Chodnik dla pieszych, czy dla kierowców? AKTUALIZACJA
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Chodnik dla pieszych, czy dla kierowców? AKTUALIZACJA

Jak przejść po chodniku, na którym zaparkowany został samochód? Pyta retorycznie nasza słuchaczka. Ten problem obserwuje przed Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej.Postojowy problem przed Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Nasza słuchaczka wskazuje, że regularnie jest tam blokowany chodnik. Blokowany przez kierowców, którzy parkują swoje pojazdy. I tak jest od kilku miesięcy. Kobieta miała interweniować w kilku instytucjach, zadzwoniła także do nas naświetlić ten problem. Szczególnie uciążliwy dla osób niepełnosprawnych, seniorów i matek z wózkami.

- Na chodniku dla pieszych notorycznie są parkowane samochody osobowe. I to nie tak, że człowiek jest w stanie się zmieścić na części chodnika, tylko tak że osoba, która jest zdrowa, potrzebuje przejść bokiem, gdy się uprze, by przejść po chodniku. Wczoraj ja - i osoby o laskach, które szły za mną - szliśmy ulicą. Z góry jadą samochody i mogą nas potrącić - relacjonuje nasza słuchaczka.Posłuchaj.

Najprostsza rada dla takiej sytuacji? Zadzwonić po straż miejską. Wiceszef tej formacji w Bielsku-Białej zapewnia o każdorazowej reakcji na tego typu zgłoszenie. Może się zdarzyć, że wszystkie patrole są zajęte wykonywaniem działań w terenie. Wtedy interwencja zostanie podjęta później lub przekazana będzie policji.

W ostatnich tygodniach, w rejonie szpitala, strażnicy miejscy dwukrotnie podejmowali interwencje.

Szpital także zabrał głos w kwestii parkowania na chodniku. Cały czas ochrona reaguje i upomina kierowców, którzy stają na chodniku. Upomnienie – to jedyny środek dyscyplinujący jakim dysponujemy. Niestety kierowcy stają na zakazie, ignorując przepisy ruchu drogowego. Dzwonimy również na straż miejską, która jednak niechętnie przyjeżdża. Zdarza się jednak, że zakłada blokady w samochodach, które stoją na chodniku. I stąd nasz apel, aby kierowcy nie utrudniali życia pieszym i nie narażali ich na niebezpieczeństwo, tarasując samochodami chodnik przy szpitalu. Mamy duży parking, gdzie codziennie jest bardzo dużo wolnych miejsc. To na pewno jeden z najtańszych parkingów w naszym mieście. Kierowcy płacą 4 złote ryczałtu, bez względu na to, czy stoją tam godzinę, czy znacznie więcej - komentuje Anna Szafrańska, rzeczniczka placówki. 
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: