Bielsko-Biała

Pociąg z Bielska-Białej zderzył się z ciągnikiem. Składem jechało 500 osób. 

today03.08.2026 16:52

Tło
share close

Groźne zdarzenie na przejeździe kolejowym w Czarlinie w województwie pomorskim. Pociąg PKP Intercity relacji Bielsko-Biała – Gdynia Główna zderzył się z ciągnikiem i przyczepą rolniczą. Jak podaje RMF24, składem podróżowało około 500 osób.

Do zderzenia doszło na przejeździe kolejowym. Siła uderzenia była duża – przód lokomotywy został poważnie uszkodzony, a fragmenty przyczepy rolniczej zostały rozrzucone wokół torów.

Pomocy potrzebował maszynista

Ratownicy udzielili pomocy maszyniście. Według informacji przekazanych przez reportera RMF FM Stanisława Pawłowskiego była to jedyna osoba poszkodowana w tym zdarzeniu. Pasażerowie pociągu nie odnieśli obrażeń.

Około godziny 14.00 pierwszych stu podróżnych przesiadło się do pociągu Polregio. Niedługo później pozostali pasażerowie wsiedli do innego składu InterCity jadącego w kierunku Gdyni.

Miejscowe radio mówi o pijanym traktorzyście

Radio Tczew dodaje, że do zdarzenia doszło około godziny 12:30. Brał w nim udział pociąg InterCity Hutnik. – 67-letni kierowca ciągnika z dwiema naczepami wjechał na przejazd mimo światła ostrzegającego. Według pierwszych ustaleń policji miał w wydychanym powietrzu 0,5 promila alkoholu – podaj radio na swojej stronie internetowej.

Pociąg wyjechał z Bielska-Białej o godzinie 4.05.

Autor: Zdjęcie autora Beata Stekla
[email protected]