Przejazdy zamknięte "na kłódkę"
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Przejazdy zamknięte "na kłódkę"

Będą krótsze podróże z Katowic do Wisły Głębce, a pociągi ponownie pojadą z Goleszowa do Cieszyna. To planowane efekty inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe za 460 mln zł.W połowie marca rozpocznie się przebudowa linii w Beskidzie Śląskim, choć już w pobliżu torowiska odbywają się prace przygotowawcze.
Niebawem pociągiem z Katowic do Wisły dostać się już nie będzie można. Koleje Śląskie wprowadzą zastępczą komunikację autobusową. Wtedy pociągi niewykorzystane na trasie do Wisły, mogłyby wozić pasażerów z Katowic, przez Zebrzydowice, do Cieszyna. Zwiększenie liczby kursów do swojego miasta zaproponowała marszałkowi województwa śląskiego burmistrz Cieszyna. Te pociągi cieszą się coraz większą popularnością - przekonuje Gabriela Staszkiewicz. Posłuchaj

Władze województwa śląskiego rozważają propozycję Cieszyna. O więcej kursów pociągów na trasie Cieszyn – Katowice zabiega również samorząd Zebrzydowic.

Burmistrz Cieszyna spotkała się również z przedstawicielami firmy, która będzie przebudowywała linię kolejową w kierunku Goleszowa. Tematów do dyskusji było sporo. Tory krzyżują się z bowiem z drogami, a te również będą remontowane. Na przykład ulica Słowicza... Posłuchaj

Jak mówi Gabriela Staszkiewicz, niektóre przejazdy kolejowe w Cieszynie zostaną „zamknięte na kłódkę”. Po rewitalizacji linii pociągi z Goleszowa do Cieszyna będą jeździć z prędkością 80 km/h.

Zakończenie prac planowane jest w grudniu 2021 roku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: