Czas start! Ruszyła zbiórka na budowę boiska
Magda FritzMagda Fritz

Czas start! Ruszyła zbiórka na budowę boiska

Marek Sokołowski, były piłkarz świetnie znany kibicom nie tylko w Bielsku-Białej ruszył ze zbiórką na portalu crowdfundingowym. Na zrealizowanie ambitnego celu mają tylko miesiąc.Chcą zebrać 1,5 mln zł w ciągu miesiąca! Ruszyła zbiórka na pierwsze w kraju boisko do amp futbolu, które ma służyć Kuloodpornym Bielsko-Biała.

To jedyny w województwie śląskim zespół osób bez nogi lub ręki, występujący w ekstraklasie amp futbolu. Zbiórkę na portalu zrzutka.pl prowadzi fundacja Marka Sokołowskiego Sokoły Podbeskidzia. Boisko pod balonem ma powstać na tzw. Górce przy ul. Młyńskiej, obok stadionu BBTS-u. 

"Kończymy rozmowy na temat wydzierżawienia tego terenu od miasta. "Chcemy "zaklepać" to miejsce"
- mówi Sokołowski. Posłuchajcie. 

Akcję popiera sporo znanych osób, między innymi: były piłkarz Radosław Majdan, wokalista Sławomir, konferansjer Irek Bieleninik, czy rajdowiec Rafał Sonik. W tym gronie jest też Kamil Kosowski, były piłkarz reprezentant Polski a obecnie przedsiębiorca który prowadzi swoje interesy w Bielsku-Białej. Posłuchajcie. 

Start zbiórki ogłoszono podczas spotkania biznesmenów z regionu, których zaproszono do dołączenia do Partnerskiego Klubu Biznesu przy Kuloodpornych Bielsko-Biała. To przedsięwzięcie także ma wspierać zespół. 

Zbiórkę znajdziecie TUTAJ.  


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: