Ukradł skarbonkę dla chorego dziecka
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ukradł skarbonkę dla chorego dziecka

Mężczyznę, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na rehabilitację chorego dziecka, zatrzymali policjanci z Pszczyny.23 października doszło do zuchwałej kradzieży w sklepie przy ulicy Srebrnej w Pszczynie - podaje rzeczniczka pszczyńskiej policji Jadwiga Śmietana.Posłuchaj

Złodziej ukradł skarbonkę ze zbiórki charytatywnej dla Jasia Skolasińskiego. W środku znajdowało się co najmniej tysiąc złotych, które miały zostać przeznaczone na rehabilitację chorego chłopca. Sprawcę nagrała kamera monitoringu.

Kryminalni z pszczyńskiej komendy wytypowali złodzieja i przystąpili do jego poszukiwań. Podejrzany 29-latek został zatrzymany.
Wtedy wyszło na jaw, że to nie jedyna kradzież, jaką ma na koncie. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna nieco wcześniej, tego samego dnia, w Goczałkowicach-Zdroju ukradł rower. Jednoślad został odzyskany, a następnie oddany właścicielowi.
29-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Teraz znowu będzie odpowiadać teraz przed sądem.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: