Zatrzymano kilku poszukiwanych. Jeden zgłosił się sam
fot. KPP w Oświęcimiu
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Zatrzymano kilku poszukiwanych. Jeden zgłosił się sam

Policjanci oświęcimskiej komendy, w ciągu jednego dnia (24.05), z listy poszukiwanych skreślili 5 nazwisk.Tuż po godzinie 11.00, w jednym z oświęcimskich mieszkań, policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21-latka poszukiwanego trzema listami gończymi za: przestępstwo narkotykowe, rozbój oraz wykroczenie porządkowe. Zatrzymany za kratkami spędzi siedem miesięcy.

Po południu policjanci zatorskiego komisariatu, na terenie jednej z posesji, zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd w Oświęcimiu do odbycia kary w wymiarze trzech miesięcy, za przestępstwa seksualne.      
 
Tuż po godzinie 19.00 na terenie Poręby Wielkiej policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary w wymiarze dziewięciu miesięcy za znęcanie. 
 
O godzinie 20.40 policjanci z komisariatu w Kętach zostali wezwani do awantury domowej, do której doszło na terenie jednej z posesji w Malcu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą awantury jest nietrzeźwy 43-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna został zatrzymany ponieważ był poszukiwany przez sąd do odbycia kary aresztu w wymiarze 10 dni, za wykroczenie drogowe.

Po godz. 22.00 do komisariatu w Zatorze zgłosił się 28-latek. Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany przez sąd w Wadowicach do odbycia 10 dni zastępczej kary aresztu, za wykroczenia porządkowe, za które nie zapłacił grzywny. Mężczyzna skorzystał z możliwości "uwolnienia się" od kary aresztu poprzez opłacanie zaległej grzywny. Na dowód przedstawił potwierdzenie wykonania przelewu.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: