powiat oświęcimski

Nocne wyścigi. „Może zmienimy nazwę ulicy na Rajdową?”

today28.06.2024 13:24

Tło
share close

Mieszkańcy narzekają na problem przekraczania prędkości przez samochody osobowe i motocykle na ul. Spacerowej w Kętach. Szczególnie we znaki dają się wyścigi organizowane w godzinach nocnych.

Problem poruszyła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radna Agnieszka Mejza-Kanik. – Panie Burmistrzu, czy jesteśmy w stanie coś zrobić w kwestii ulicy Spacerowej? Mieszkańcy sugerują, że ulica powinna zmienić nazwę na Rajdową ze względu na przekraczanie prędkości, zarówno na motocyklach, jak i samochodach – mówiła.
Burmistrz Marcin Śliwa przyznał, że problem powraca co roku, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. 
– Wnioskujemy do policji o wzmożone patrole. Już teraz na terenie naszej gminy działa grupa motocyklistów policyjnych – powiedział.
Burmistrz zaznaczył, że jedyną instytucją, która może zainstalować tam fotoradar, jest Inspekcja Transportu Drogowego, która zazwyczaj koncentruje się na drogach krajowych i wojewódzkich. Nocne wyścigi urządzane są nie tylko na ulicy Spacerowej. Burmistrz Śliwa wspomniał również o problemach na ulicy Żwirki i Wigury, gdzie również dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, gdzie rozpędzone samochody przeskakują przez przejazd kolejowy.
– My możemy jedynie apelować do policji o wzmożone patrole i egzekwowanie prawa w zakresie prędkości – wyjaśnił włodarz.

Nagranie z kęckiej obwodnicy (ul Spacerowej):
 

Autor: Robert Fraś