Mocne uderzenie w gangi
fot. CBŚP
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Mocne uderzenie w gangi

Policjanci różnych działów, w tym CBŚP, zatrzymali kolejne osoby w sprawie dotyczącej grup przestępczych pseudokibiców. Mieli popełniać przestępstwa na południu kraju, głównie w woj. małopolskim i podkarpackim. Postępowanie prowadzone jest wielotorowo.Pierwszym efektem pracy specgrupy była przeprowadzona w ostatnim czasie olbrzymia akcja, w której uczestniczyło blisko pół tysiąca funkcjonariuszy. Działania przeprowadzono na terenie województw małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. To tam zatrzymano 18 osób, a kolejnych 7 podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie przebywali w związku z innymi postępowaniami. W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli: miecz samurajski, maczetę, inne niebezpieczne narzędzia oraz środki odurzające. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono równowartość ponad 440 tys. zł w różnej walucie i samochody o łącznej wartości około 400 tys. zł.

Wśród zatrzymanych są osoby podejrzane m.in. o założenie laboratorium narkotyków syntetycznych. Substancje miały być później rozprowadzane w Małopolsce. Członkom grupy - śledczy zarzucają także przemyt narkotyków. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani mogą być odpowiedzialni za rozbój, podczas którego pobito mężczyznę i skradziono mu 30 tys. euro; kradzież obrazu wartego około 50 tys. euro czy udział w pobiciach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do których dochodziło w Krakowie, Bielsku-Białej czy w Niderlandach.

W tym śledztwie status podejrzanych ma 25 osób, w tym Mariusz Z., Dominik K. „Dekaz”, Norbert R. „Stalin” oraz Michał L. „Lizak”, którzy usłyszeli zarzuty kierowania gangiem.

* na podstawie informacji CBŚP.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: