Jest śnieg. Otwierają sezon wcześniej
fot.: UM Wisła
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jest śnieg. Otwierają sezon wcześniej

Planowali otwarcie ośrodków 16 grudnia, ale zrobią to dwa tygodnie wcześniej! Śnieg zwykle nie cieszy kierowców, ale prowadzących stacje narciarskiej jak najbardziej.Już w najbliższą sobotę 2 grudnia otwieramy sezon narciarski w Szczyrku! - ogłosił Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (Szczyrk Mountain Resort), który w tym sezonie zarządza również Beskid Sport Areną.

I to właśnie ośrodek narciarki w Szczyrku Biłej zostanie otwarty jako pierwszy. Od 2 grudnia dostępne będą następujące trasy:
Trasa nr 1- do skrzyżowania z trasą nr 2,
Trasa nr 2- od skrzyżowania z trasą nr 1,
Trasa nr 4- trasa do nauki. 
 
Natomiast w kolejny weekend (9 grudnia) mają zostać udostępnione pierwsze trasy narciarskie w ośrodku Szczyrk Mountain Resort.

Świetne informacje dla narciarzy napływają też z Wisły! Tam start sezonu narciarskiego  zaplanowano jeszcze w listopadzie!
Jako pierwszy narciarzy i snowboardzistów zaprasza wyciąg narciarski Siglany, który uruchamia swój najdłuższy orczyk oraz wyciąg taśmowy dla dzieci. Stacja ruszy w czwartek 30 listopada i zaprasza na wieczorną jazdę od godziny 17.00 do 21.00 - informuje Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miejskiego w Wiśle. Posłuchaj
 
Pozostałe stacje narciarskie w Wiśle również szykują się do otwarcia stoków, choć żadna z nich nie planuje uruchomienia ośrodka w najbliższy weekend. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: