Jedno środowisko, dwa głosy. Mają swój komitet i kandydatkę na prezydenta (-tkę)
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Jedno środowisko, dwa głosy. Mają swój komitet i kandydatkę na prezydenta (-tkę)

Rozłam w lokalnym środowisku lewicy.Przed południem wiceminister Przemysław Koperski, w poprzedniej kadencji poseł z ramienia Lewicy, ogłosił, że członkowie i sympatycy Nowej Lewicy wystartują - w Bielsku-Białej i powiecie - w wyborach samorządowych z list Koalicji Obywatelskiej (pisaliśmy o tym TUTAJ). Dwie godziny później, w tym samym miejscu, partia Razem i przewodniczący Nowej Lewicy w Bielsku-Białej ogłosili, że wystartują z komitetu "doBBre miasto".

- Przemysław Koperski, który jest szeregowym członkiem Nowej Lewicy w Bielsku-Białej, przedstawił iż popiera Jarosława Klimaszewskiego w wyborach [na urząd prezydenta miasta - red.]. My się z tym nie zgadzamy, dlatego zwołaliśmy naszą konferencję wraz z przewodniczącym Nowej Lewicy w Bielsku-Białej - żeby zdementować to i przedstawić naszą kandydaturę, którą wspólnie wypracowaliśmy przez wiele, wiele miesięcy - mówiła Agnieszka Lamek-Kochanowska z podbeskidzkiego okręgu partii Razem. 

Kandydatką omawianego komitetu, na urząd prezydenta Bielska-Białej, jest Magdalena Madzia - aktywistka znana ze sprzeciwu wobec pomysłu budowy spalarni. Niebawem mamy poznać kandydatów na radnych z listy "doBBre miasto". 

Zadaliśmy pytanie o to: kto ma prawa do szyldu "Nowa Lewica" w Bielsku-Białej? - Prawa do szyldu mają jej członkowie. Mają ci ludzie, którzy tworzą organizację, którzy spotykają się. Dzięki którym ta organizacja przetrwała przez okres braku obecności w Sejmie, braku dotacji finansowej, czyli w tym wypadku my - odpowiedział nam Grzegorz Niemczyk, przewodniczący Nowej Lewicy w Bielsku-Białej. POSŁUCHAJ

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: