Uszkodził opony w kilku samochodach
fot.: KPP Oświęcim
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Uszkodził opony w kilku samochodach

Zarzuty uszkodzenia mienia przedstawili 42-letniemu mieszkańcowi Kęt policjanci. Mężczyzna uszkodził opony w pięciu samochodach znajdujących się na osiedlowym parkingu. Rozpoznał go jeden z kęckich strażników miejskich.Początkiem listopada ubiegłego roku kilku mieszkańców Kęt złożyło zawiadomienia dotyczące uszkodzenia opon w ich samochodach: nissanie, hondzie, oplu, citroenie oraz bmw. Pojazdy były zaparkowane na jednym z kęckich osiedli. 

Policjanci przeprowadzili  szczegółowe oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Analizowali wielogodzinne zapisy z kamer monitoringów, na których mógł utrwalić się wizerunek sprawcy. W analizie monitoringu policjantów wsparli strażnicy miejscy z Kęt. Wspólne działania przyniosły zamierzony efekt. 

Jeden ze strażników miejskich na nagraniu z monitoringu rozpoznał mężczyznę mogącego mieć związek z uszkodzeniem opon w samochodach. Był to 42-letni mieszkaniec Kęt. Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mężczyźnie pięć zarzutów uszkodzenia mienia. 

42-latek tłumaczył, że w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu i nie pamięta powodu, dla którego uszkodził pojazdy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: