powiat żywiecki

Starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

today17.05.2023 12:20

Tło
share close

Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono na terenie powiatu żywieckiego.

Starosta żywiecki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. – Skutkuje to tym, że wprowadzony zostaje całodobowy dyżur telefoniczny w starostwie, jak również w gminach na terenie powiatu żywieckiego – przekazał nam Dariusz Szatanik, rzecznik starostwa w Żywcu. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązywać będzie do odwołania. 

Z map hydrologicznych wynika, że obecnie rzeki Koszarawa i Żabniczanka znajdują się w strefie stanów wysokich. Podobnie jest w punktach pomiarowych w powiecie bielskim. Rzeki: Biała, Iłownica i Wapienica – w strefie stanów wysokich. Kolejne pomiary na wodowskazach pokazują, że poziom wód w tych rzekach się podnosi. 

Jak już informowaliśmy, do jutra obowiązuje ostrzeżenie IMGW w tym zakresie. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Napisane przez: Joanna Wieczorek-Tyc