Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
29 września w bielskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego został złożony wniosek o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania wójta gminy Jeleśnia Anny Wasilewskiej, przed upływem kadencji. Na wymagane 1 036 podpisów mieszkańcy gminy zebrali ich 1 318, co oznacza, że inicjatywa została formalnie zaakceptowana.
Zobacz też: Wniosek złożony. Chcą referendum w sprawie odwołania wójta gminy
Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej wyznaczył termin referendum w tej sprawie na 7 grudnia 2025 roku.
Aby referendum było ważne, do urn wyborczych musi pójść co najmniej 3 556 osób. Jest to próg, którego osiągnięcie pozwoli na dalszą procedurę odwołania wójta. Frekwencja będzie miała decydujące znaczenie, ponieważ referendum będzie ważne tylko wtedy, gdy więcej niż połowa z wymaganej liczby osób weźmie udział w głosowaniu.
Aby wszystkie procedury zostały zachowane, formalności muszą być przeprowadzone zgodnie z zapisami w kalendarzu, dołączonym do postanowienia Komisarza Wyborczego. Ostatni z nich to termin referendum.
Plebiscyt w Jeleśni to drugi ogłoszony w ostatnich dniach przez bielską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego. Również 7 grudnia przeprowadzone zostanie referendum gminne w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Cieszyna Gabrieli Anny Staszkiewicz oraz Rady Miejskiej Cieszyna przed upływem kadencji.
Autor: Paweł Chudecki
Kilka minut gry wstępnej z książkami, które warto przeczytać. Lokalni autorzy, cenione gwiazdy literatury, wciągające historie i tytuły, które na długo zostają w pamięci.
closeCopyright Radio BIELSKO