Bielszczanie wjechali na dach Afryki
Fot. Adamczyk/Sojka
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Bielszczanie wjechali na dach Afryki

W trzy dni wjechali na rowerach na szczyt Kilimandżaro i od razu z niego zjechali, pokonując przy tym różnicę wysokości wynoszącą niemal 5 tys. m.
Bielszczanie Łukasz Adamczyk i Sebastian Sojka zasłynęli jakiś czas temu wyprawą do bazy pod Mount Everest, którą zdobyli po zaledwie roku przygotowań i spowodowanymi pandemią kłopotami z powrotem do kraju. Później była kolejna wyprawa z najmłodszym w historii zdobywcą bazy – 6-letnim Mikołajem Adamczykiem. A teraz Łukasz Adamczyk przygotowuje się do 70-cio kilometrowego maratonu w Himalajach.
W ramach przygotowań, dwaj nauczyciele a jednocześnie dyrektorzy bielskich liceów, Łukasz i Sebastian, w niecodzienny sposób zdobyli najwyższy szczyt Afryki. W trzy dni na rowerach wjechali na szczyt Kilimandżaro i od razu z niego zjechali pokonując przy tym różnicę wysokości wynoszącą niemal 5 tys. m.
Jak przekazał Łukasz Adamczyk, projekt to nie tylko przygotowania do maratonu ale ma również inspirować młodzież do przekraczania granic i osiągania nawet najtrudniejszych celów.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: