Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
Dziki, które zaczęły pojawiać się w Żywcu będą przepędzane do lasu.
Zwierzęta te zaczęły w dużej licznie pojawiać się zwłaszcza w dzielnicach Sporysz, Kocurów i Koleby. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Burmistrz zareagował na tę sytuację zwołując spotkanie z przedstawicielami kół łowieckich i powiatowym lekarzem weterynarii. To właśnie w jego trakcie zadecydowano, że dziki będą przepędzane z terenów miejskich na tereny leśne. Zajma się tym koła łowieckie.
– Podczas akcji przepędzania nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwać Straż Miejska oraz policja, czasowo będą zamykane drogi dla ruchu pojazdów i pieszych – informuje Antoni Szlagor.
Przy tej okazji władze Żywca apelują do mieszkańców, aby nie wyrzucali poza ogrodzenia swoich posesji resztek jedzenia. Zachęca to dziki do przebywania blisko zabudowań i potęguje problem.
Napisane przez: Beata Stekla
Copyright Radio BIELSKO