Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków i akcja „Świeć przykładem” w SP Juszczyna
1 października w Szkole Podstawowej w Juszczynie zainaugurowano akcję pod hasłem „Świeć przykładem” oraz „Odblaskowa Szkoła 2025”, organizowaną w ramach Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Celem inicjatywy jest promowanie noszenia odblasków po zmroku oraz zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Uczestnicy i przebieg wydarzenia
W uroczystości wzięli udział policjanci, którzy podkreślali znaczenie bezpieczeństwa na drodze. Na znak rozpoczęcia akcji, uczniowie wraz z nauczycielami przeszli w marszu odblaskowym ulicami Juszczyny, prezentując kamizelki i opaski odblaskowe, które dosłownie „świeciły przykładem”.
Podczas przemarszu uczestnicy rozdawali ulotki, zachęcając mieszkańców do noszenia odblasków nie tylko po zmroku, ale również w pochmurne dni, kiedy widoczność na drodze jest ograniczona. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.
Kontynuacja działań edukacyjnych
Szkoła zapowiada, że akcja nie zakończy się jednorazowym marszem. W planach są kolejne działania edukacyjne, konkursy plastyczne oraz spotkania z policjantami, które mają utrwalać dobre nawyki wśród najmłodszych. Dzięki takim inicjatywom uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.
Autor: Paweł Chudecki
Dzień Odblasków Odblaskowa Szkoła 2025 SP Juszczyna Świeć przykładem
today02.10.2025, 14:03 1
today29.09.2025, 14:25 3
Copyright Radio BIELSKO