Akademia BVB Łukasza Piszczka w naszym regionie!Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Akademia BVB Łukasza Piszczka w naszym regionie!

Obrońca Borussii Dortmund tworzy w naszym regionie Akademię piłkarską dla dzieci.To jest klasa. Osiągnąć tak wiele i nie zapomnieć o tym skąd się pochodzi. Łukasz Piszczek - obrońca Borussii Dortmund - tworzy w rodzinnych Goczałkowicach-Zdroju Akademię piłkarską. 

Będzie to pierwsza szkółka pod auspicjami Borussii Dortmund poza granicami Niemiec. Szkolić będą tutaj trenerzy, którzy przejdą kurs pod okiem szkoleniowców z BVB. Docelowo ma to być najlepsza Akademia w Polsce. 

- Jak wiecie Goczałkowice są mi bliskie nie tylko dlatego, że stresują mnie mecze LKS-u, ale może bardziej dlatego, że tutaj się wychowałem. To m.in. tutaj ukształtował się mój charakter, który doprowadził mnie do miejsca, w którym jestem - opowiadał Łukasz Piszczek. Posłuchaj.

Szkolić dzieci będą trenerzy zatrudnieni w pełnym wymiarze czasowym. Na początek wyodrębnione zostaną 4 roczniki piłkarzy i piłkarek. W tym naborze przyjmowane będą dzieci z rocznika 2012 i starsze.

O trzy główne filary szkolenia w Akademii zapytaliśmy Michała Zioło, członka zarządu Fundacji i trenera w Fussballschule BVB. - Ja bym zaczął od angielskiego słowa "grit", czyli odwaga, pasja, wytrwałość do tego bym powiedział wychowanie i zaangażowanie we wszystko co się robi - opowiada Zioło. 

W maju i pierwszą niedzielę czerwca odbywać się będą "Dni pasji" i w praktyce nabór do Akademii. Dzieci zachęcać nie trzeba, już marzą o wielkiej karierze piłkarskiej. Posłuchaj.

Dzięki Fundacji w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Uzdrowiskowej 44 modernizowane są 3 boiska sportowe: główne piłkarskie i 2 boiska treningowe. Źródłem finansowania są środki Fundacji i dotacja z ministerstwa sportu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: