powiat cieszyński

Uszkodzony samochód w Pogwizdowie. Pijany kierowca z Czech zatrzymany z marihuaną

today21.10.2025 13:55

Tło
share close

Zgłoszenie o rozbitym aucie w Pogwizdowie zakończyło się zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy z Czech oraz ujawnieniem narkotyków.

Dyżurny Komisariatu Policji w Zebrzydowicach otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym samochodzie przy ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny.

Dwóch nietrzeźwych Czechów i marihuana w aucie

Policjanci zastali w pojeździe dwóch 30-letnich obywateli Czech. Obaj byli pod wyraźnym wpływem alkoholu, ale żaden z nich nie przyznał się do kierowania pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że jeden z nich miał ponad promil alkoholu, drugi niespełna 0,2 promila.

W trakcie przeszukania auta funkcjonariusze ujawnili blisko 4 gramy marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a noc spędzili w policyjnym areszcie. Samochód odholowano na policyjny parking na koszt właściciela.

Przyznał się po wytrzeźwieniu

Rano, po wytrzeźwieniu, jeden z mężczyzn przyznał się do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a następnie przedstawili zarzuty: kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz posiadania narkotyków.

Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany jako świadek.

Kierowanie pojazdem po alkoholu to poważne przestępstwo, które może zakończyć się tragedią. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na czas reakcji, koncentrację i zdolność oceny sytuacji na drodze – przypominają policjanci.

 

Autor: Izabela Janoszek