Bielsko-Biała

Dwa poważne potrącenia w jednym czasie. Ucierpieli mężczyzna i dziecko [AKTUALIZACJA]

today25.06.2026 13:12

Tło
share close

Docierają do nas informacje o dwóch potrąceniach, do jednego doszło na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej, do drugiego na ul. Jana III Sobieskiego w Kętach (foto na dole). Zbieramy informacje na ten temat.

Od Sławomira Kocura, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji wiemy, że w miejscu potrącenia w Bielsku-Białej jeden pas w kierunku Szczyrku jest zablokowany. Spodziewajcie się więc utrudnień.

Aktualizacja:

Niestety, wieści odnośnie potrącenia w Bielsku-Białej nie są dobre. Pieszy doznał bardzo poważnych obrażeń i znajduje się w szpitalu. 37-letni pieszy został potrącony na przejściu dla pieszych. Samochody jadące jednym pasem zatrzymały się, aby go przepuścić. Drugim pasem jechała 65-letnia kobieta, która nie zatrzymała się przed przejściem. Kierująca prowadziła Hyundaia. jeszcze na miejscu straciła prawo jazdy. Czynności w tej sprawie trwają. 

Jeżeli chodzi o Kęty, Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu informuje, że potrącony w Kętach to 11-letni chłopak. Potrącił go 79-latek jadące Mercedesem. Doszło do tego na przejściu dla pieszych. 11-latek był przytomny i pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na badania.

Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania i skierują wniosek do Starostwa Powiatowego o poddanie go badaniom lekarskim i psychologicznym. W trakcie dalszych czynności ustalą dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Sobieskiego, Kęty - potrącenie

Autor: Zdjęcie autora Beata Stekla
[email protected]