Zaprosili na świąteczne spotkanie. Po raz 9.
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Zaprosili na świąteczne spotkanie. Po raz 9.

Stoiska z ozdobami, konkurs kulinarny i kolędowanie. Dziś odbyła się "Josiynicko Wilija".Gmina Jasienica po raz 9. zaprosiła na "wiliję", czyli świąteczne spotkanie. W ośrodku kultury były stoiska z ozdobami, drobnymi upominkami, czy cieszyńskimi ciasteczkami. Motyw kulinarny w trakcie "Josiynickiej Wiliji" jest znacznie szerszy, bo co roku odbywa się konkurs, w którym udział biorą Koła Gospodyń Wiejskich. Po ocenie przez jury można próbować przygotowanych potraw. 

Od lat w trakcie "Josiynickiej Wiliji" pełną parą działa fabryka ozdób choinkowych. Produkcją ozdób zajmują się dzieci i dorośli. Tutaj zależnie od wieku; są to albo kolorowanki i wycinaki, albo przygotowywanie stroika. 
 
-  Mamy tutaj pełen wachlarz materiałów, pracownia całkowicie jest zapełniona. Nie mamy ani dolnego ograniczenia wiekowego, ani górnego. Będą dekoracje świąteczne z wykorzystaniem elementów eko, takich jak szyszki - opowiadała nam Zuzanna Czader. POSŁUCHAJ

Na scenie wystąpili: zespół regionalny "Jasieniczanka", orkiestra dęta OSP/GOK Jasienica, kapela góralska Straconka oraz zespół "Dudoski".
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: