powiat oświęcimski

Nauczycielowi grożą surowe konsekwencje. Wkrótce stanie przed sądem

today05.10.2024 10:14

Tło
share close

Były nauczyciel jednej z oświęcimskich szkół średnich za niedługo stanie przed sądem. Jest oskarżony o prezentowanie treści pornograficznych nastolatkom.

Krakowska prokuratura oskarżyła 24-letniego mężczyznę o trzy przestępstwa, w tym naruszanie nietykalności cielesnej oraz udostępnianie materiałów, które mogły urazić młodzież. Oskarżenia dotyczą również prezentowania treści pornograficznych uczniom poniżej 15. roku życia. Rzeczniczka prokuratury Oliwia Bożek-Michalec, poinformowała Polską Agencję Prasową, że „za prezentowanie treści pornograficznych dzieciom i udostępnianie ich może grozić nauczycielowi do trzech lat więzienia, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej – do roku pozbawienia wolności”. 
Śledczy badali sprawę przez kilka miesięcy. Zawiadomienie złożył dyrektor szkoły, a nauczyciel został natychmiast odsunięty od pracy z młodzieżą. Policjanci przesłuchali kilkudziesięciu uczniów, mających od 14 do 15 lat, w obecności ich rodziców. Rzeczniczka oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka, w rozmowie z PAP poinformowała, że mężczyzna miał pokazywać treści pornograficzne podczas lekcji, ale ze względu na dobro młodzieży nie ujawniono szczegółowych informacji.
 

Autor: Robert Fraś