Prezenty dla uczniów "samochodówki"
Magda FritzMagda Fritz

Prezenty dla uczniów "samochodówki"

Mieli tak stare auta w pracowni, że nie mogli do nich podłączyć sprzętu który otrzymali w ramach unijnego projektu.

Takich „prezentów” nie dostaje się codziennie. Trzy samochody otrzymali uczniowie bielskiej „samochodówki”. Fiat Scudo, Ford Ka oraz Hyundai i30 trafią do szkolnych pracowni. Ostatnie auto jest zarejestrowane i będzie służyło młodzieży także na drodze, jako dojazd na praktyki, czy konkursy.

"To dla nas wielki dzień, podsumowanie kilkuletniej współpracy z wiodącymi pracodawcami w mieście"- mówi Jadwiga Janczar, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Posłuchajcie

Jak mówią Daniel Cader i Dominik Drabek, którzy kształcą się w zawodzie technik pojazdów samochodowych do ich szkoły nie trafia się przez przypadek- motoryzacja jest pasją uczniów. Do tej pory młodzież miała zajęcia praktyczne na prawie 20-letnich autach... Posłuchajcie.

Samochody pozyskano dzięki pracodawcom, z którymi szkoła współpracuje, są to: Eaton Automotive Systems, FCA (Fiat Chrysler Autobobiles) oraz Hyundai. Jak zgodnie przyznają darczyńcy, na współpracy korzystają obie strony, także oni. Posłuchajcie Ewy Wadoń z Eaton Automotive oraz Tomasza Stanclika, przedstawiciel firmy Hyundai Stawowy.
 

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: