Szpital nie płaci, miasto ma już tego dość
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Szpital nie płaci, miasto ma już tego dość

Zabytkowe pustostany kością niezgody. Chodzi o budynki na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Część z nich stoi niewykorzystana, bo nie nadaje się do prowadzenia działalności medycznej. Jednak podatek od nieruchomości odprowadzić trzeba, a tego dyrekcja nie robi.Budynki stoją puste, szpital za nie nie płaci, a miasto ma już tego dość. Chodzi o sytuację Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Do burmistrz Gabrieli Staszkiewicz regularnie wpływają wnioski o umorzenie podatku od nieruchomości. Chodzi o zabytkowe obiekty na terenie lecznicy, które nie nadają się do prowadzenia działalności medycznej. Dyrektor Czesław Płygawko tłumaczy, że to nie jest kwestia złej woli, a trudnej sytuacji finansowej szpitala. Posłuchajcie!
 
Odpowiedzi są negatywne, bo zdaniem włodarzy miasta to nie jest żadne wyjście. Pani burmistrz liczy na to, że szpital zaproponuje jakieś przyszłościowe rozwiązanie, które pomoże rozwiązać tę sytuację. Posłuchajcie!
 
Podczas ostatniej sesji rady powiatu dyskutowano o tym, żeby wydzielić te pustostany i przeznaczyć pod inną działalność. Jednym z tych budynków interesuje się prokuratura, drugim sanepid, w kolejnym miałoby być archiwum.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: