Rozbój na nastolatkach w Oświęcimiu. Sprawcy w areszcie
W Oświęcimiu doszło do rozboju na trzech nastolatkach. Policja zatrzymała sprawców, w tym 18-letniego mężczyznę, który trafił do aresztu.
W Oświęcimiu doszło do rozboju na trzech nastolatkach. Policja zatrzymała sprawców, w tym 18-letniego mężczyznę, który trafił do aresztu.
Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku radni gminy Lipowa sprzeciwili się pomysłowi utworzenia Gminnego Ośrodka Kultury. Argumentowano, że gminy nie stać na dodatkowe wydatki, a pieniądze powinny zostać przeznaczone na inne cele. Po dziesięciu miesiącach sytuacja się zmieniła. Końcem sierpnia radni ostatecznie zagłosowali za powołaniem do funkcjonowania GOK-u. Zobacz też: Jeszcze 10 miesięcy temu byli przeciw. Teraz chcą Wczoraj w Dzienniku Urzędowym województwa śląskiego, po miesiącu od głosowania opublikowano jednak unieważnienie […]
Drzewo spadło tam na samochód na drodze wojewódzkiej 942 w Szczyrku Salmopolu.
10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przypomina, że nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego. Z tej okazji ratusz w Pszczynie został podświetlony na zielono.
W trzeci weekend października do hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej powróci Beskidzki Festiwal Gier Planszowych "Planszówki pod Szyndzielnią". Będzie to już trzecia edycja tej imprezy.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zdobyli najwyższe trofeum w Polsce, wygrywając VIII Ogólnopolski Konkurs „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2025”. Po trzech latach dominacji w eliminacjach wojewódzkich oraz srebrze w 2023 r. i brązie w 2024 r., tym razem zespół sięgnął po pełen triumf.
W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, w wydziale prewencji, działa zespół wywiadowczy, złożony z doświadczonych funkcjonariuszy. Choć na co dzień nie widać ich na ulicach, efekty ich pracy są dostrzegalne niemal każdego dnia. Policjanci codziennie narażają życie i zdrowie, eliminując osoby łamiące prawo i dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Bielska-Białej i powiatu.
Zespół Regionalny „Istebna” z Istebnej zakończył kolejną daleką podróż – tym razem członkowie zespołu wystąpili w Korei Południowej. Grupa wzięła udział w Andong Mask Dance Festival, jednym z największych festiwali folklorystycznych na świecie, który odbywał się od 26 września do 5 października w mieście Andong. Polska reprezentacja na światowym festiwalu – Polecieliśmy do Korei Południowej jako jedyna grupa z Polski – tłumaczy Natalia Zowada, kierowniczka zespołu. – Wcześniej koncertowaliśmy w […]
W gminach Kęty i Oświęcim trwają prace nad poprawą lokalnej infrastruktury sportowej. Podpisano umowę na remont boiska wielofunkcyjnego na kęckim Orliku, a w Porębie Wielkiej zakończono budowę nowoczesnego kompleksu sportowego przy szkole podstawowej.
Żywiecka policja ostrzega przed oszustwami przy zakupach internetowych. Fałszywe strony banków i firm kurierskich mogą prowadzić do utraty pieniędzy – zawsze sprawdzaj dane sprzedawcy i witrynę przed płatnością.