Do zobaczenia w mrocznym peletonie!
Rowerzyści z Bielska-Białej połączą zabawę z pomocą charytatywną. Już po raz szósty na ulice miasta wyjedzie mroczny, a zarazem radosny peleton.
Rowerzyści z Bielska-Białej połączą zabawę z pomocą charytatywną. Już po raz szósty na ulice miasta wyjedzie mroczny, a zarazem radosny peleton.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej rozpoczęło udział w pilotażu wojewódzkiego programu „Skillful Family – Rodzicielstwo skoncentrowane na rozwiązaniach”. Jego celem jest wsparcie dzieci wychowujących się w rodzinach zastępczych poprzez rozwijanie ich umiejętności i budowanie psychicznej odporności. Uroczysta inauguracja projektu odbyła się w Senacie RP.
W Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój odbyło się kolejne spotkanie poświęcone wpływowi działalności Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” na lokalną infrastrukturę i bezpieczeństwo. Uczestniczyli w nim przedstawiciele kopalni, Okręgowego Urzędu Górniczego, samorządów oraz właściciele urządzeń wodnych.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o aktualnym stanie prac na jednym z odcinków budowanej drogi ekspresowej S1 – Kosztowy - Bieruń. Wykonano już 26 procent zaplanowanych robót.
Kilkadziesiąt osób przyszło dzisiaj po południu pod bielski ratusz, aby wziąć udział w rowerowym proteście "Rowery to przyszłość - nie problem". Stoi za nim inicjatywa "Bielsko rowerem", która chce działać w temacie polityki rowerowej w mieście, zwłaszcza tras zjazdowych i dirt parków. Część rowerowego środowiska widzi w tym jednak sposób na zbicie politycznego kapitału i odżegnuje się od sprawy.
Przy Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Koszarawie otwarto nową stację uzdatniania wody. Inwestycja objęła też budowę sieci wodociągowej i studni głębinowej.
Halloween w obiektywie – tak można nazwać niezwykłe wydarzenie, które już 31 października odbędzie się w Pałacu w Bulowicach koło Kęt.To właśnie tam Fotogrupa 2B, facebookowa społeczność skupiająca fotografów z całego regionu, organizuje fotograficzne Halloween – jedyne takie widowisko na Podbeskidziu. Na dwóch piętrach zabytkowego pałacu oraz na klatce schodowej zamienionej w labirynt czasek i świec, 25 fotografów i 7 modelek stworzy mroczne, pełne klimatu kadry. Wydarzenie uzupełnią specjalne efekty […]
Zmarł 73-letni mieszkaniec Tychów, który wczoraj został ciężko ranny w wypadku drogowym w Kobiórze. Policja ustala przyczyny i przebieg zdarzenia, w którym uczestniczył rower i samochód osobowy.
W Pszczynie powstaje nowy wiadukt kolejowy na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Męczenników Oświęcimskich. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaprezentowały najnowsze zdjęcia pokazujące postęp w realizacji inwestycji.
Setne urodziny obchodzi dzisiaj mieszkanka Łodygowic – pani Władysława Bożek. Urodzona w 1925 roku jako najstarsze dziecko Julii i Jana Kaników, mimo świetnych wyników w nauce, nie mogła kontynuować edukacji z powodu wybuchu II wojny światowej. Zamiast do gimnazjum trafiła na przymusowe roboty w Starym Bielsku. Po wojnie przez lata pracowała w bielskim przemyśle włókienniczym, aż do emerytury. W 1947 roku wyszła za mąż za Stanisława Bożka. Wspólnie wychowali trójkę […]