Wieża Eiffla w ogrodniku
Magda FritzMagda Fritz

Wieża Eiffla w ogrodniku

Klimat francuskich ogrodów barokowych można odnaleźć w Bielsku-Białej. Ok. 60 wystawców na Międzynarodowych Targach Ogrodniczych "Twój Ogród" w Bielsku-Białej. Na terenie Zespołu Szkół Ogrodniczych można oglądać, kupować oraz pytać fachowców o radę.
"Mamy nawozy, środki ochrony roślin, po drugiej stronie mamy gotowe produkty, np. jabłka, czy warzywa. Część wystawców, to nasi byli uczniowie. Mają swoje gospodarstwa albo pracują i wystawiają gospodarstwa swoich rodzin. Są też obecni uczniowie, którzy praktykują u swoich rodziców"- mówi Józef Szczerbik, nauczyciel przedmiotów zawodowych w "ogrodniku" oprowadzając nas po targach. Wystawcy znajdują się w sali gimnastycznej oraz na zewnątrz- na boisku szkolnym.
Jeśli ktoś poczuje się zmęczony, to można odpocząć w ogrodach szkoły, które powstały w ramach europejskich projektów. W pierwszym dniu targów oficjalnie otwarto ogród, zaprojektowany przez uczniów szkoły ogrodniczej z Francji. To efekt 2-letniego programu. "Najpierw był konkurs na projekt tego terenu, w którym wzięli udział uczniowie z Francji, Czech, Słowacji, Węgier, Polski  i Szwecji. Wygrał pomysł młodzieży francuskiej, odnajdziemy tu m.in. wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny "- mówi Dariusz Gajny, jeden z organizatorów targów.
W sobotę będą pokazy florystyczne (aranżacja przyjęcia w ogrodzie- 10:00, 12:00, 14:00), pokazy cięcia i formowania drzew i krzewów, pokaz zakładania trawnika z rolki i siewu.
Na bielskich targach po raz pierwszy zainaugurowano sezon grillowy. Patronat nad 7. Międzynarodowymi Targami Ogrodniczymi ma Radio Bielsko i "Kurier Radia Bielsko". Impreza potrwa do niedzieli, wstęp- 2 zł.
PIĄTEK- 10:00- 17:00
SOBOTA- 8:00- 17:00
NIEDZIELA- 10:00-17:00

Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: