzyka klasyczna Noce w ogrodach Iberii Paweł Kotla Top
jak atrakcyjnie spędzić czas w regionie, jak ominąć korki i jak odpocząć?
close
Copyright Radio BIELSKO