powiat żywiecki

To był „Halny”

today09.11.2024 12:09

Tło
share close

Scenariusz opracowany na potrzeby ćwiczeń zakładał zwiększoną presję migracyjną.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG do wspólnego przedsięwzięcia zaprosili policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, żołnierzy 133. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT, a także Nadleśnictwo Jeleśnia i Grupę Beskidzką GOPR. Wszystkie te formacje brały udział w ćwiczeniach służb „Halny 2024”.
Scenariusz opracowany na potrzeby ćwiczeń zakładał zwiększoną presję migracyjną na południową granicę Rzeczypospolitej Polskiej ze strony nielegalnych migrantów przemieszczających się tak zwanym "Szlakiem Bałkańskim".
Wspólne przedsięwzięcie miało przede wszystkim na celu sprawdzenie współdziałania służb, w tym sprawdzenie systemu powiadamiania i alarmowania, funkcjonowanie systemu łączności radiowej, sprawdzenie znajomości topografii terenu. Uczestnicy trenowali także przemieszczanie się pojazdami w wymagającej, górskiej lokalizacji.

 

Napisane przez: Paweł Chudecki