Ciepło jak na Karaibach, choć w kalendarzu będzie zima
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ciepło jak na Karaibach, choć w kalendarzu będzie zima

Po raz drugi w Porąbce zorganizowany zostanie finał WOŚP.Chętni do tego, by pomóc? Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Porąbce szuka wolontariuszy. Zgłaszać można się do piątku, więc czasu nie zostało już wiele. - Szukamy wolontariuszy z Porąbki i całej gminy - opowiada Joanna Makieton, szefowa tamtejszego sztabu WOŚP. Posłuchaj.

Najszybszą formą zgłoszenia się jako wolontariusz, jest kontakt poprzez fanpejdż "WOŚP Sztab Porąbka". To także świetne źródło informacji dla tych, którzy wezmą udział w finale w Porąbce. Na bieżąco można podglądać tworzący się program. Już wiadomo, że przed południem będą imprezy biegowe. Po południu koncerty i licytacje. W tym miejscu kolejna prośba - to prośba o przekazywanie rzeczy na licytacje.

- Przede wszystkim poszukujemy ciekawych gadżetów. Może ktoś ma coś pochowane w garażu, na strychu, np. jakieś narty, obrazy - wylicza Szymon Więckiewicz. Posłuchaj.

Dalej jak wymienia zastępca szefa sztabu w Porąbce, wśród już przekazanych na licytację rzeczy jest między innymi voucher na lot z Góry Żar, do tego wiele bonów związanych z wypoczynkiem.

Dodajmy jeszcze, że w tym roku tematem przewodnim orkiestrowego grania w Porąbce będą piraci, to nawiązanie do hasła "wiatr w żagle". Finał WOŚP 12 stycznia. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu ratującego życie na oddziałach chirurgicznych i kardiochirurgicznych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: