Dali radę!
fot.: UM Wisła
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Dali radę!

Mieszkańcy i turyści w majowy weekend sprzątali w Wiśle turystyczne szlaki, ścieżki, bulwary, pobocza dróg i lasy.W ramach wspólnej akcji pod hasłem „Czysta Wisła” uprzątnięto tereny zarówno w centrum miasta, jak i w wiślańskich dolinach.
- Topniejący śnieg odkrył olbrzymie ilości butelek, puszek czy papierków. Wiosna to idealny czas, aby je pozbierać, zanim roślinność bujnie się rozwinie. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób się zaangażowało. Łącznie zebrano około 420 worków śmieci! – podsumowuje inicjator akcji, Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miejskiego w Wiśle.
 
W sprzątanie włączyły się całe rodziny – mnóstwo dzieci i młodzieży zbierało śmieci wspólnie z rodzicami. Zaangażowali się radni i przedstawiciele zarządów osiedli, a także właściciele obiektów noclegowych z Wisły.

W Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle do 15 maja za zebrane śmieci można odbierać sadzonki drzew, nasiona kwiatów czy budki lęgowe i karmniki dla ptaków.
 
Kolejna część sprzątania zostanie przeprowadzona w najbliższy weekend (7-9 maja). Być może w akcję zaangażuje się jeszcze więcej turystów, baza noclegowa ponownie będzie już wtedy działała.


Zobacz inne wiadomości tego autora: