Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Gmina Goleszów pozyskała ponad 3 mln zł dofinansowania na zagospodarowanie terenów po dawnej Cementowni Goleszów. Dzięki środkom z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji rekultywację przejdzie zbiornik TON wraz z przyległym terenem.

Projekt pod nazwą „Historia cementem pisana – zagospodarowanie terenów po dawnej Cementowni Goleszów. Rekultywacja zbiornika TON wraz z przyległym terenem” zakłada przede wszystkim zabezpieczenie i wzmocnienie brzegów zbiornika. Prace mają zahamować postępującą erozję oraz zwiększyć bezpieczeństwo osób odwiedzających to miejsce.
Inwestycja obejmie również działania służące ochronie wyjątkowych walorów przyrodniczych. W okolicy zbiornika znajdują się cenne siedliska, w tym kamieniejące źródła z formacją martwicy wapiennej oraz rzadkie gatunki mchów z rodzaju źródliskowców.

W ramach projektu powstaną ścieżki edukacji ekologicznej, tablice informacyjne oraz elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze na odpady. Dzięki temu teren dawnego wyrobiska zyska nowe funkcje przyrodnicze, edukacyjne i rekreacyjne.

Samorząd podkreśla, że po zakończeniu inwestycji miejsce stanie się atrakcyjną przestrzenią do spacerów, wypoczynku oraz poznawania historii i przyrodniczego dziedzictwa Goleszowa.
Dofinansowanie przekraczające 3 mln zł pochodzi z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027.
Najlepsze pasmo towarzyszące na Podbeskidziu! Konkursy, akcje radiowe, rozmowy i oczywiście - starannie wyselekcjonowane przeboje non-stop!
close
Copyright Radio BIELSKO