Gwiazdą być!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Gwiazdą być!

Spełniają swoje marzenie, wcielają się w postacie filmowe, gwiazdy estrady, ale nie tylko. W Bielsku-Białej ruszyła druga edycja projektu "Jestem z tej bajki".W pierwszej edycji zdjęcia były utrzymane w konwencji plakatów filmowych. Wystawę można było zobaczyć  m.in. w kawiarni bielskiej BWA.
Tym razem do zdjęć pozowali podopieczni bielskiej Fundacji Drachma.
- Wśród fotografowanych była Sylwia, która zechciała zostać Dodą. Myślę, że na tyle ile umiałyśmy- spełniłyśmy jej marzenia. Jak się później okazało, że w długich, ciemnych włosach wygląda jeszcze piękniej, postanowiła zapuścić swoje. I to są dodatkowe efekty projektu. Ci ludzie dostrzegają, że może inna fryzura., lekki makijaż wystarczą, żeby wyglądać zupełnie inaczej i zaczynają się tym cieszyć - mówi Marta Lelek, pomysłodawczyni projektu.
Sebastian z Czechowic-Dziedzic podniósł poprzeczkę bardzo wysoko.
- Nie miałem pomysłu jak chcę zostać sfotografowany. Raczej znajomi postanowili kim mam być- wyjaśnia Sebastian. W kogo się wcielił? - W księdza, ale nietypowego. Nie pasowało mi to za bardzo, dalej się z tym dziwnie czuję. Ubrany byłem właściwie tylko w koloratkę, widać było tatuaże. Prawdziwy ksiądz robił mi koloratkę. Nikt o tym nie wiedział, że to prawdziwy, "zawodowy" duchowny- relacjonuje Sebastian.
Przed sesją zdjęciową są jeszcze Marcin i Halina. Marcin wyjawił jedynie, że będzie gwiazdą estrady.
-Poprzeczka jest zawieszona wysoko, bo kolega Sebastian wypadł rewelacyjnie na zdjęciach. Mam niełatwe zadanie, żeby mu przynajmniej dorównać- mówił. Halina zdradziła w kogo chce się wcielić. -Widzę siebie w roli Anny German i księżnej Diany. Dlaczego Diana? Bo wydaje mi się, że jestem do niej podobna, może nie tak z urody, jak z dobrego serca.
W poprzedniej sesji uczestniczyli podopieczni Centrum Samopomocy Milusińscy z Bielska-Białej. Głównym pomysłodawcą sesji jest fotograf Marta Lelek i charakteryzatorka Anna Godlewska.
Wystawa z sesji będzie zorganizowana jeszcze w tym roku.

Posłuchaj audycji:Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: