Zebrali w sumie ponad 8,6 mln zł
Katarzyna KoczwaraKatarzyna Koczwara

Zebrali w sumie ponad 8,6 mln zł

25 lat i ponad 8,6 miliona złotych przekazanych na zakupy aparatury ratującej życie pacjentów – tak w liczbach podsumować można działalność Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jubileuszowe obchody ćwierćwiecza, które odbyły się 13 maja w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, były okazją do podsumowania dokonań tej organizacji.
Jak zaznaczał Janusz Martynek, prezes Fundacji, jubileusz jest okazją do uhonorowania wszystkich zasłużonych osób, ale też do podsumowania wieloletniej działalności instytucji, jaka miała ogromny wpływ na poprawę możliwości diagnozowania i leczenia pacjentów z całego regionu.
- Minęło ćwierćwiecze. Nadszedł dzień, w którym należy na chwilę się zatrzymać i popatrzeć wstecz. Po to, aby podsumować i docenić przedsięwzięcia, jakie udało nam się zrealizować. Wyrażamy ogromną wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesów fundacji – mówił podczas obchodów Janusz Martynek, prezes Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.
– Podziękowania należą się przede wszystkim członkom rady fundacji za ogrom pracy i zaangażowanie, które wykazują od wielu lat – dodał.
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego powstała 21 maja 1991 roku z inicjatywy Macieja Krzanowskiego, Pawła Witali, przy zaangażowaniu lokalnych firm i instytucji. Dzięki Fundacji, w minionych latach dla pacjentów Szpitala Śląskiego w Cieszynie zostały zakupione m.in.: pierwszy aparat USG dla dzieci, pierwszy laparoskop, aparaty do hemodializy, tomograf, czy też aparat do badań UKG. Wkład Fundacji w poprawę warunków leczenia mieszkańców Śląska Cieszyńskiego docenia też Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego.
- Za nami 25 lat nieustającej, owocnej współpracy. Dzięki Fundacji, która regularnie dokonuje zakupów sprzętu medycznego, możemy podnosić poziom usług medycznych świadczonych dla naszych pacjentów. Również dzięki naszej współpracy w szpitalu zostały uruchomione dwa nowe oddziały – mówił podczas jubileuszu dyrektor Czesław Płygawko.
Podczas piątkowego spotkania najbardziej zasłużeni członkowie fundacji otrzymali z rąk przedstawicieli wojewody złote odznaki honorowe za zasługi dla województwa śląskiego.
fot. Szpital Śląski


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: