powiat żywiecki

W sobotę spore utrudnienia

today23.01.2026 08:51

Tło
share close

Dzień plenerowy Żywieckich Godów sparaliżuje centrum Milówki

W sobotę 24 stycznia, w Milówce odbędzie się dzień plenerowy w ramach Żywieckich Godów – jednego z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych regionu. W związku z przejściem korowodu grup obrzędowych oraz konkursami towarzyszącymi, w centrum miejscowości wystąpią znaczące utrudnienia w ruchu drogowym.

Rynek w Milówce zostanie całkowicie zamknięty już od piątku 23 stycznia o godz. 18:00 do sooboty 24 stycznia do godz. 12:00. Organizatorzy proszą o niepozostawianie pojazdów na Rynku i ul. Sportowej.

Fot. archiwum

Przemarsz grup i czasowe zamknięcia ulic

W piątek, 24 stycznia w godz. 10:15–11:15, na czas przejścia korowodu z Rynku do Amfiteatru nad Sołą, zamknięte zostaną ulice: Jana Kazimierza, Grunwaldzka, Piekarska oraz Sportowa.

Utrudnienia są związane z przemarszem grup obrzędowych, w tym Dziadów Noworocznych i Jukacy – jedną z głównych atrakcji plenerowej części Żywieckich Godów. Ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejściu korowodu.

Organizatorzy apelują do kierowców o ostrożność, cierpliwość i unikanie centrum Milówki w podanych godzinach.

Program dnia plenerowego – 24 stycznia (sobota)

  • godz. 9:00 – sygnał trombity otwierający dzień plenerowy, rozpoczęcie przeglądu grup obrzędowych i konkurs trzaskania z bata (Rynek)

  • godz. 10:30 – korowód grup obrzędowych z Rynku do Amfiteatru nad Sołą

  • godz. 11:00 – prezentacje konkursowe Dziadów Noworocznych i Jukacy (Amfiteatr nad Sołą)

Autor: Paweł Chudecki