Zapraszają na kiermasz do Lipnika. Dla Zosi
fot.: Fb Zosia SaMosiA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Zapraszają na kiermasz do Lipnika. Dla Zosi

Gigantyczna kwota potrzebna jest, by możliwe było podanie 8-miesięcznej Zosi najdroższego leku świata. Dziewczynka cierpi na SMA. Terapia genowa, która mogłaby jej pomóc, kosztuje 10 mln zł! Pieniądze zbierane są w trakcie licytacji i kiermaszy. Najbliższy już w niedzielę w Lipniku.Kiermasz ciast i zabawek odbędzie się w niedzielę (29 stycznia) przed kościołem Narodzenia NMP w Lipniku. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie właśnie na rzecz cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni Zosi Pająk z powiatu wadowickiego. Wolontariusze będą kwestowali przed kościołem między godz.: 7.00 a 18.00. 
 
Pomóc Zosi można nie tylko kupując podarowane ciasto czy też zabawki, ale również wrzucając datek do puszki. Na niedzielny kiermasz można też przynieść zabawki, którymi nasze dzieci już się nie bawią. Trafią na kolejne imprezy charytatywne, które będą organizowane dla Zosi w lutym.

To pomoc drogocenna, bo o ciasta i zabawki na kiermasze dla dziewczynki jest coraz trudniej. Osoby, które mogły i chciały w ten sposób pomóc, zrobiły to przy okazji zbiórek na rzecz walczącego z SMA Oliwierka Komana z Wadowic. Ale jest jeszcze Zosia, która nie została zakwalifikowana do refundacji terapii genowej...

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że refundowaną terapię otrzymają dzieci "bez wcześniejszego leczenia SMA". Tymczasem Zosia od usłyszenia diagnozy przyjmuje lek hamujący postęp SMA w postaci zastrzyków do kanału kręgowego! - podaje zrozpaczona rodzina dziewczynki.
 
- Mamy Zosieńkę, która już waży 10 kilogramów no i potrzebuje pilnie pomocy, ponieważ – jak wiemy – ta dopuszczalna waga, która umożliwia podanie leku to 13,5 kg. Czas nas goni...  - podkreśla jedna z wolontariuszek zaangażowanych w pomoc dziecku Małgorzata Sordyl. Posłuchaj
 
Dlatego potrzebne są charytatywne kiermasze i zbiórka w Internecie. Na lek dla Zosi brakuje jeszcze 6,5 mln zł! Zbiórka prowadzona jest TUTAJ.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: