powiat oświęcimski

Ewakuacja i zamknięte drogi

today15.09.2024 08:18

Tło
share close

Po intensywnych nocnych opadach deszczu najbardziej w Małopolsce ucierpiał powiat oświęcimski. W miejscowości Przecieszyn, z uwagi na zalania, służby ratunkowe, w tym straż pożarna i policja, ewakuowały cztery osoby.

Na ulicy Wyzwolenia w Przecieszynie doszło do wystąpienia z brzegów rzeki Młynówka, przez co droga powiatowa stała się nieprzejezdna. Podobna sytuacja miała miejsce w Brzeszczach, gdzie rozlewisko na ulicy Ofiar Oświęcimia sprawiło, że droga wojewódzka 933 została zamknięta. Woda wdarła się też na cmentarz. W Jawiszowicach zalania na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Handlowej doprowadziły do zablokowania drogi powiatowej. Z kolei w Kętach, na ulicy Partyzantów, działania straży pożarnej przy udrażnianiu przepustu uniemożliwiły ruch na drodze.

– W razie zagrożenia prosimy o kontakt przez całą dobę z PCZK Oświęcim tel. 33 844 89 80 lub pod nr 112, które współdziałają ze służbami kryzysowymi gminy – poinformowała Gmina Oświęcim.

Autor: Robert Fraś