Po "zimnych ogrodnikach" przejdą do letnich nasadzeń
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Po "zimnych ogrodnikach" przejdą do letnich nasadzeń

Centrum Bielska-Białej i skwery osiedlowe ukwiecone. Ciepła wiosna sprawiła, że efekty jesiennych nasadzeń można było oglądać znacznie wcześniej. Dominują tulipany (ponad 9 tys.) i krokusy, są także bratki. Najwięcej kwiatów jest na skarpie pod Zamkiem Sułkowskich, na Pl. Żwirki i Wigury, czy wzdłuż ul. Stojałowskiego. 

- Za chwilę przejdziemy w obsadę letnią. Oczywiście, teraz musimy chwilkę poczekać, żeby nam tulipany spokojnie przekwitły. I na ich miejscach - czy to na rabatach, czy w donicach, gazonach, skrzynkach - pojawi się obsada typowo letnia - opowiadał nam Dariusz Gajny, pełniący funkcję Ogrodnika miejskiego. Nasz rozmówca zastrzega, że ta obsada letnia realizowana będzie zgodnie ze sztuką od połowy maja, po tzw. zimnych ogrodnikach. 

W Wydziale Gospodarki Miejskiej zapowiadają zwiększanie liczby donic z drzewami i obsadą kwiatową w donicach przy ul. 11 Listopada. Pojawią się tam m.in. graby kolumnowe. Od trzech lat betonowe donice systematycznie zastępowane są stalowymi. POSŁUCHAJ.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: