Bielsko-Biała

Nowocześnie, więcej miejsca i taniej za prąd

today17.01.2024 16:12

Tło
share close

Bielsko-Biała: lekcje informatyki w zupełnie nowej odsłonie.

Słyszeliście kiedyś o pracowni terminalowej? To inaczej nowoczesna pracownia komputerowa. Taka właśnie powstała w Szkole Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej (dzielnica Wapienica). Urządzono dwie sale z 24 stanowiskami (w każdej) oraz zakupiono serwer.

Nowoczesne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię elektryczną (nawet o 95%), zaoszczędzić miejsce, znacznie obniżyć poziom hałasu emitowany przez urządzenia. To także ułatwienie dla prowadzącego lekcje, bo na jednym komputerze jest w stanie koordynować pracę wszystkich uczniów.

– Do tej pory musiałam na 50 komputerach instalować programy; bo w jednej i drugiej sali. To było czasochłonne. Teraz wystarczy, że zainstaluję na serwerze tutaj – i w sali obok – oraz na komputerach nauczyciela. Czyli na czterech urządzeniach, a nie 50. To jest bardzo dobre rozwiązanie dla szkół – opowiadała nam Joanna Krehut, nauczycielka informatyki.

W szkole nową pracownię testują od dwóch tygodni. Dzisiaj odbyła się lekcja pokazowa. POSŁUCHAJ.

W lekcji pokazowej udział wziął prezydent miasta. Jarosław Klimaszewski zasiadł przy jednym ze stanowisk. POSŁUCHAJ.

W ramach inwestycji w Szkole Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej zakupiono także serwer dla całej placówki. Inwestycja wyniosła 290 tys. złotych

Napisane przez: Joanna Wieczorek-Tyc