Agresywna sąsiadka. Kobietę neutralizowali policjanci z paralizatorami!
29-latka groziła śmiercią mieszkającej obok kobiecie. Miała przy tym uszkodzić drzwi do jej mieszkania.
29-latka groziła śmiercią mieszkającej obok kobiecie. Miała przy tym uszkodzić drzwi do jej mieszkania.
Wywiadowcy zatrzymali do kontroli kierowcę seata arosy, na ulicy Jastrzębiej w Bielsku-Białej. Jak się okazało, mężczyzna miał cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sąd.
Wraz z końcem prac na odcinku drogi ekspresowej S1 między Dankowicami a węzłem „Suchy Potok” rośnie niezadowolenie lokalnych samorządów. Wójt Bestwiny Grzegorz Boboń, starosta bielski Andrzej Płonka i burmistrz Wilamowic Kazimierz Cebrat wystąpili wspólnie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, domagając się naprawy dróg, które uległy zniszczeniu podczas budowy. Jak podkreślają samorządowcy, ciężki sprzęt i intensywny ruch pojazdów wykorzystywanych przy inwestycji doprowadziły do degradacji infrastruktury gminnej i […]
Powiat Żywiecki uruchomił nową stronę internetową z informacjami o pomocy psychologicznej. Mieszkańcy mogą znaleźć tam kontakty do specjalistów, formy wsparcia kryzysowego i informacje o lokalnych instytucjach.
Wieczorem wybuchł pożar w Mazańcowicach. Płonął garaż przylegający do jednego z domów.
Gotowy projekt południowej obwodnicy. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony do wojewody. Zobacz, jak przebiegnie trasa i kiedy kierowcy jadący z Bielska-Białej do Krakowa ominą Wadowice.
Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Bielska-Białej zostało zobowiązanych do opuszczenia Polski. Obaj mężczyźni mieli wcześniej problemy z prawem i trafili do wykazu osób, których pobyt na terytorium RP jest niepożądany.
13 października rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem miejskiej ślizgawki w Bielsku-Białej.
Obejście Węgierskiej Górki na S1 zostanie otwarte 23 października 2025 23 października, zatem trzy dni później niż zapowiadano, zostanie oddane do użytku długo wyczekiwane Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1. Taką informację, chociaż okazuje się, że wciąż nieoficjalną, przekazał wójt gminy, Piotr Tyrlik. Nowy odcinek połączy węzeł Przybędza z węzłem Milówka, usprawniając ruch samochodowy w górzystym terenie Beskidów. Najbardziej wymagający projekt drogowy w Polsce Choć trasa liczy zaledwie 8,5 […]
Do MZK Oświęcim dołączyły dwa 9-metrowe autobusy elektryczne, które będą kursować na liniach miejskich. To kolejny krok w kierunku rozwoju ekologicznego transportu publicznego w regionie.