Piłka nożna

Dwa razy gonili wynik, ale to nie wystarczyło. Pierwsza przegrana Podbeskidzia

today31.01.2026 20:47

Tło
share close

Piłkarze Podbeskidzie Bielsko-Biała ponieśli pierwszą porażkę w zimowym okresie przygotowawczym. W rozegranym w Sosnowcu meczu kontrolnym „Górale” ulegli pierwszoligowej Puszcza Niepołomice 2:3. Spotkanie miało nietypowy format 2×60 minut i dostarczyło sporo materiału szkoleniowego dla obu sztabów.

Bramki pomocników i decydujący karny

Bielszczanie dwukrotnie musieli gonić wynik i za każdym razem potrafili doprowadzić do wyrównania. Najpierw na listę strzelców wpisał się Marcin Urynowicz, który w 54. minucie doprowadził do stanu 1:1. Po raz drugi odpowiedział Mateusz Kizyma, trafiając w 91. minucie na 2:2. Co ciekawe, obaj pomocnicy zdobywali bramki także tydzień wcześniej w sparingu z Zagłębiem Sosnowiec.

O losach meczu przesądziła końcówka. W 112. minucie arbiter podyktował rzut karny dla zespołu z Niepołomic po faulu Nikodem Tumidajski. Okazję z „wapna” pewnie wykorzystał Michał Walski, dając Puszczy zwycięstwo 3:2.

Przewaga w grze, gorszy wynik

Choć rezultat nie był korzystny, Podbeskidzie przez długie fragmenty spotkania prezentowało się solidnie. Bielszczanie często utrzymywali się przy piłce, starali się budować akcje na połowie rywala i narzucać własny rytm gry. Dla sztabu szkoleniowego był to wartościowy sprawdzian na tle wymagającego przeciwnika, który jeszcze niedawno rywalizował w Ekstraklasie.

Nieoficjalne debiuty

Sobotni sparing przyniósł również trzy nieoficjalne debiuty w pierwszym zespole. W barwach „Górali” zagrali: Miłosz Kozik, wypożyczony kilka dni temu z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a także dwaj wychowankowie Akademii Podbeskidzia – bramkarz Szymon Siata oraz skrzydłowy Nikodem Tumidajski.

Kolejne testy przed ligą

Po dwóch zwycięstwach i jednym remisie była to pierwsza przegrana Podbeskidzia w zimowych sparingach. Przed zespołem kolejne sprawdziany – w najbliższy piątek bielszczanie zmierzą się z LKS Goczałkowice-Zdrój, a dzień później czeka ich wyjazdowy mecz kontrolny z Wisła Kraków.

Puszcza Niepołomice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (2:2)

Bramki: Sołowiej 19’, zawodnik testowany 62’, Walski 112’ (k.) – Urynowicz 54’, Kizyma 91’

Składy wyjściowe:
Puszcza: Perchel – Barczak, Sołowiej, Piekarski, Mroziński – Nascimento, Hajda, Simon, Korczakowski, Cholewiak – Śmiglewski
Podbeskidzie: Forenc – Kozik, Majsterek, Kizyma – Sitek, Urynowicz, Kanach, Słomka, Kolanko – Klisiewicz, Martosz

Autor: Redakcja Radia BIELSKO