powiat oświęcimski

Zaginęła pustułka!

today27.02.2024 11:35

Tło
share close

Nietypowe poszukiwania. Właścicielka pustułki, pani Angelika z Bielan, próbuje znaleźć ptaka, który w sobotę został zniesiony nagłym podmuchem wiatru w stronę Stawów Maleckich.

Ostatni raz pustułka widziana była dziś (27 lutego) około godziny 9.00 w Bulowicach na skrzyżowaniu ulicy Kwiatowej ze Starą Drogą. – Jest to ptak drapieżny, ale nie sprawia zagrożenia dla ludzi i zwierząt domowych, bo nie jest dziki! – apeluje pani Angelika. Poszukiwana pustułka reaguje na cmokanie lub klikanie oraz czasami na imię "Hektor". Na pewno jest zdezorientowana w obcym miejscu, tym bardziej, że zaczyna się okres godowy. Posiada pętkę, obrączkę z numerem hodowlanym oraz charakterystyczny dzwoneczek.
Jeśli ktoś rozpozna ptaka, proszony jest o kontakt. Właścicielka oferuje nagrodę za pomoc w odnalezieniu pustułki. Telefon: 721-087-564.

 

Napisane przez: Robert Fraś