Jest gdzie grać!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Jest gdzie grać!

Agnieszka Radwańska, Jerzy "Jerzyk" Janowicz, Tomasz Adamek, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Justyna Kowalczyk i wielu innych pojawiło się w SP nr 26 w bielskiej dzielnicy Straconka. W gwiazdy sportu wcielili się uczniowie w programie artystycznym zorganizowanym z okazji otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole. Budowa trwała od września do grudnia 2012 roku. Koszt inwestycji w całości sfinansowała gmina.
-W szkole w Straconce przez 98 lat, w ramach zajęć sportowych, dzieci korzystały z zastępczej sali gimnastycznej utworzonej z dwóch klas lekcyjnych. W 2009 roku, dzięki staraniom władz miasta, udało się wybudować piękną halę sportową. Dzisiaj, po kolejnych czterech latach, wzbogaciliśmy się o nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią - mówi Grażyna Proch, dyrektor placówki.
Wstęgę przecinał prezydent miasta Jacek Krywult. Jak podkreślił szkoła w Straconce jest jedyną w mieście, która ma tak nowoczesną infrastrukturę sportową. Boisko w Straconce jest dziesiątym takim obiektem otwartym w mieście. W Bielsku-Białej od kilku lat jest realizowany program modernizacji 15 boisk sportowych zlokalizowanych przy placówkach oświatowych.
Nowy obiekt testowali już Samuel, Dawid i Alan - uczniowie klasy piątej. - Boisko sprawuje się dobrze! Fajnie się gra. Najczęściej gramy w piłkę nożną i ręczną- wymieniają chłopcy.
Do Szkoły Podstawowej  nr 26 w Straconce uczęszcza 220 uczniów. Większość pochodzi z rejonu.
Z boiska mogą korzystać także mieszkańcy - po zakończeniu zajęć w szkole, w godzinach popołudniowych.

Posłuchaj audycji:Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: