Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
Futsalowa scena regionu niedługo będzie wzbogacona o kolejny kolektyw. Chodzi o TS Mitech Żywiec, który planuje powrót do futsalu po kilku latach. Włodarze klubu są przekonani, że dzięki szerokiej kadrze klub będzie mógł dać szansę wielu dziewczynom do gry w piłkę – zarówno na murawie, jak i na parkiecie.
Klub z Żywca przygotowuje się do powrotu na parkiety futsalowe. Po kilkuletniej przerwie TS Mitech Żywiec planuje występy w II lidze futsalu kobiet, a swoje mecze będzie rozgrywać w hali sportowej w Milówce.
Jak zapowiada Talik, projekt futsalowy ma nie tylko wymiar sportowy, ale i organizacyjny. – Pracujemy nad dopięciem wszystkich formalności związanych z halą i rozgrywkami. Futsal to dla nas ważny krok – chcemy, by dziewczyny miały kontakt z piłką przez cały rok, także zimą. Mamy tak szeroką kadrę, że spokojnie możemy rotować składem, a nawet wystawić kilka zestawień – tłumaczył wiceprezes.
Zespół planuje, by w futsalu szansę otrzymały zarówno zawodniczki seniorskie, jak i juniorki. Rotacyjny system ma zapewnić rozwój techniczny i większe obycie meczowe młodych piłkarek.
Wiceprezes klubu Czesław Talik podkreślał w rozmowie z Radiem BIELSKO, że głównym celem klubu pozostaje konsekwentne wprowadzanie młodych zawodniczek do seniorskiego futbolu.
Czytaj także: Drużyna w budowie – Mitech Żywiec z ambitnymi planami na przyszłość
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy seniorek, ale nie chodzi tylko o punkty. Dla nas ważne jest, że coraz więcej piętnastolatek wchodzi do drużyny seniorskiej. Dzięki temu mamy szeroką kadrę i zdrową sportową rywalizację – powiedział Talik.
Tymczasem piłkarki Mitechu nie próżnowały. W ostatniej kolejce odniosły przekonujące zwycięstwo w wyjazdowym meczu z LUKS-em Rolnik Głogówek, pokonując rywalki 5:1. Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, a w pierwszej połowie oba zespoły starały się kontrolować tempo gry. W 32. minucie prowadzenie dla Mitechu dała Aleksandra Bysko, która mocnym uderzeniem z linii pola karnego nie dała szans bramkarce Rolnika.
Po przerwie zespół z Żywca przyspieszył. W krótkim odstępie czasu padły dwa gole – najpierw Marta Ponikwia, a następnie Marta Talik podwyższyły wynik na 3:0. W końcówce swoje trafienia dołożyły Natasza Semenowa i ponownie Ponikwia. Gospodynie odpowiedziały jednym golem, jednak przewaga Mitechu nie podlegała dyskusji.
W następnej kolejce podopieczne Agnieszki Spandel podejmą u siebie KS Ślęzę Wrocław.
Dzień przed spotkaniem seniorek swój mecz rozegrały również juniorki TS Mitech Żywiec, które zmierzyły się z MLKS Woźniki. Pomimo fatalnej pogody i pochmurnego nieba młode zawodniczki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, odnosząc zasłużone zwycięstwo.
Wiceprezes nie krył zadowolenia z postawy młodych piłkarek, podkreślając również wyjątkową atmosferę wokół spotkania.
– Byliśmy naprawdę mile zaskoczeni, jak wielu rodziców i rodzin zawodniczek przyszło na ten mecz mimo niesprzyjającej pogody. Takie wsparcie ma ogromne znaczenie dla dziewczyn – to motywuje je do dalszych treningów i pracy nad sobą – powiedział Talik.
Autor: Michał Czarniecki
Copyright Radio BIELSKO